Narożnik w kształcie U nie tylko dla dużej rodziny. Kiedy warto wybrać narożnik U-kształtny?

Narożniki to meble, które biją rekordy popularności. Wpływ na to ma ich funkcjonalny kształt, który pozwala na wykorzystanie tych mebli zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, a także ogromna różnorodność pod względem kolorów, kształtów, udogodnień, w jakie wyposażają je producenci oraz wielkości. Bez trudu znajdziemy małe narożniki, które świetnie pasują do kawalerek, jak i bardzo duże narożniki w kształcie U, którym poświęcimy niniejszy artykuł.

Gdzie można wykorzystać narożnik w kształcie litery U?

Narożnik w kształcie U może być obity różnymi materiałami (meblobranie.pl), dzięki czemu można go wykorzystać zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w miejscach publicznych. Meble tego typu wykończone odpornymi na przetarcie i przedarcia materiałami świetnie sprawdzają się w poczekalniach ośrodków medycznych, czytelniach bibliotek, a nawet w strefach relaksu centrów handlowych. Chcąc postawić narożnik w kształcie U w swoim domu, lepiej wybrać obicie, które nie jest może tak wytrzymałe, ale za to jest przyjemne w dotyku.

Narożniki są bardzo często wykorzystywane także w restauracjach, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych lub salonach SPA. Są to meble bardzo wygodne, a przede wszystkim pozwalają na odpoczynek wielu osobom naraz. Wykorzystanie ich w miejscach publicznych sprawia, że klienci, czy goście hotelowi mogą poczuć się przytulnie, prawie jak w domu.

Jak wykorzystać narożnik U w salonie?

Narożnik w salonie może być ustawiony w taki sposób, aby wkomponował się w kąty pokoju lub przeciwnie – możemy postawić go w centralnym punkcie. Oczywiście zależy to od wielkości naszego salonu. Narożnik w kształcie litery U pozwoli nam najlepiej wykorzystać przestrzeń niewielkich pokojów, gdyż alternatywa w postaci np. sofy i fotela powoduje, że w większości pokojów, kąt staje się miejscem trudno dostępnym. Większość narożników jest ponadto wyposażona w funkcję spania, która w przypadku mebli tego typu o kształcie litery U posiada bardzo dużą powierzchnię. Dzięki temu możemy korzystać z narożnika i w dzień i w nocy.

Narożniki U kształtne pozwalają usiać razem wielu osobom, co doceniają przede wszystkim wieloosobowe rodziny. Taki mebel pozwala w komfortowych warunkach spędzić wspólne popołudnie, grając w gry, czy relaksując się, oglądając ulubione firmy, lub po prostu rozmawiając ze sobą.

Do jakiego stylu pasuje narożnik w kształcie litery U?

Odpowiedź na ten temat nie jest jednoznaczna, gdyż bardzo wiele zależy od tego, jaki kolor i rodzaj materiału obicia wybierzemy, a także jaki kształt ma wybrany przez nas mebel. Bez wątpienia narożniki tego typu świetnie prezentują się w mieszkaniach w stylu nowoczesnym oraz industrialnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je także aranżacjach w stylu skandynawskim, czy loftowym. Jak widać, jest to niezwykle uniwersalny mebel. Warto zaznaczyć również, że nowoczesne narożniki często posiadają dodatkowe udogodnienia, takie jak wbudowany barek, czy półki oraz regulowane zagłówki i oparcia.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general