Klucz udarowy do kół – jaki będzie najlepszy?
Niczym prościej i szybciej nie odkręcisz zapieczonych śrub niż kluczem udarowym. Mocny klucz udarowy może być zasilany z sieci 230 V albo bateriami. W ofercie sklepów są również klucze pneumatyczne. Jakie są plusy i minusy różnych typów kluczy udarowych?
- Polecane klucze udarowe do kół
- Czy klucz udarowy na baterie jest najlepszym narzędziem do odkręcania kół?
- Czym charakteryzują się klucze udarowe zasilane z sieci?
- Jakie są zalety kluczy udarowych zasilanych z sieci 230 V?
- Jakie są wady kluczy zasilanych z sieci 230 V?
- Jakie cechy mają klucze akumulatorowe?
- Ranking kluczy udarowych: TOP 10
Polecane klucze udarowe do kół
back to menu ↑Czy klucz udarowy na baterie jest najlepszym narzędziem do odkręcania kół?
Do amatorskiego użytku najwygodniejsze są klucze akumulatorowe. Gdy kupujesz klucz udarowy, to powinieneś uwzględnić jego maksymalny moment odkręcania. Najbardziej atrakcyjne cenowo klucze zasilane sieciowo również mogą okazać się bardzo potrzebne w Twoim garażu. Czasami jest tak, że śruby, którymi przymocowane jest koło samochodu do piasty, są tak mocno zapieczone, że musisz skakać po kluczu albo wybrać półtorametrową przedłużkę. Wtedy bardzo łatwo będzie Ci przypadkowo złamać klucz lub zerwać śrubę. W skrajnej sytuacji możesz również uszkodzić felgę, jeżeli klucz ześlizgnie się ze śruby. Wymienienie czterech kół w takich warunkach jest sprawą skomplikowaną. Z pewnością zajmie Ci to więcej niż godzinę. Tymczasem, gdy masz dobry klucz udarowy, to możesz trochę sobie uprościć całą tę procedurę. Nie ma sensu luzowanie śruby zanim podniesiesz samochód na podnośniku. Bez względu na to, czy śruby są już poluzowane, czy jeszcze nie, w ciągu paru sekund będziesz mógł je swobodnie odkręcić, gdy koło będzie się znajdowało nad podłożem i będzie już gotowe do zdjęcia.
back to menu ↑Czym charakteryzują się klucze udarowe zasilane z sieci?
Jest to najmniej skomplikowany rodzaj klucza udarowego, który nie jest wymagający zarówno jeżeli chodzi o bieżącą obsługę, jak i o przechowywanie. Wystarczy, że podłączyć taki klucz do gniazdka elektrycznego i już jest gotowy do pracy. Z naszego doświadczenia radzimy Ci kupić sobie najpierw dobry przedłużacz. Jest to jednocześnie najbardziej atrakcyjny pod względem cenowym klucz udarowy. Możesz go kupić już za około 100 złotych. Niektóre klucze udarowe tego rodzaju mają jednak bardzo małą moc i posiadają niewielki moment. Natomiast inne działają w ten sposób, że po włączeniu mechanizm napędza się, a po dwóch albo trzech sekundach dopiero uderza w śrubę. Taki klucz działa, ale nie jest zbyt szybki. Gdy śruba jest mocno zapieczona, to taki klucz udarowy może nie dać sobie z nią rady. Natomiast duży klucz zasilany z sieci poradzi sobie praktycznie z każdą zapieczoną śrubą. I zajmie mu to dosłownie sekundę. Minusy kluczy udarowych zasilanych sieciowo są takie, że musisz mieć w zasięgu gniazdko elektryczne o mocy 230 V.
back to menu ↑Jakie są zalety kluczy udarowych zasilanych z sieci 230 V?
Przede wszystkim tego rodzaju klucze mają atrakcyjną cenę i są proste w obsłudze. Zawsze są przygotowane do działania. Nie musisz mieć żadnych dodatkowych narzędzi, ani akcesoriów, aby móc z nich korzystać.
back to menu ↑Jakie są wady kluczy zasilanych z sieci 230 V?
Klucze udarowe zasilane z sieci muszą być używane na kablu, a co za tym idzie wymagany jest stały dostęp do sieci elektrycznej. Chcielibyśmy tutaj również wspomnieć o tym, że takie klucze udarowe są dosyć awaryjne.
back to menu ↑Jakie cechy mają klucze akumulatorowe?
Jest to najbardziej komfortowy rodzaj kluczy udarowych. Jednak gdy doliczysz do niego koszt baterii oraz ładowarki, to dojdziesz do wniosku, że jest on po prostu bardzo drogi. Minusem tego rozwiązania jest to, że musisz mieć naładowaną baterię. Dobra wiadomość jest taka, że najnowocześniejsze akumulatory litowe bardzo wolno się rozładowują. Taki akumulator po czterech miesiącach nieużywania bardzo często nadal jest gotowy do pracy. O ile go wcześniej naładowałeś. Klucz udarowy na kablu nie jest związany z koniecznością działania na kablu. Nie musisz się też bać, że nie poradzi on sobie ze śrubami do kół. 400 Nm momentu dla klucza akumulatorowego to standard. W sklepach znajdziesz również klucze udarowe o mocy 800 Nm oraz mocniejsze. Jeżeli chodzi o pracę przy wymianie kół w samochodzie to 400 Nm w zupełności Ci wystarczy. Natomiast jeżeli pragniesz mieć w swoim warsztacie narzędzie, które wytrzyma bez żadnych usterek przez lata, to powinieneś kupić klucz udarowy z silnikiem bezszczotkowym,
back to menu ↑Ranking kluczy udarowych: TOP 10
No related posts.