Jakie są najlepsze książki Stephena Kinga?

Gdy już znudzą Ci się gry planszowe, to czas sięgnąć po książki. Stephen King nie bez powodu jest nazywany od lat królem horrorów. Jaka jest jego najlepsza książka? Tutaj zdania się bardzo podzielone. Co człowiek, to opinia. Wielu krytyków ceni tego pisarza za „Bastion”. Dla wielu czytelników jest najlepsze pozycje to na przykład ,,To” albo ,,Zielona Mila”. My w tym poradniku zakupowym też postanowiliśmy się wypowiedzieć na ten temat. Dla nas cała twórczość tego pisarza jest absolutnie wyjątkowa. Dlatego w tym rankingu nie będzie lepszych i gorszych książek. Zebraliśmy te, które wzbudzają w nas najbardziej pozytywne emocje, o ile można tak napisać o dziełach, które wprost ociekają grozą. Jeżeli nie znasz Stephena Kinga, to zachęcamy Cię do przeczytania naszych propozycji. Możesz też zacząć od jakiś klasyków, ale one z kolei dla wielbicieli gatunki są już za bardzo oklepane. Dlatego nie będziemy tutaj o nich nawet wspominać.

Polecane książki Stephena Kinga


back to menu ↑

Cujo

Ta książka zebrała chyba najgorsze możliwe recenzje. Nawet sam autor nie pamięta dokładnie, jak ją pisał i po co. Powód takiego stanu jest bardzo smutny i przygnębiający. Stephen King był wtedy w ciągu alkoholowo-narkotykowym i mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pisanie w takim stanie przez niektórych autorów jest nawet polecane, ale zdecydowanie nie w tym przypadku. Od razu chcemy Cię uprzedzić, że początkowo na książka jest banalna pod względem fabularnym. Mamy łagodnego i milutkiego bernardyna Cujo. Piesek zaczyna chorować i zamienia się w żądną krwi maszynę do zabijania. To, co przeraża w tej książce, to wcale nie ten niebezpieczny pies, tylko to, w jaki sposób King pokazuje rodzinę. Z jego wizji wynika, że gdy natura się zbuntuje przeciwko człowiekowi, to nie ma on z nią absolutnie żadnych szans. Mimo nieciekawych okoliczności powstawania książki, mimo wszystko zasługuje ona na uwagę. Jest czymś innym niż wszystkie jego poprzednie pozycje. Teraz mimo że klasyków miało nie być, to nie jesteśmy w stanie milczeć na temat właśnie tej książki. To jest arcydzieło i nie ma tutaj o czym dyskutować. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaki tytuł mamy na myśli, to czytaj dalej.

Książki King

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Misery

Kto nie zna ekranizacji tej książki? Chyba wszyscy. Doskonała rola Kathy Bates po prostu stała się legendarna. Od początku do końca Misery jest majstersztykiem. Stopniowanie napięcia zostało tu pokazane w sposób mistrzowski. Jak to zawsze u Kinga prosta historia przeradza się w coś więcej. Znowu dajemy się wciągnąć w jego intrygę, która jest istną pętlą zła i przemocy. U Kinga bardzo często ludzie po wpływem różnych czynników, stają się nieludzcy. Tak jest i w tym przypadku. To nie tylko znakomity thriller, ale również książka autotematyczna, która mówi nie tylko o procesie pisania, ale również o literaturze. Wszystko zaczyna się od tego, że Paul Sheldon, który jest niezwykle popularnym autorem romansów, ma wypadek samochodowy. Z takim początkiem mógłby to być nawet niezły romans, ale jak sam pewnie wiesz, nie u Kinga. U niego trup się ścieli gęsto. Nasz główny bohater ma połamane nogi, a co za tym idzie, nie jest w stanie się samodzielnie poruszać. Zaczyna się nim opiekować Annie Wilkes, która po prostu uwielbia twórczość tego pisarza. Jednak nie jest wcale tak pięknie, gdy zaczniesz sobie uświadamiać, że tych dwóch bohaterów jest odciętych od świata, na zewnątrz panuje śnieżyca, a jeden z nich praktycznie jest przykuty do łóżka. Tak naprawdę Paul jest zdany na łaskę i niełaskę swojej opiekunki. Nie będziemy zdradzać fabuły. Jeżeli chcesz poznać tę historię, to serdecznie zachęcamy Cię do przeczytania tej książki. A później do obejrzenia jej ekranizacji, która naszym zdaniem jest rewelacyjna. Co tu dużo mówić? Klasyka zawsze się obroni i nigdy nie zestarzeje.

Książki King

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Miasteczko Salem

Jak to zazwyczaj u Kinga wszystko zaczyna się od banalnie prostej historii. Mamy standardowe, senne, amerykańskie miasteczko. Zaczynają w nim mieszkać krwiożercze i niebezpieczne wampiry. Jednak to nie jedyne potwory w miasteczku Salem. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, to koniecznie przeczytaj tę książkę Kinga. Zresztą szczerze polecamy wszystkie trzy z już tutaj wymienionych.

back to menu ↑

Ranking książek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general