Jaki zestaw kluczy rowerowych najlepiej kupić?

Zachęcamy Cię do przeczytania tego poradnika zakupowego i sprawdzenia, czym powinien charakteryzować się zestaw kluczy rowerowych i jak go wybrać. Sporadyczne awarie są mocno połączone z jazdą rowerem. Po prostu zdarzają się każdemu. Dlatego, jeżeli planujesz dłuższy trening rowerowy albo wyprawę to koniecznie zabierz ze sobą podstawowy zestaw narzędzi. Mamy tutaj na myśli małe przyborniki narzędziowe, które dadzą Ci możliwość uporania się z większością potencjalnych napraw, jeżeli coś zaskoczy Cię na trasie rowerowej. Drobne awarie roweru są czymś zupełnie normalnym. Nie ma tutaj żadnej reguły. Czasami możesz jeździć przez dwa lata i nie mieć żadnej usterki, a innym razem możesz naprawiać rower dwa razy w tygodniu. Oczywiście możesz wmawiać sobie, że masz szczęście i nawet nie dopuszczać do siebie myśli, że mogłaby Ci się przytrafić jakaś awaria roweru. Masz też drugą opcję. Możesz zadzwonić po kogoś, kto odwiezie Cię do domu. Jednak może być tak, że z jakiś powodów nie uda Ci się wezwać pomocy, na przykład nie będziesz miał zasięgu albo będziesz na trudno dostępnym terenie, gdzie żadna nawigacja rowerowa nie ma zasięgu. W dodatku zazwyczaj większość awarii będziesz mógł naprawić samodzielnie. Nie ma potrzeby wzywać nikogo, jeżeli będziesz miał odpowiedni zestaw kluczy rowerowych.

Polecane zestawy kluczy rowerowych


back to menu ↑

Dlaczego zawsze warto mieć zestaw kluczy rowerowych przy sobie?

Wyobraź sobie taką sytuację, w której w czasie wyprawy rowerowej Twój rower ulegnie niewielkiemu uszkodzeniu. Mamy tutaj na myśli poluzowanie jednej ze śrub albo połamanie koszyka na bidon, co może skończyć się obcieraniem nogi w czasie pedałowania. Obie te usterki będziesz mógł bez problemu naprawić samodzielnie. Nie zajmie Ci to więcej niż kilkadziesiąt sekund. Jednak bez takiej naprawy po prostu nie pojedziesz dalej. Po prostu pewne przypadki nie będą wymagały posiadania specjalistycznych narzędzi, ani bardzo dużej wiedzy. Możesz sam się zająć naprawą i z pewnością zakończy się ona sukcesem. Zazwyczaj są to jakieś bardzo proste usterki, z których naprawą każdy powinien sobie poradzić. Na pewno w takiej sytuacji pomocne Ci będą tak zwane multitoole, czyli podręczne zestawy narzędzi, które mają kompaktowe wymiary. Na pewno bez problemu zmieścisz taki przybornik narzędziowy do torebki albo do kieszonki podsiodłowej. Musisz pamiętać, żeby w dłuższą trasę zabrać nie tylko zestaw kluczy rowerowych, ale również zapasową deskę i pompkę oraz łyżki do wymiany opon. Ten ostatni z wymienionych tutaj elementów jest połączony z bardziej rozbudowanymi zestawami narzędzi podręcznych.

Zestaw kluczy rowerowych

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie klucze powinny się znaleźć w takim zestawie rowerowym?

Bardzo popularne zestawy narzędziowe możemy podzielić na dwie podstawowe grupy. Są to bardzo niewielkie scyzoryki narzędziowe, które mają w sobie podstawowy zestaw kluczy oraz obszerne multitoole, które mają bardziej zaawansowane wyposażenie. Różnica w tych zestawach polega na ilości narzędzi, które ma dany zestaw, wielkości, wadze. Jeżeli nie chcesz dodawać do swojego bagażu za bardzo, to możemy Ci polecić podstawowy zestaw kluczy rowerowych. Najczęściej znajdują się w nim imbusy od 2 do 5, podstawowy śrubokręt oraz klucz płaski. Kompaktowość tego rodzaju kompletu sprawia, że możesz go ze sobą wszędzie zabrać. Jeżeli chcesz się poczuć bardziej pewnie, to lepszym wyborem dla Ciebie będzie rozbudowany zestaw kluczy rowerowych. Poza wcześniej wymienionymi kluczami znajdują się w nim większe imbusy w ilości od sześciu do ośmiu sztuk. Ich dokładna ilość jest zależna przede wszystkim od producenta.

Zestaw kluczy rowerowych

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wygląda rozbudowana wersja zestawu kluczy rowerowych?

W rozbudowanej wersji zestawu kluczy rowerowych nie może zabraknąć skuwacza do łańcucha. Umożliwi on nie tylko jak mówi sama jego nazwa skucie łańcucha, ale też zdemontowanie zepsutego ogniwa. Poza tym w rozszerzonej wersji zestawu kluczy rowerowych mogą znaleźć się płaskie klucze lub dodatkowe śrubokręty. W dodatku w wielu scyzorykach może być również łyżka do opon, klucze typu torx, klucze do szprych oraz miejsce do schowania spinki łańcucha. Który z tych zestawów bardziej Ci się podoba?

back to menu ↑

Ranking zestawów kluczy rowerowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general