Jaką prostownicę do włosów powinnaś wybrać?

Długie, błyszczące i perfekcyjnie proste włosy na pewno dodadzą Ci urody. W dodatku będziesz wyglądała na bardziej elegancką kobietę. Wiele kobiet ma z natury proste włosy i te, z kolei pewnie częściej szukają lokówek, niż prostownic do włosów. Jeszcze inne kobiety posiadają naturalnie falowane albo kręcone włosy. Na szczęście rynek jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju prostownice. Dzięki nim Twoje włosy w ciągu paru minut staną się wręcz idealnie proste. Podpowiemy Ci w naszym poradniku zakupowym, jaka prostownica do włosów będzie się cechowała największą skutecznością i będzie bezpieczna dla Twoich włosów.

Polecane prostownice do włosów


back to menu ↑

Jakie rodzaje powłok mają prostownice do włosów?

Gdy zastanawiasz się nad tym, jaka prostownica będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, to przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na powłoki, którymi powleczone są ramiona prostownicy. Zależnie od rodzaju powłoki, Twoja nowa prostownica do włosów będzie mogła mieć różne właściwości. Masz do wyboru następujące opcje: powłoka ceramiczna, powłoka ceramiczna z domieszką pary, powłoka diamentowa oraz powłoka z dodatkiem turmalinów. Najbardziej popularne są prostownice do włosów z płytkami ceramicznymi. Ich największą zaletą jest równomierny stopień nagrzania całej powierzchni płytki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tworzenie się gorących punktów na ramionach prostownicy prowadzi do przegrania włosów i do niszczenia ich. Kolejną opcją są płytki ceramiczne z domieszką keratyny. Prostownica keratynowa charakteryzuje się tym, że pod wpływem wysokiej temperatury ta substancja jest uwalniania oraz może przedostać się do włosów. Dzięki temu są one zregenerowane i odżywione. Prostownica z keratyną jest polecana dla Ciebie, jeżeli chcesz wzmocnić swoje włosy. A co powiemy Ci na temat płytek z powłoką diamentową? Tego rodzaju powłoka charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością na różnego rodzaju zarysowania. Nawet po kilku latach użytkowania powłoka pozostaje perfekcyjnie gładka. Jednak musisz mieć świadomość tego, że tylko i wyłącznie gładkie płytki prostownicy zapewniają skuteczne i bezpieczne prostowanie włosów. Takie same właściwości mają również płytki z tytanu. Warto jeszcze wspomnieć o płytkach z dodatkiem turmalinów. Są to minerały, które pod wpływem temperatury wydzielają jony ujemne. Pomagają one w domykaniu łusek włosowych i sprawiają, że Twoja fryzura przepięknie się błyszczy. Profesjonalna prostownica powinna posiadać właśnie taką powłokę.

Prostownica

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy wielkość płytek w prostownicy jest ważna?

Długość oraz szerokość płytek tak naprawdę ma bardzo duże znaczenie. Powinnaś dopasować ich parametry do rodzaju Twoich włosów. Gdy jesteś posiadaczką krótkich włosów, to ramiona prostownicy powinny być krótkie i wąskie. Tego rodzaju urządzenie jest o wiele bardziej funkcjonalne . To sprawia, że o wiele łatwiej będzie Ci chwycić włosy zaraz przy nasadzie. Jaka prostownica będzie dla Ciebie odpowiednia, jeżeli masz długie i bardzo gęste włosy? Przy tym typie włosów powinnaś poszukać prostownicy, która posiada szerokie oraz długie płytki. Za jednym zamachem będziesz mogła nią chwycić większą ilość włosów. To sprawi, że cała stylizacja będzie zajmowała Ci o wiele mniej czasu.

Prostownica do włosów

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak regulować temperaturę w prostownicy do włosów?

Przy wyborze, jaka prostownica do włosów będzie dla Ciebie najlepsza, powinnaś poszukać modeli, które mają funkcję regulacji temperatury. Przynajmniej w minimalnym zakresie. Temperatura płytek prostownicy powinna być dopasowana do rodzaju Twoich włosów.

back to menu ↑

Jak dopasować temperaturę płytek do typu włosów?

Grube i silne włosy będą dobrze znosiły nawet wyjątkowo wysoką temperaturę. Natomiast słabe i cienkie włosy wymagają niższej temperatury. Gdy decydujesz się na zakup prostownicy do włosów bez regulacji, to nie masz możliwości dopasowania temperatury do indywidualnych potrzeb Twoich włosów. Urządzenia do prostowania włosów ze średniej oraz wysokiej półki cenowej posiadają kilka albo nawet kilkanaście stopni regulacji temperatury. Powinieneś zadbać również o to, żeby wybierać model, w którym możesz ustalić określoną temperaturę.

back to menu ↑

Ranking prostownic do włosów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general