Czy książka to dobry prezent na święta Bożego Narodzenia?

Każdego roku możesz zobaczyć w internecie dosłownie mnóstwo artykułów dotyczących propozycji wydawniczych, które są idealne na prezent na święta Bożego Narodzenia. Jednak pewnie jak zaczynasz czytać te wszystkie listy, to zaczynasz mieć wątpliwości.

Polecane książki


back to menu ↑

Czy książka jest odpowiednim prezentem na święta Bożego Narodzenia?

Moglibyśmy Ci bardzo krótko odpowiedzieć, że nie i w ten sposób zakończyć ten poradnik zakupowy. Jednak jesteśmy przekonani, że to nawet w największym stopniu nie rozwiązałoby Twojego problemu. To, czy książka jest dobrym prezentem na święta Bożego Narodzenia, jest zależne od wielu różnych czynników. Kupienie książki jaka podarunku na Gwiazdkę jest kłopotliwe. Nawet jeżeli będziesz się naprawdę starał, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie trafisz w gust obdarowywanej osoby. I co wtedy? Kłopotliwa sytuacja. Nie dość, że osoba, która dostała książkę, w ogóle nie jest z niej zadowolona, to jeszcze Ty musisz kombinować, jak ją odesłać do sprzedawcy i próbować zamienić ją na jakiś inny model. Porażka. I nie chodzi nam tutaj tylko i wyłącznie o takie przypadki, gdy kupiona książka jest niezgodna z zainteresowaniami obdarowywanej osoby. Pomylić się można jeszcze na wiele innych sposobów. Możesz na przykład kupić komuś tom, który już ma albo pierwszą część serii, gdy chciał drugą. Kolejnym bardzo często popełnianym błędem jest kupowanie komuś książki, która już od wielu miesięcy zajmuje honorowe miejsce na jego półkach. Co zrobić, aby książka była udanym prezentem, a nie tylko powodem wstydu, zarówno dla Ciebie, jak i dla bliskiej Ci osoby? Żeby wybrać dobrą książkę, musisz przejść przez cały proces. Po to jest nasz poradnik zakupowy, aby wszyscy byli w święta szczęśliwy. Niezależnie od tego, czy wybierają dla kogoś książkę, czy na przykład fotelik rowerowy.

Książka na prezent

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Zacznij od jednej, podstawowej kwestii

Przede wszystkim zastanów się nad tym, czy osoba, którą masz na myśli, w ogóle lubi czytać. Może Ci się tak wydawać, w szczególności jeżeli od dziecka jesteś molem książkowym i bez kolejnej powieści w zasięgu ręki nie wyobrażasz sobie życia. W ogóle osoby czytające dzielą się na bardzo wiele grup. W pierwszej chwili może się wydawać, że albo ktoś lubi czytać, albo nie i na tym koniec. Nic bardziej mylnego. To, że ludzie nie czytają nie zawsze wynika z tego, że tego nie lubią. Mogą nie mieć czasu. Może kiedyś lubili czytać, ale z jakiś powodów, czy wieczór z książką ich w ogóle nie pociąga. Kolejna grupa to te osoby, które mają książki na półce dla dekoracji. Niektórzy lubią się pochwalić, że na przykład czytają Dostojewskiego, a nawet nie wiedzą z jakiego kraju pochodzi ten pisarz. Są też osoby, które kupują książki, solennie sobie obiecują, że po nie sięgną i…nic. Nigdy tego nie robią, bo jest mnóstwo innych obowiązków lub rozrywek. Gdy podarujesz książkę jakiejkolwiek osobie, z tych wszystkich wymienionych tutaj grup, to nie będzie dobry prezent na Gwiazdkę. A pomylić się w tej kwestii jest bardzo łatwo. Czytanie jest modne, jest dobrze postrzegane, więc wiele osób udaje, że je lubi. Jednak to trochę tak jak z udawaniem, że lubi się na przykład rosół. Niby uwielbiasz, ale gdy ktoś go specjalnie dla Ciebie przygotuje, to masz szczerą ochotę, jak najszybciej pójść do domu. Stwarzanie pozorów jest niestety tym, czym żyje dzisiejszy świat. Nie będziemy w tym poradniku zakupowym rozwodzić się nad tym, czy warto, czy nie warto czytać, ani na tym, jak wygląda współczesna rzeczywistość. Mamy Ci pomóc w wyborze książki dla bliskiej osoby i na tym się skoncentrujemy.

Książka na prezent

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Teraz przyszła pora na kolejny etap wybierania książki na święta Bożego Narodzenia

Teraz na spokojnie zastanów się nad tym, po jakie lektury najczęściej sięga bliska Twojemu sercu osoba i w jaki sposób je czyta. Co mamy tutaj na myśli? Przede wszystkim musisz się od niej dowiedzieć, czy czyta kryminały, fantastykę, romanse, książki biograficzne, o rozwoju osobistym, czy jeszcze jakieś inne. Poza tym musisz ją delikatnie podpytać, czy czyta książki na czytniku e-booków, czy woli je w tradycyjnej wersji.

back to menu ↑

Ranking książek na prezent: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general