Jaka suszarka do włosów? Jaką wybrać?

Mogłoby się wydawać, że suszarka do włosów ma tylko jedno zadanie. Ma suszyć włosy. Tak samo jak szczoteczka elektryczna ma myć zęby.  W końcu do tego została stworzona. Jednak to od tego, jaką suszarkę wybierzesz zależy wygląd oraz stan Twoich włosów. Producenci tworzą takie suszarki, które zapewniają coraz lepszą ochronę Twoich włosów oraz ich odżywienie w czasie suszenia. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi funkcjami oraz cechami suszarek, zanim podejmiesz decyzję, jaką suszarkę do włosów, kupić dla siebie.

Polecane suszarki do włosów


back to menu ↑

Jakie są rodzaje suszarek do włosów?

W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć zarówno suszarki do włosów, które będą odpowiednie do użytku prywatnego, jak i idealne do salonów fryzjerskich. Rodzaj suszarki do włosów jest zależny od tego, jakie są Twoje indywidualne potrzeby. Jeżeli zamierzasz korzystać z suszarki do włosów razem z innymi domownikami, to masz gwarancję, że takie urządzenie bezawaryjnie będzie Ci służyło przez wiele lat. Możesz też wybrać do użytku domowego suszarkę profesjonalną. Tego rodzaju urządzenie posiada naprawdę bardzo wiele zalet. Jednak nie jest tak atrakcyjne cenowo jak tradycyjna suszarka do włosów. Suszarki profesjonalne są wyposażone w inne silniki niż tradycyjne suszarki przeznaczone do domowych zastosowań. Tego rodzaju silnik musi pracować bezustannie codziennie przez wiele lat. Przez kilka godzin w ciągu dnia. Salony fryzjerskie posiadają też o wiele trwalsze obudowy. Są produkowane z bardzo wytrzymałych tworzyw.

Suszarka do włosów

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie funkcje powinna posiadać suszarka do włosów?

Gdy szukasz odpowiedzi na pytanie, jaka suszarka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, to zachęcamy Cię do zastanowienia się nad tym, jakie funkcje są Ci tak naprawdę potrzebne.

back to menu ↑

Co to jest jonizacja?

Jest to funkcja, która w istotny sposób wpływa na wygląd Twoich włosów. Z tego względu coraz więcej suszarek do włosów ma wbudowany jonizator wydmuchiwanego powietrza. Naładowane ujemnie jony mają działanie antystatyczne. To oznacza, że zapobiegają one elektryzowaniu się włosów. W dodatku wygładzają łuski włosowe, a Twoja fryzura staje się gładka oraz błyszcząca. Za sprawą jonizacji, układanie włosów staje się o wiele prostsze. Funkcja jonizacji nie wymaga żadnego włączania. Suszarka do włosów z jonizacją ma tę funkcję automatycznie.


back to menu ↑

Czy warto wybrać suszarkę do włosów z dyfuzorem?

Jest to pewien rodzaj nakładki zakładanej na otwór wylotowy w suszarce do włosów. Posiada on dosyć dużą średnicę oraz wiele wypustek, które są przeznaczone do modelowania włosów. W czasie suszenia wypustki dyfuzora musisz wkładać pomiędzy włosy. Dyfuzor jest bardzo potrzebny przy kręceniu włosów oraz układaniu ich w delikatne fale. Nie zastąpi on lokówki, ale i tak jest bardzo przydatny i sprawia, że stylizacja włosów staje się prostsza. Dyfuzor może również dodać włosom objętości i unieść je u nasady. Jeżeli właśnie na takim efekcie najbardziej Ci zależy, to polecamy Ci suszarkę do włosów z dyfuzorem, który ma długie wypustki. Natomiast jeżeli chcesz mieć na głowie drobne i delikatne loczki, takie jak od karbownicy, to polecamy Ci dyfuzor z krótkimi wypustkami. Wydajność dyfuzora jest zależna głównie od mocy suszarki. Z tego względu powinieneś wybrać model o mocy przynajmniej 1000 W.

Suszarka do włosów

fot. AdobeStock

 

back to menu ↑

Jaka powinna być regulacja temperatury w suszarce do włosów?

Następną cechą, która jest bardzo istotna w przypadku suszarek do włosów, jest możliwość regulacji temperatury. Dzięki tej będziesz mógł dostosować parametry jej pracy do Twoich potrzeb oraz do okoliczności. Obecnie na rynku są modele, które mają od dwóch do sześciu wariantów temperatury nawiewu.

back to menu ↑

Jaka powinna być siła nadmuchu? Czy potrzebny jest zimny nawiew?

W nowoczesnych suszarkach do włosów występują również różne warianty siły nadmuchu. W przypadku stylizowania niektórych fryzur  potrzebny jest tylko delikatny nawiew ciepłego powietrza. Sprawdź również, czy wybrany przez Ciebie model suszarki ma nawiew zimnego powietrza. To już wszystkie ważne informacje na temat suszarek do suszenia włosów. Jaką Ty wybierzesz?

back to menu ↑

Ranking suszarek do włosów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general