Jaki olejek do masażu najlepiej kupić?

Olejki eteryczne powodują, że cały masaż staje się jeszcze bardziej skuteczny. Gdy wzbogacisz masaż o aromaterapię, to zwiększysz jego lecznicze działanie. W dodatku taki masaż będzie o wiele przyjemniejszy. Jak wybrać olejek do masażu? Jak zrobić własną kompozycję zapachową? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Masaż jest zabiegiem, który ma bardzo dobry wpływ na ludzki organizm. Nie tylko za sprawą stosowania odpowiednich technik i chwytów. Swoją rolę w całym procesie mają również olejki eteryczne. Dobranie olejku do masażu jest zależne głównie od celu, jaki chcemy osiągnąć. Inny olejek będzie Ci potrzebny do wykonania masażu relaksacyjnego, a inny do antycellulitowego.

Polecane olejki do masażu


back to menu ↑

Jaki powinien być skład olejków do masażu?

W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć zarówno gotowe olejki do masażu, jak i półprodukty, z których sam możesz wykonać mieszanki dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji. W skład olejku eterycznego do masażu wchodzi zazwyczaj podstawowy olej roślinny, który stanowi jego bazę. Do niego możesz dodać z powodzeniem inny olej roślinny albo olejek aromaterapeutyczny.

Olejek do masażu

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie mogą być olejki bazowe?

Olej bazowy nazywany czasami również olejem nośnikowym albo podstawowych to wysokiej jakości olej roślinny. W właśnie w nim rozpuszcza się pozostałe olejki wykorzystywane do masażu. Najlepsze oleje bazowe pozyskuje się metodą tłoczenia na zimno z oleistej części rośliny. Bardzo często są to nasiona, orzechy, pestki, owoce albo kwiaty. Tłoczenie na zimna umożliwia zachowanie w oleju jak największej ilości substancji odżywczych, jakie znajdują się w konkretnej roślinie. Do oleju podstawowego możesz z powodzeniem dodać drugi olej roślinny, który będzie bogaty w odmienne składniki odżywcze lub olejek eteryczne. Wedle uznania. To wszystko sprawia, że bardzo małą ilość olejku eterycznego możesz rozprowadzić na powierzchni całego ciała.

Olejek do masażu

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są rodzaje olejków bazowych?

Pierwszy to olejek ze słodkich migdałów. Jest bogaty w proteiny i witaminy (A, B1, B2, B6, D). To właściwy wybór dla skóry suchej oraz dojrzałej. Znajdują się w nim kwasy tłuszczowe oleinowy i linolowy. Wszystkie te substancje spowalniają utratę naskórka oraz regulują czynności gruczołów łojowych. Olej ze słodkich migdałów doskonale się wchłania oraz sprawia, że skóra jest wyjątkowo miękka w dotyku. Sprawdzi się, gdy masz popękane stopy lub dłonie. Może być również pomocny w leczeniu stanów zapalnych skóry, podrażnień, egzemy oraz łuszczycy. Olejek ze słodkich migdałów ma bardzo łagodne działanie. Z tego względu mogą go stosować nawet dzieci i osoby z wrażliwą skórą. Nie jest odpowiedni dla osób, które mają uczulenie na orzechy. Warto o tym wspomnieć. Drugim wartym uwagi rodzajem olejku do masażu jest olejek z awokado. Od razu uprzedzamy, że jest od bardzo tłusty. Dzięki temu dobrze odżywia skórę i hamuje jej wysychanie. Jest odpowiedni dla suchej oraz starzejącej się skóry. Ma w swoim składzie witaminy A, B oraz D. Wszystkie te witaminy są odpowiedzialne za opóźnianie się procesu starzenia. Mają działanie antyalergiczne, przeciwzapalne oraz łagodzące. Tego rodzaju olejek jest dobrym wyborem dla osób, które są uczulone na pszenicę. Olej z awokado najlepiej stosować w pięcio- albo dziesięcioprocentowym roztworze z innym olejkiem bazowym. Po rozcieńczeniu olej awokado jest odpowiedni na problemy ze skórą. Jest między innymi pomocny z leczeniu egzemy oraz łuszczycy.

back to menu ↑

Jakie jeszcze olejki do masażu warto stosować?

Serdecznie polecamy również olejek jojoba. Możesz go stosować do każdego rodzaju skóry. Ma działanie odżywcze, zmiękczające i natłuszczające. Ma w sobie bardzo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E, F oraz fitosterole. W jego składzie znajduje się również skwalen, który występuje w płaszczu lipidowym skóry. To sprawia, że zapobiega utracie wody z niej. Dodatkowo olejek jojoba ma działanie antybakteryjne, reguluje wydzielanie sebum. Jest odpowiedni dla osób, które cierpią na trądzik, również ten występujący na plecach.

back to menu ↑

Ranking olejków do masażu: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general