Jaką grę Pokemon wybrać?

Pokemony są przez cały czas bardzo popularne już od ponad 20 lat. Przez tak długi czas na rynek wyszło mnóstwo gier nawiązujących do Pokemonów. Występuje główna seria oraz mniejsze i większe spin-offy. W tym poradniku zakupowym znajdziesz kilka najciekawszych tytułów z udziałem tych sympatycznych stworków. Gdy w 1996 roku na pierwszy Game Boy’u, w Japonii miały swój debiut, części Pokemon Red oraz Pokemon Green, to nikt się nie spodziewał, że staną się one aż tak popularne i będą znane na całym świecie. Pokemony zaczęły się liczyć w historii pop-kultury i tak zostało do dzisiaj. Możemy się z Tobą założyć, że nie ma na świecie osoby, niezależnie od jej wieku, która nie słyszałaby o Pokemonach. Możemy nawet zaryzykować stwierdzenie, że starsze osoby trochę się orientują w temacie dzięki swoim wnukom. Najbardziej popularnym z kieszonkowych stworków jest oczywiście Pikachu. Właśnie ze względu na ich sławę, warto wiedzieć, jaką grę Pokemon, kupić swojemu dziecku. W tym celu zachęcamy do przeczytania naszego poradnika zakupowego.

Polecane gry Pokemon


back to menu ↑

Pokemon Stadium 2 – czym się wyróżnia ta część?

Całe to Pokemonowe szaleństwo zaczęło się od konsol przenośnych. Jednak komputery stacjonarne otrzymały też kilka naprawdę ciekawych tytułów z kieszonkowymi stworkami w roli głównej. Pokemon Stadium 2 to ulepszona kontynuacja wcześniejszej gry. Jest ona jednocześnie spełnieniem oczekiwań fanów. Ta część w tamtych czasach była naprawdę bardzo zjawiskowo zrobiona. Dopracowana w każdym szczególe. Walki między Pokemonami nie tylko były wciągające, ale również bardzo widowiskowe. Pojedynki zostały zrealizowane w tradycyjnej turowej formie. Tak samo jak w przypadku głównej serii. Pod tym względem ten tytuł absolutnie niczym się nie różnił od poprzedników. Największe atuty gry Pokemon Stadium 2 to oprawa wizualna oraz stadionowy klimat.

Gry Pokemon

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Pokemon Super Mystery Dungeon

Główna seria Pokemon umożliwia Ci wcielenie się w początkującego hodowcę oraz trenera kieszonkowych stworków. Jednak dopiero cykl Pokemon Mystery Dungeon sprawił, że gracz może się stać jednym z Pokemonów. Wejść w jego skórę. Pokemon Super Mystery Dungeon to obecnie najnowsza i najciekawsza odsłona serii o tych przesympatycznych stworkach. To najdłużej prowadzony spin-off tej marki. Warto jest tutaj bardzo mocno podkreślić, że ten tytuł opiera się na formule, która została opracowana przez zespół Spike Chunsoft. Zajmuje się on licencjonowaniem różnego rodzaju cykli oraz dodaje je do autorskiej formuły Tajemniczych Lochów. W tej części gry stajesz się człowiekiem w ciele Pokemona. Twoim zadaniem jest rozwiązywanie interesujących, fabularnych tajemnic oraz walka z drużyną w losowo wybranych lokacjach.

Gry Pokemon

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Pokemon Black/White

Piąta generacja przygód Pokemonów rozgrywa się w świecie, którym jest bardzo wiele dziwnych stworzeń. Formuła gry znacznie się zmieniła od pierwszej części. Poza standardową rozgrywką, która polegała na zdobyciu odznaki oraz wygraniu ligi, jest też fascynująca fabuła. Koncentruje się ona na przygodach Team Plasma. Do klasycznej rozgrywki dodano również walki rotacyjne, zagadki logiczne w salach trenerskich oraz możliwość grania w kilka osób. Ta część zdobyła uznanie wśród recenzentów. Niestety fani byli trochę mniej przychylnie nastawieni do tej części. Dlatego część Pokemon Black/White nie zdobyła w naszym rankingu zbyt pochlebnych opinii.

back to menu ↑

Pokemon Conquest

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby Pokemony żyły razem z ludźmi ponad 400 lat temu. Zaskakujące połączenie Pokemonów z serią Nobunaga’s Ambition, stało się bardzo ciekawym sposobem na odświeżenie wizerunku tych kieszonkowych stworków. Tę część gier Pokemon zdecydowanie warto mieć w swoich zbiorach. W Pokemon Conquest gracz jest świadkiem wielkiej wojny w czasach feudalnej Japonii. Właśnie wtedy Oda Nobunaga próbował przejąć władzę nad krajem. Rozpoczęła się w tamtych czasach również era Edo. Ta część Pokemonów jest bardzo podobna do Fire Emblem, Final Fantasy Tactics, Disgaea, oraz Tactics Ogre. Warto ją wypróbować!

back to menu ↑

Ranking gier: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general