Jakie są najciekawsze gry sportowe?

Gry sportowe z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne.  Każdy gracz od czasu do czasu lubi znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i tam na trochę pozostać. Niektóre spośród wymienionych w tym poradniku zakupowym tytułów są tak znane, że nawet osoby, które nie grają w tego rodzaju gry i tak mogą się wypowiedzieć na ich temat. Choćby krótko. W tym rankingu zakupowym znalazły się takie gry sportowe, które dostarczą Ci rozrywki na bardzo wysokim poziomie. Mamy szczerą nadzieję, że uda Ci się dzięki nam znaleźć coś nowego dla siebie.

Polecane gry sportowe


back to menu ↑

Wirtualna gra w piłkę nożną, czyli FIFA

Pewnie zgodzisz się z nami, że FIFA to prawdziwa królowa wśród gier sportowych. Na pewno każdy, kto lubi piłkę nożną powinien choć raz w życiu w nią zagrać. FIFA 2020 to dwudziesta siódma odsłona bardzo popularnej serii gier komputerowych tworzonej przez kanadyjski odłam  amerykańskiego przedsiębiorstwa Electronic Arts, EA Sports. Pierwsza wypuszczona na rynek część tej gry sportowej, czyli FIFA International Soccer powstała w 1994 roku. Zachęcamy Cię do zagrania w tę grę i poprowadzenia swojego klubu sportowego do zwycięstwa. Możesz też wybrać jeden z wielu prawdziwych klubów sportowych, które są dostępne w grze. Tryb z własnym klubem sportowym to Ultimate Team.

Gra sportowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Kolejna gra sportowa dla fanów piłki to Pro Evolution Soccer

To następny na naszej liście symulator piłkarski. Przez wiele lat był on bardzo solidną konkurencją dla FIFY. Pro Evolution Soccer to seria gier sportowych autorstwa firmy Konami. Jej pierwsza część została wyprodukowana w 1996 roku. W Japonii oraz poza Europą nazywa się ją Winning Eleven. Lubimy tę grę, ale niestety ostatnie jej części już nie wzbudzają naszego zachwytu. Wynika to stąd, że gra sportowa FIFA w ostatnich latach rozwinęła się w tempie wręcz zastraszającym. Natomiast Pro Evolution Soccer przy niej praktycznie stoi w miejscu. Niestety taka jest prawda. Chcielibyśmy, żeby było inaczej. Chcemy tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić, że Pro Evolution Soccer w 2015 roku została stworzona na podstawie technologii Fox Engine. Gwarantuje ona jeszcze lepsze wrażenia z gry. Oczywiście, tak samo jak w przypadku poprzednich części tej gry sportowej, nie ma ona licencji. To jej kolejny minus. Dlaczego mimo wszystko znalazła się ona na naszej liście? Nie tylko z pobudek sentymentalnych, ale również dlatego, że poprzednie części są o niebo lepsze.

Gra sportowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Polecamy również grę sportową Football Manager

Jest to naprawdę doskonała gra jeżeli chodzi o gatunek menedżerów piłkarskich. Ta gra sportowa została opracowana po zakończeniu współpracy studia Sports Interactive ze spółką Eidos Interactive. Właśnie wtedy studio zrezygnowała z produkowania serii gier sportowych Championship Manager. Zajęło się wtedy opracowywaniem konkurencyjnych menedżerów piłkarskich. Nazwa Football Manager wzięła się od gry sportowej, która miała taki sam tytuł. Ta gra została wyprodukowana w 1992 roku i przydałby jej się naprawdę godny następca. W nowej wersji Football Manager po prostu dzieją się cuda. Rzeczy niemożliwe praktycznie nie istnieją. Po rozegraniu kilkunastu sezonów nawet najgorszy klub sportowy może zdobyć najlepsze trofea. Coś na zasadzie, że ostatni będą pierwszymi. W tej grze sportowej naprawdę wszystko jest zależne od indywidualnych decyzji gracza. To on ustala klubową hierarchię. Możesz wybrać w tej grze swój ulubiony zespół albo stworzyć klub sportowy od podstaw. Dzięki temu każdy nawet najgorszy klub, będzie mógł się znaleźć na świeczniku. Chociaż ta gra jest mało realistyczna, to mimo wszystko gwarantuje wspaniałą rozrywkę i naprawdę warto jest się nią zainteresować.

back to menu ↑

Ostatnia pozycja na naszej liście to NHL

Ta gra sportowa również została wyprodukowana przez firmę EA Sports. Na pewno powinien w nią zagrać każdy, kto uwielbia hokeja. NHL opiera się na amerykańsko-kanadyjskiej licencji. Gra jest poświęcona najlepszej zawodowej lidze hokejowej na świecie. Pierwsza część tej serii powstała w 1991 roku. Można w nią grać samodzielnie albo ze znajomymi. To warta uwagi propozycja.

back to menu ↑

Ranking najciekawszych gier sportowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general