Na co zwrócić uwagę przy wyborze karbownicy do włosów?

Karbownica do włosów, przydaje się zawsze wtedy, gdy z na prostych włosach chcesz mieć subtelne i lekkie fale. Te zrobione za pomocą lokówki lub prostownicy są zdecydowanie większe i o wiele bardziej poważne. W niektórych przypadkach mogę one nawet postarzać. Za pomocą karbownicy do włosów możesz szybko stworzyć delikatne i niezwykle dziewczęce loki, które pasują każdemu.

Polecane karbownice


back to menu ↑

Karbownica jest idealna do stylizacji włosów

Karbownica jest jednym z tych narzędzi do stylizacji włosów, które w swojej łazience ma bardzo dużo kobiet. Lokówka mimo wszystko chyba jest na pierwszym miejscu, ale nie będziemy tutaj wchodzić w szczegóły. Bardzo wiele kobiet ma w swoim domu również szczotkę do prostowania włosów lub elektryczną prostownicę do nich. Kobieca natura już taka jest, że chcemy czegoś innego niż mamy. Prawda jest taka, że jeżeli masz idealnie proste włosy, to pewnie od czasu do czasu, chciałabyś na nich stworzyć delikatne fale. Zmienność jest przywilejem kobiety. Za pomocą karbownicy do włosów bardzo szybko je pofalujesz. Nie musisz mieć do tego żadnych zaawansowanych umiejętności. Wystarczy, że na karbowanie przeznaczysz kilka dodatkowych minut i będziesz mogła cieszyć się zupełnie nową fryzurą.

Karbownica

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Za pomocą jakich urządzeń możesz uzyskać delikatne fale?

Zarówno mini karbownica, jak i ta standardowa, funkcjonują szybko i dają Ci możliwość osiągnięcia zamierzonego efektu. Wystarczy włożyć do urządzenia odpowiednią płytkę. To właśnie ten element powinien być pierwszym kryterium, na które musisz zwrócić uwagę, gdy wybierasz konkretny model karbownicy do włosów. Posiada ona bezpośrednią styczność z włosami, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na ich wygląd. Materiał wykorzystany do wykonania płytki powinien zapewnić, że jest ona całkowicie bezpieczna dla włosów i że ich nie niszczy. Tych materiałów jest aktualnie na rynku naprawdę bardzo wiele. Natomiast bardzo popularne są prostownice oraz karbownice, które mają płytki ceramiczne albo lustrzane. Charakteryzują się one wytrzymałością oraz równomiernym nagrzewaniem się. W związku z tym zmniejszają one ryzyko uszkodzenia włosów. W karbownicach do włosów zastosowanie mają również płytki teflonowe oraz tytanowe. Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mogą się one nagrzewać w nierównym stopniu. Tego rodzaju karbownica do podnoszenia włosów będzie dobrym wyborem wyłącznie sporadycznie. Jeżeli tego rodzaju stylizację, chcesz robić na swoich włosach regularnie, to lepiej wybierz urządzenie z ceramiczną lub lustrzaną płytką.

Karbownica

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką karbownicę do włosów wybrać?

Niewielka karbownica jest urządzeniem, które przyda Ci się w bardzo wielu sytuacjach. Jednak gdy wybierasz karbownicę do włosów, to powinnaś wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kryteriów. Poza materiałem, z którego została wyprodukowana płytka w karbownicy do włosów, bardzo ważna jest również jej szerokość. Jeżeli masz cienkie, przyklapnięte włosy, to polecamy Ci karbownicę z węższą płytką, a jeżeli masz bardzo grube i gęste włosy, to wybierz urządzenie z grubą płytką. To jest logiczne, ale pewnie nie dla każdej kobiety takie oczywiste. Tym bardziej jeżeli będzie to jej pierwsze w życiu tego rodzaju urządzenie. Ważna jest również możliwość regulacji temperatury w karbownicy do włosów. Musisz jednak pamiętać o tym, że cienkie włosy są bardzo mało odporne na bezpośredni kontakt z rozgrzaną płytką. Natomiast grube i gęste włosy możesz wkładać nawet do urządzenia, które jest rozgrzane do 200 stopni Celsjusza. Jest to istotne z tego względu, że regulacja temperatury daje możliwość dostosowania parametrów karbownicy do włosów do potrzeb Twojej fryzury. Kolejnym niezwykle istotnym kryterium przy wyborze karbownicy do włosów jest jej moc. Powinna ona wynosić od 15 do 150 W. Im większą moc będzie posiadała karbownica do włosów, tym szybciej będzie się ona nagrzewała. Najbezpieczniejsze dla włosów są mimo wszystko urządzenia o średnich parametrach. Zwróć uwagę również na występowanie lampki kontrolnej, która poinformuje Cię o tym, że karbownica do włosów już się nagrzała.

back to menu ↑

Ranking karbownic: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general