Jakie żarówki H7 wybrać?

Żarówki H7 powinieneś zamontować w reflektorach głównych Twojego samochodu. Są to światła drogowe i światła mijania. W środku tej bańki znajduje się tylko i wyłącznie jeden żarnik. Żarówka H7 wyróżnia się bardzo dużą trwałością. Żarnik wypala się dopiero po około 300 do 600 godzinach pracy. Wszystko tutaj zależy od producenta oraz od modelu żarówki H7. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju żarówek jest również wyjątkowo wysoka wydajność świetlna. Większość modeli, które są obecnie dostępne na rynku zapewnia natężenie światła na poziomie około 1500 lm. Każda żarówka H7 posiada żarnik, który ma moc 55 W. Musisz pamiętać o tym, że gdy kupujesz dobrej jakości żarówki H7, to sprawiasz jednocześnie, że jesteś bezpieczniejszy w czasie jazdy samochodem. Potwierdzeniem w kwestii bezpieczeństwa są głównie testy, które wykonuje się w naturalnych warunkach.

Polecane żarówki H7


back to menu ↑

Jak wymienia się żarówki H7?

Wymiana żarówki H7 w większości przypadków nie powinna dla nikogo stanowić żadnego problemu. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby nigdy nie dotykać żarówki H7 samymi rękoma. W czasie tej wymiany najlepiej załóż rękawiczki. Tłuste ślady zostawione przez Ciebie na żarówce w postaci odcisków, gdy żarówka H7 się nagrzeje, zaczną parować. To sprawi, że założony przez Ciebie reflektor nigdy nie będzie idealnie przeźroczysty.

Żarówka H7

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wybrać żarówki H7?

Koszt zakupu żarówek H7 nie jest zbyt wysoki. Zanim jednak kupisz konkretną żarówkę H7, to najpierw sprawdź dokładnie jej specyfikację. Parametry mogą być bardzo różne, zależnie od producenta żarówek. Żarówka H7 w środku bańki jest wypełniona gazem, tworzącym się ze związków jodu oraz bromu. Z tego względu żarówki H7 potocznie nazywa się żarówkami halogenowymi. Halogen w środku żarówki powoduje, że świeci się ona o wiele jaśniej oraz mocniej. Poza żarówkami halogenowymi w sklepach internetowych i stacjonarnych możesz spotkać również żarówki H7 LED oraz XENON. Jeżeli nie wiesz, jakie żarówki H7, będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie, to przeczytaj ten poradnik zakupowy do końca. Wracając jeszcze na chwilę do samej wymiany żarówek H7, to tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie jest ona specjalnie skomplikowana. Cały proces wymiany żarówki możesz wykonać we własnym garażu przy użyciu podstawowego zestawu narzędzi. Sprawa wymiany żarówki H7 na nową, może być trochę bardziej uciążliwa w przypadku nowego samochodu, w którym dostęp do reflektora od strony komory silnika może być po prostu trudny. W takiej sytuacji już nie masz wyjścia i musisz pojechać do profesjonalnego warsztatu samochodowego albo do ASO. Jeżeli jednak podejmiesz decyzję, że będziesz samodzielnie wymieniał żarówkę H7, bez względu na wszystko, nigdy nie wymieniaj żarówek H7 tylko i wyłącznie w jednym reflektorze samochodowym. Każdy z żarników ma określoną ilość godzin, przez którą może ze stuprocentową wydajnością wytwarzać strumień światła. Gdy ten czas minie, to żarnik zwyczajnie ulega przepaleniu. Najważniejsze jest to, żebyś zawsze wymieniał od razu dwie żarówki H7.

Żarówka H7

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaka jest standardowa cena żarówki H7?

Ogólnie rzecz biorąc ceny żarówek H7 zaczynają się od kilku złotych, a kończą się nawet na kilkuset złotych. Koszt tego rodzaju żarówki jest zależny nie tylko od producenta, ale również od określonego modelu żarnika. Nazwy żarówek H7 mogą być naprawdę bardzo podobne, ale parametry oraz cena w bardzo dużym stopniu będą się różniły. Jedno jest pewne. Im więcej zapłacisz za żarówkę H7, tym więcej będzie Ci ona dawała światła. Jej żywotność również będzie przedłużona. Ilość światła oraz jego długość są niezwykle istotne z tego względu, że mają one bezpośredni wpływ na poziom Twojego bezpieczeństwa na drodze. Im więcej będziesz mógł zobaczyć, tym większej ilości przeszkód uda Ci się uniknąć. W cenie zwykłych żarówek halogenowych H7 nie uda Ci się nabyć takich zamienników jak na przykład xenon czy H7 LED. Natomiast, gdy podejmujesz decyzję o zakupieniu zamiennika żarówek H7, to najpierw sprawdź, czy ma on odpowiednią homologację. Gdy masz żarówki bez homologacji, to może się to dla Ciebie skończyć utratą dowodu rejestracyjnego pojazdu w czasie kontroli policji.

back to menu ↑

Ranking żarówek H7: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general