Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu gier słownych?

Na każdej nawet najbardziej hucznej imprezie są takie chwile, gdy zaczyna już brakować tematów do rozmów i zaczyna wiać nudą. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby podtrzymać dobrą atmosferę, to powinieneś zapewnić swoim gościom trochę inną rozrywkę niż słuchanie muzyki lub oglądanie filmów na nowym telewizorze. Polecamy Ci rożnego rodzaju gry telewizyjne. Wymienimy tutaj zarówno gry, które są dostępne w sklepach, jak i takie, do których nie potrzebujesz niczego poza pomysłowością.

Polecane gry słowne


back to menu ↑

Jakie są gry i zabawy słowne?

Gry towarzyskie, która polegają na mówieniu są dobrym wyborem nie tylko na imprezy. Sprawdzą się również idealnie w czasie długiej podróży samochodem. W takie gry można grać nawet w poczekalni do lekarza albo na lotnisku. Największą zaletą gier słownych jest to, że bardzo często nie potrzeba do nich żadnych dodatkowych akcesoriów, kartek, ani innego rodzaju gadżetów. Oczywiście w sklepach internetowych i stacjonarnych są również dostępne takie gry słowne, które są oparte na zabawie słowami. Można je kupić w dobrych sklepach z zabawkami. Gry słowne są traktowane trochę po macoszemu, a mają naprawdę ogromny potencjał. To okazja do dobrej zabawy oraz do śmiechu. Często tego rodzaju gry polegają na przekręcaniu słów oraz szybkim działaniem. Zazwyczaj kończy się to plątaniem języka i wieloma zabawnymi sytuacjami. Gry słowne w pierwszej chwili mogą się wydawać banalne, ale z pewnością nie są nudne. Tak naprawdę jest bardzo szeroki wybór gier słownych na rynku. Wystarczy się tylko trochę rozejrzeć, żeby zaraz to zauważyć. Jest wiele gier słownych dla dwóch osób, które bardzo dobrze nadają się do grania na przykład w czasie długiej podróży autobusem albo gdy masz dzieci. Dzięki grom słownym mogą się one nie tylko doskonale bawić, ale również nauczyć czegoś nowego.

Gra słowna

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie gry słowne będą odpowiednie dla dzieci?

Gry słowne posiadają niedocenianą funkcję edukacyjną. Warto się dobrze zastanowić i wybrać jak najlepszą grę słowną. Gry słowne są naprawdę doskonałym sposobem na to, żeby Twoja pociecha mogła pozbyć literki i lepiej radzić sobie z nauką w szkole. Jeżeli gra słowna opiera się na przykład na podawaniu jak największej liczy przedmiotów na konkretną literę albo na dodawaniu słów do ostatniej litery konkretnego wyrazu, to Twoje dziecko wyniesie ogrom wiedzy, z takiej gry i przy okazji będzie miało z niej mnóstwo radości. W dodatku, możesz grać z maluchem w rymowanki, co rozwinie u niego umiejętność kreatywnego myślenia. Dziecko nauczy się również kojarzyć pewne słowa, a to z kolei sprawi, że łatwiej mu będzie nauczyć się logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Jak wiadomo nie tylko w szkole, ale również w dorosłym życiu, będzie mu to niezwykle potrzebne. Jeżeli chcesz natomiast wspomóc u Twojego malucha spostrzegawczość, to wybierz gry słowne, które będą polegały na znajdywaniu dookoła siebie przedmiotów, które zaczynają się na określoną literę alfabety. Taka zabawa, którą możesz zaproponować dziecku dosłownie w każdym miejscu, na przykład gdy jesteś z nim na spacerze, sprawi, że dziecko nie tylko będzie się dobrze bawiło, ale również nauczy się całkiem nowych słów.

Gra słowna

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym różnią się gry słowne dla młodzieży?

Wszystkie te zalety odnoszą się również do gier słownych przeznaczonych dla młodzieży. Możesz ze starszym dzieckiem grać na przykład w gry słowne powiązane z konkretną dziedziną wiedzy. Mamy tutaj na myśli między innymi, to, że możesz zaproponować dziecku wymienienie jak największej ilości terminów geograficznych albo słów, które kojarzą mu się z określonym rejonem geograficznym albo ze środowiskiem, czy kulturą. Dzięki takiej zabawie dziecko będzie mogło w prosty i przyjemny sposób uzupełnić wiedzę zdobytą w szkole lub zapamiętać omawiane już na lekcjach tematu. Możesz również zachęcić swoje dziecko do tego, żeby samo wymyślało różnego rodzaju gry słowne. Dzięki temu łatwiej mu będzie zdobywać wiedzę i zabłysnąć na lekcjach. W dodatku dzięki grom słownym nastolatkowi łatwiej będzie zapamiętać zdobyte w szkole informacje. Możesz również poszukać odpowiednich gier słownych w sklepach z zabawkami. W internecie jest tego pełno.

 

back to menu ↑

Ranking gier słownych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general