Pokrowiec na samochód – jaki wybrać?

Pokrowiec na samochód zabezpieczy go przed deszczem i przed śniegiem. Jednak jeżeli niewłaściwie dobierzesz pokrowiec, to możesz sobie zniszczyć lakier, a nawet doprowadzić do szybszego niszczenia się metalowych elementów w aucie. Pokrowiec na samochód to produkt, który od jakiegoś czasu znowu stał się popularny. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jak wybrać pokrowiec na samochód, żeby spełnił on Twoje nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Polecane pokrowce na samochód


back to menu ↑

Jakie są plusy i minusy używania pokrowca na samochód?

Najważniejszą funkcją pokrowca na samochód jest zabezpieczenie pojazdu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Mamy tutaj na myśli między innymi: deszcz, śnieg albo grad. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli zależy Ci na zadbaniu o wygląd Twojego samochodu. Szczególnie polecamy Ci pokrowiec na samochód, jeżeli nie masz garażu, ani wiaty, żeby go zabezpieczyć. W dodatku pokrowiec chroni Twój samochód nie tylko przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ale również przed różnego rodzaju zabrudzeniami takimi jak na przykład: liście, odchody ptaków, kurz, pyłki kwiatów, żywice drzewne oraz kurz. To sprawi, że nie będziesz musiał aż tak często myć karoserii, a co za tym idzie ograniczysz ryzyko występowania korozji. Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że woda jest jednym z najważniejszych czynników, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się korozji na samochodzie. Używanie pokrowców na samochody może być związane również z pewnymi niedogodnościami. Może się to odnosić w szczególności do najtańszych dostępnych na rynku pokrowców na samochody. Za szorstki materiał może powodować powstawanie rys na karoserii, a to z kolei negatywnie wpłynie na ich wygląd.  Problemem może okazać się też bardzo duże zatrzymywanie wilgoci przez pokrowiec. To natomiast może sprzyjać rdzewieniu metalowych elementów w samochodzie.

Pokrowiec na samochód

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób powinieneś wybrać pokrowiec na samochód?

Na rynku występuje bardzo wiele pokrowców na samochód różnego rodzaju, które gwarantują pewien stopień ochrony samochodu. Wiele też jest zależne od ceny pokrowca na samochód. Im będzie on droższy, tym będzie miał lepszą jakość. Przynajmniej w teorii. Gdy wybierasz pokrowiec na samochód, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Pierwszym z nich jest rozmiar. Gdy uwzględnimy wielkość pokrowców na samochód, które są obecnie dostępne na rynku, to będziemy je mogli podzielić na dwie najważniejsze kategorie. Do pierwszej kategorii zaliczamy pokrowce na samochód częściowe. Inaczej nazywa się je półpokrowcami. Są one odpowiedzialne za osłanianie szyb, dachu oraz maski samochodu. Tego rodzaju pokrowce na samochód są bardzo dobrym wyborem dla Ciebie, jeżeli zależy Ci na ochronie karoserii przed warunkami atmosferycznymi. Nie chcesz dodatkowo wydawać pieniędzy na specjalistyczne preparaty, których zadaniem jest na przykład ochrona karoserii samochodowej przed deszczem, albo gradem. W takiej sytuacji nie będziesz potrzebował dodatkowego zabezpieczenia. Mamy tutaj na myśli pełny pokrowiec. Ich zaletą jest bardzo duża lekkość i to, że są naprawdę proste w obsłudze. Ze względu na niewielkie rozmiary, również ich przechowywanie okazuje się zaskakująco proste. Drugi bardzo ciekawy rodzaj to pokrowce na samochód pełne. Ich zadaniem jest osłonięcie całego samochodu aż po progi i hak holowniczy. Taki pokrowiec zapewnia pojazdowi jak najlepszą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W tej sytuacji niezwykle istotne jest to, żeby pokrowiec na samochód był wyposażony w otwory wentylacyjne. Zapewnią one dobry przepływ powietrza i będą chroniły przed przedwczesną korozją.

Pokrowiec na samochód

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak dopasować pokrowiec do Twojego samochodu?

Pokrowiec na samochód powinien być dobrany do rodzaju nadwozia oraz do długości samochodu. Zarówno hatchback, sedan, jak kombi potrzebuje całkowicie innego rodzaju pokrowca. Dobrze dobrany pokrowiec na samochód zagwarantuje Ci ochronę przez negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Rozmiary pokrowca muszą odpowiadać długości samochodu.

back to menu ↑

Ranking pokrowców na samochód: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general