Jakie gry planszowe warto mieć w swoim domu?

Gdy zaczyna się lato, to warto je spędzić z daleka od komputerów, smartfonów oraz konsol. Jeżeli jest ciepło, to jest to proste, bo większość ludzi po prostu, chce wychodzić na zewnątrz, aktywnie spędzać czas i korzystać z ładnej pogody. Schody zaczynają się w momencie, gdy pogoda się psuje, a w domu zwyczajnie nie ma się czym zająć. Wtedy z pomocą przyjdą Ci gry planszowe. Większość ludzi je lubi, można je kupić w wielu sklepach, a wybór jest ogromny. Naprawdę nie można od życia wymagać więcej. W co warto grać? Jakie gry planszowe po prostu trzeba mieć w swoim domu? Co jest absolutnym klasykiem?

Polecane gry planszowe


back to menu ↑

Gry planszowe znowu stały się modne

Gry planszowe pokazały nam, że można się bardzo dobrze bawić bez nowoczesnych urządzeń i prądu. Konkurencją dla nich są również oczywiście gry karciane. Gry planszowe znowu stały się czymś modnym, na topie. Wśród gier planszowych bez problemu możesz znaleźć gry na dwie osoby, gry dla dzieci oraz gry idealne na imprezę ze znajomymi. Gry planszowe to niesamowicie rozbudowana kategoria, o czym możesz się przekonać, gdy tylko wejdziesz do jakiegokolwiek sklepu internetowego lub stacjonarnego z grami. Różnią się one nie tylko tytułami, ale również gatunkami, trybami rozgrywki oraz wielkością. W sklepach znajdziesz gry planszowe, które możesz schować do kosmetyczki i takie, które składają się z bardzo wielu plansz. Część gier planszowych, które wymienimy w tym poradniku zakupowym, z pewnością jest Ci doskonale znana, ponieważ jest to klasyka gatunku. W te gry ludzie zawsze grali i zawsze będą to robili. Nawet w tych mocno zwariowanych, szalonych i niepewnych czasach. Część z tych tytułów może spowodować, że zakręci Ci się łezka w oku, ponieważ pewnie grałeś w nie w dzieciństwie. Planszówki mają tę piękną cechę, że w przeciwieństwie do ludzi się nie starzeją. Wśród gier planszowych możesz znaleźć takie, które będą odpowiednie na imprezę, gry kominkowe, gry dla wielopokoleniowej rodziny oraz dla osób, które wprost uwielbiają rozwiązywać zagadki. Jeżeli macie jakieś swoje propozycje, to śmiało zostawiajcie je w komentarzach na dole. Gry planszowe, w zależności od tytułu mogą być odpowiednie dla osób początkujących albo dla bardziej zaawansowanych graczy. Tej ostatniej kategorii nie umówimy w tym poradniku zakupowym, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest przedstawienie Ci takich gier planszowych, które będą odpowiednie absolutnie dla każdego gracza.

Gry planszowe

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Carcassonne

To niezwykle modna i popularna gra. Nie mogliśmy jej tutaj pominąć. Carcassonne to interesująca gra strategiczna, która jednocześnie gwarantuje bardzo wiele zabawy. Gracze losują kartonowe płytki. Ich zadaniem jest tworzenie z nich miast, dróg lub klasztorów. Gracze zajmują otaczające je pola i dzięki temu mają coraz większe terytoria. Do tej gry planszowej jest dostępnych na rynku już bardzo wiele dodatków. To bardzo dobra zabawa na długie godziny. Jednak niestety nie wszystkie dodatki do tej gry są tak samo dobrze przemyślane. Niektóre z nich po prostu nie wnoszą nic nowego do rozgrywki. Jedynie ją niepotrzebnie przedłużają. Jeżeli chcesz sobie kupić dodatek do tej planszówki, to najpierw poczytaj w internecie, które opcje są warte wydania pieniędzy. Warto wiedzieć o tym, że z dodatkami, czy bez ta gra naprawdę potrafi wciągnąć.

Gry planszowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Kolejka

Jeszcze parę lat temu ta gra planszowa była absolutnym numerem 1. Gra rozgrywa się w czasach PRL-u. W grze chodzi o to, żeby zdobywać towary z różnych kategorii. Może to być na przykład odzież, sprzęt AGD albo meble. Zadaniem gracza na samym początku jest wylosowanie zestawu produktów, które powinien zdobyć. Stoi po nie w kolejce. Metod upolowania produktów jest kilka. Ta gra zdobędzie uznanie każdego, niezależnie od wieku. Starsze pokolenie, na pewno się ucieszy, gdy zobaczy karty z towarami, które były dostępne w czasach PRL, a młodsi gracze będą mogli się dowiedzieć od starszych, jak wtedy wyglądała rzeczywistość.

A Wy jakie gry planszowe lubicie? Czy gracie tylko w karty i Monopoly, czy może wciągnęły Was jakieś całkiem nowe gry?

back to menu ↑

Ranking gier planszowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general