Jaki zestaw do szycia najlepiej kupić?

Co jest potrzebne, żeby rozpocząć przygodę z szyciem? Najważniejsze jest to, żebyś się nie bała. Strach w żadnej sytuacji nie jest dobrym doradcą. Maszyna do szycia to nie żaden potwór. Nie ugryzie Cię, ani nagle nie wybuchnie. Nie musisz z lękiem po raz setny czytać instrukcji. Musisz za to mieć tlen, bo bez oddychania nie da się wykonać żadnej czynności. Równie przydatny okaże Ci się prąd i akcesoria do szycia. Możesz je znaleźć w standardowym zestawie razem z maszyną do szycia. Na pewno te wszystkie przedmioty będą Ci potrzebne zarówno jeżeli szyjesz na co dzień, jak i sporadycznie.

Polecane zestawy do szycia


back to menu ↑

Zacznij od igły i nitki

W takim zestawie do szycia powinny się znaleźć igły do szycia ręcznego, cienka igła do fastrygowania, czyli szycia ręcznego,  igła groszówka, czyli grubsza igła, z większym oczkiem, do przeciągania na przykład pętelek oraz igły do maszyny. Już na samym początku nauki szycia bardzo istotna jest podstawowa wiedza na temat rodzajów igieł. Na pewno powinnaś mieć w zapasie igły uniwersalne o różnych grubościach, zestaw co najmniej od 70 do 100. Natomiast jeżeli chcesz szyć dzianiny, to kup również igły do dzianin, które mają różne grubości. Ciekawą opcją są również igły podwójne. Są one dostępne w wariantach do szycia tkanin i do szycia dziadzin. Podwójną igłę możesz przyczepić do każdej maszyny, jakiej używasz w warunkach domowych. Przydadzą Ci się również dobrej jakości, ostre szpilki. Najlepsze do pracy są takie, które mają długość 30 m i łebki zakończone kulką. Raczej nie zachęcamy Cię do zakupu krótkich szpilek biurowych. Wynika to stad, że są one wyjątkowo mało poręczne w przypadku precyzyjnego szycia. Bardzo często posiadają również tępe zakończenia. Bardzo ważne jest również to, żebyś miała w swoim zestawie do szycia nici do szycia maszynowego. Nici powinny być poliestrowe albo wiskozowe. Warto sprawdzić w internecie, jakie marki nici są obecnie najbardziej polecane. Zapewniamy Cię, że jest ich naprawdę szeroki wybór. Nici bawełniane są najbardziej odpowiednie do szycia ręcznego. Do fastrygowania najlepsze będą nici rozpuszczalne.

Zestaw do szycia

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Nie zapomnij o dobrych nożyczkach

Trudno jest wyobrazić sobie uszycie czegokolwiek bez dobrych nożyczek. Najlepszym wyborem będą nożyczki krawieckie. Musisz ich bardzo dobrze pilnować, żeby pozostali domownicy nie wpadli na pomysł, żeby ciąć nimi na przykład kable, kwiaty, czy papier. Wtedy będziesz mieć po nożyczkach. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w swoim zestawie do szycia musisz mieć obcinaczki do paznokci. Wynika to stąd, że są one wyjątkowo niewielkie i poręczne. W dodatku jeżeli nie masz maszyny do szycia z funkcją nożyczek, to znaczy obcinania nici po każdym zrobionym szwie, to obcinaki nazywane inaczej cakami, będą odpowiednie również do oczyszczania ubrań z niepotrzebnych nitek. Musimy wrócić jeszcze na chwilę do tematu dobrych nożyczek krawieckich. Musisz w swoim zestawie do szycia mieć duże nożyce do cięcia tkanin, na przykład takie o długości 24 centymetrów. Najlepszym wyborem będą nożyczki krawieckie z wyprofilowaną rączką. Polecamy Ci je w szczególności, jeżeli chcesz zajmować się szyciem zawodowo. Oprócz dużych nożyczek krawieckich powinnaś mieć w swoim zestawie do szycia również mniejsze nożyczki z zagiętą albo prostą końcówką. Krótka końcówka przyda Ci się do wykonywania bardziej dokładnych czynności.

Zestaw do szycia

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Co jeszcze powinno się znaleźć w podstawowym zestawie do szycia?

Bardzo ważne są również akcesoria potrzebne do rysowania na tkaninie. Co mamy tutaj na myśli? Przede wszystkim, mydło domowe w kostce, wymydlone. Jest to najtańsza możliwość i nie jest związana absolutnie z żadnym ryzykiem. Pewnie doskonale wiesz o tym, że mydło bez problemu spierze się z każdej tkaniny. Wystarczy, że cienki listek mydła zostawisz do wysuszenia na kaloryferze albo na parapecie. Takie mydło będzie najlepszym narzędziem do rysowania nim po materiale. Możesz również kupić mydło krawieckie w pasmanterii. Najczęściej posiada ono kolor biały albo ecru. Przydadzą Ci się również kredki krawieckie lub kredki akwarelowe.

 

back to menu ↑

Ranking zestawów do szycia: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general