Jaki olejek eteryczny na sen warto kupić?

Olejki eteryczne mogą być pomocne w zaburzeniach nastroju oraz snu. Olejki eteryczne mają też wiele innych zastosowań, które możesz wykorzystać na co dzień. Mogą Ci pomóc na przykład w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej. Już w starożytności znano relaksacyjne działanie olejków eterycznych. Podobno Kleopatra sypiała na poduszkach, które były wypełnione płatkami róż. Dzięki temu praktycznie nigdy nie miała większych problemów z zasypianiem. Podobno miała za to zachwycające sny. My, zestresowani i zabiegani ludzie XXI wieku możemy jej tylko pozazdrościć. Wracając jednak do tematu olejków eterycznych, to chcielibyśmy tutaj bardzo mocno podkreślić, że zapach róż to aromat, który przez jednych jest kochany, a drudzy podchodzą do niego z dużym ociąganiem. Nam też trochę zajęło zanim się do niego przekonaliśmy. Jednak dzisiaj z całą pewnością możemy stwierdzić, że ten zapach ma coś w sobie. Musisz wiedzieć, że aromaty mają bardzo mocny wpływ na podświadomość. Pewnie wiesz o tym, że budzą one pozytywne lub negatywne skojarzenia. Przywołują wspomnienia. Czasami te niechciane. Niestety.

Polecane olejki eteryczne na sen


back to menu ↑

Żyjemy w ciągłym stresie

Pewnie masz wrażenie, że stres jest Twoim nieodłącznym towarzyszem. Niestety nie jest to tylko i wyłącznie wrażenie. Razem z postępem cywilizacyjnym, rośnie liczba źródeł stresu. W długotrwałym procesie stres może prowadzić do poważnych zaburzeń snu do wahań nastroju, a na końcowym etapie do depresji. Nie bez powodu w wielu miejscach depresja jest nazywana chorobą cywilizacyjną. Stres potrafi wywierać na Ciebie naprawdę destrukcyjny wpływ. Z niektórych jego skutków początkowo możesz sobie nawet nie zdawać sprawy. Zbyt silny stres może prowadzić na przykład do dolegliwości ze strony układu pokarmowego, czy sercowo-naczyniowego. Twój organizm broni się jak tylko może przed stresem, ale czasami jego mechanizmy obronne są już tak przeciążone, że zaczynają zawodzić. Coraz częściej i coraz częściej, a Ty się czujesz jakbyś był na karuzeli, z której nie możesz zejść. Gdy jesteś zestresowany przez dłuższy czas to możesz czuć się skrajnie wyczerpany, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. W dodatku problemy ze snem, z zasypianiem, zbytnia nerwowość, niestabilność emocjonalna i zaburzenia odżywiania to bardzo często występujące dolegliwości. Wszystkie one są spowodowane przez to, że jesteś permanentnie zestresowany. Przyznaj szczerze, kiedy miałeś choćby godzinę dla siebie, kiedy mogłeś bezkarnie nic nie robić? Trudno jest Ci sobie przypomnieć taką sytuację? Jeżeli tak, to znak, że żyjesz zdecydowanie za szybko i konsekwencje tego wcześniej, czy później Cię dopadną. Chyba, że już od dziś postarasz się zmienić swoje nawyki i zaczniesz się uczyć, jak kontrolować stres. To naprawdę jest możliwe. To, czego najbardziej teraz potrzebujesz, to nie rozpoczynanie kolejnego super ważnego projektu w pracy, tylko chwila relaksu i wyciszenia. Mogą Ci w tym pomóc właśnie odpowiednio stosowane olejki eteryczne.

Olejki eteryczne

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Dlaczego warto kupić sobie chociaż jeden olejek eteryczny?

Olejki eteryczne mogą być wyjątkowo pomocne w pokonywaniu trudnych stanów emocjonalnych. Wynika to stąd, że zapachy stymulują część mózgu, która jest odpowiedzialna za Twoją kondycję psychiczną. Oczywiście jeżeli masz depresję albo inny ciężki stan psychiczny, to lepiej udaj się do specjalisty. Próby leczenia własnej duszy samodzielnie mogą się skończyć nie za dobrze. Jednak olejki eteryczne w połączeniu z odpowiednio poprowadzoną psychoterapią oraz leczeniem farmakologicznym, potrafią zdziałać cuda. Olejki eteryczne mają bardzo wszechstronne działanie.

Olejki eteryczne

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób działają olejki eteryczne? Który z nich najlepiej wybrać?

Eteryczny olejek lawendowy zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia jakość snu, zmniejsza lęki oraz ataki paniki. Może być również pomocny, gdy cierpisz na bóle głowy. Lawenda może również zmniejszać zaburzenia rytmu serca spowodowane stanami lękowymi. Natomiast olejek bergamotowy działa przeciwbólowo i uspokajająco. Może pomóc w zasypianiu i działa odprężająco.

back to menu ↑

Ranking olejków eterycznych na sen: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general