Jakie felgi dobrać do auta?

Zastanawiasz się nad kupieniem nowych felg do Twojego samochodu, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika zakupowego. Dzięki niemu szybko dobierzesz felgi do Twojego samochodu.

Polecane felgi do auta


back to menu ↑

Wybrać felgi aluminiowe czy stalowe?

Rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo szybko. Kiedyś felgi aluminiowe kosztowały więcej i były uważane za bardziej ekskluzywne. Z upływem lat to się zmieniło. Dzisiaj każdy może poprawić wygląd oraz osiągi swojego samochodu przy użyciu efektownych felg. Na rynku jest dostępnych wiele firm, które mają w swojej ofercie ekonomiczne felgi. Dzięki temu możesz kupić felgi aluminiowe w naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach. Innowacyjne modele felg aluminiowych wyróżniają się bardzo ciekawym wzornictwem oraz wysoką jakością. Rozpiętość cen oraz wzorów jest tak duża, że z pewnością uda Ci się znaleźć estetyczne felgi aluminiowe, które będą dobrze dopasowane do Twoich oczekiwań oraz do możliwości finansowych. Zgodnie z powszechnie panującą opinią, felgi stalowe są dużo mniej odporne na uszkodzenia, niż alufelgi. Podobno są przy tym dużo łatwiejsze w naprawie. To sprawia, że niektórzy uważają, że użytkowanie felg stalowych jest bardziej komfortowe. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Co z tego, że felgi stalowe są łatwiejsze do zreperowania, jeżeli felgi aluminiowe są o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia?

Felgi

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak produkowane są felgi?

W produkcji felg aluminiowych wykorzystywane są najnowocześniejsze metody flow formingu oraz kucia. Dzięki temu producenci otrzymują większą trwałość przy wykorzystaniu mniejszych ilości materiału. Są to dosyć kosztowne technologie. Z tego względu w ten sposób wytwarza się tylko i wyłącznie felgi aluminiowe o najwyższej jakości. Są one wyjątkowo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz niewiele ważą. Dostępne na rynku atrakcyjne cenowo alufelgi produkowane są przy użyciu techniki niskociśnieniowej. Tak produkowanych jest ponad 90 procent aluminiowych felg. Bardziej opłacalne niż tanie felgi stalowe są obręcze aluminiowe. Między innymi z uwagi na ich dużą wytrzymałość oraz wygląd. Wbrew pozorom nie muszą być one trudne do utrzymania w czystości. Felgi aluminiowe o prostym wzornictwie bardzo prosto będziesz mógł zachować w całkiem dobrej kondycji. Nawet wtedy, gdy warunki pogodowe będą naprawdę niekorzystne. Za felgami aluminiowymi przemawia też lepsze chłodzenie hamulców. Powinieneś to wziąć pod uwagę, w szczególności jeżeli jeździsz szybko, agresywnie oraz szybko zdzierasz opony.

Felgi

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki rozmiar felg powinieneś wybrać?

Zanim zdecydujesz, że kupujesz felgi aluminiowe, to najpierw zastanów się nad ich rozmiarem. Wymiary felg samochodowych mają znaczenie nie tylko techniczne, ale mają również wpływ na wygląd Twojego samochodu. Felgi aluminiowe, które mają dużą średnicę w zestawieniu z oponami niskoprofilowymi wyglądają wspaniale. Problem może stanowić dla Ciebie jednak komfort jazdy na tego rodzaju felgach oraz ich podatność na odkształcenia. Opony, które mają niski profil, mimo że prezentują się niezwykle nowocześnie i elegancko, to nie będą odpowiednie do wytłumienia nierówności. W przeciwieństwie do felg o wyższym boku. Gdy masz do czynienia z takim zestawieniem, to wszystkie wibracje będą przenoszone na felgę, a co za tym idzie szybciej ulegnie ona odkształceniu. W dodatku im bardziej będzie obciążone zawieszenie, tym szybciej będziesz je musiał naprawiać. Kolejna kwestia to karoseria. Przy takich felgach zmniejszy ona wygodę podróżowania. Wiadomo, że wszystko jest kwestią priorytetów. Dla jednych ważniejszy będzie wygląd samochodu, a dla innych kwestie praktyczne. Naszym zdaniem, najlepszym wyborem będzie zamontowanie dużych felg i opon niskoprofilowych z sezonie letnim, gdy drogi są w lepszym stanie i poruszanie się po nich jest łatwiejsze. Natomiast na zimę polecamy zamontowanie mniejszych felg i opon o wyższym profilu. Zachęcamy Cię do dobrania alufelg do samochodu oraz do Twoich indywidualnych potrzeb. W sklepach jest bardzo szeroki wybór różnych felg.

back to menu ↑

Ranking felg samochodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general