Wycieraczki samochodowe – co uwzględnić przy wyborze?

Bardzo niewiele osób zwraca uwagę na wycieraczki samochodowe. A przecież to właśnie od nich zależy to, czy jesteś bezpieczny na drodze i to, czy jedzie Ci się komfortowo. Jak wybrać odpowiednie wycieraczki samochodowe do Twojego auta? Podpowiemy Ci w tym poradniku zakupowym. Wycieraczki samochodowe nie są tylko kawałkiem gumy założonym na plastikowe albo metalowe ramię. To o wiele więcej. To właśnie wycieraczki samochodowe od ponad stu lat pomagają się tylko Tobie jako kierowcy samochodu, ale również wszystkim osobom, które kierują pociągami, tramwajami, samolotami. Wycieraczki samochodowe są pomocne w poprawianiu widoczności w czasie deszczu albo opadów śniegu. Szybko oczyszczą z nich szybę, gdy nie przykryłeś auta pokrowcem samochodowym. Mimo bardzo długiej historii oraz prostej budowy wycieraczki samochodowe nadal są najskuteczniejszym sposobem na poprawienie widoczności w samochodzie. Właśnie dlatego do nich wycieraczki znajdują się nawet w najdroższych modelach samochodów. Co ciekawe, podobno wycieraczki samochodowe zostały wynalezione przez Polaka. Nazywał się Józef Hofmann. Wymyślone przez niego wycieraczki samochodowe zaczęły być produkowane seryjnie na początku XX wieku. Po raz pierwszych zainstalowano jej w samochodach marki Ford.

Polecane wycieraczki samochodowe


back to menu ↑

Jakie są rodzaje wycieraczek samochodowych?

W sprzedaży występują przede wszystkim trzy rodzaje wycieraczek samochodowych. Są to: tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe. Czym się charakteryzują? Wycieraczki samochodowe tradycyjne mają najprostszą możliwą budową. Sztywne metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby w samochodzie. Natomiast wycieraczki płaskie posiadają zintegrowaną konstrukcję, gdzie ramię jest połączone z piórem. Tego typu wycieraczki samochodowe zrobione są z bardziej elastycznych materiałów niż tradycyjne wycieraczki. To sprawia, że o wiele lepiej przylegają one do szyby w aucie. Ostatni rodzaj to wycieraczki hybrydowe. Charakteryzują się one tym, że łączą w sobie bardzo innowacyjną konstrukcję z klasycznym rodzajem mocowania. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie ich na szybach w starszych samochodach. Czasami może być potrzebne również zastosowanie specjalnych adapterów. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, który rodzaj wycieraczek samochodowych będzie najbardziej odpowiedni do Twojego auta. Z całą pewnością możemy stwierdzić tylko tyle, że wycieraczki tradycyjne posiadają najprostszą i najbardziej opływową konstrukcję. Kształt wycieraczek płaskich powoduje, że w czasie szybkiej jazdy pióra są jeszcze mocniej dociskane do szyby. To właśnie ten fakt przesądził o tym, że są to po prostu nasze ulubione wycieraczki samochodowe.

Wycieraczki samochodowe

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak powinieneś dobrać rozmiar wycieraczek samochodowych?

Pierwszym etapem przy wyborze wycieraczek samochodowych, będzie określenie jaki rozmiar, czyli jaka długość piór będzie odpowiednia. Niewiele osób pamięta o tym, jaka długość wycieraczek samochodowych pasuje do jego auta. Na szczęście jest wiele sposobów, żeby sobie te poszukiwania znacznie uprościć. W internecie są takie strony, na których wystarczy wpisać właściwą markę, model samochodu i rocznik, żeby znaleźć idealne wycieraczki samochodowe do Twojego pojazdu. W ten prosty sposób możesz wyświetlić wszystkie modele wycieraczek samochodowych, które będą zgodne z Twoim autem.

Wycieraczki samochodowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Które wycieraczki samochodowe powinieneś wybrać?

Gdy znasz już rozmiar oraz rodzaj wycieraczek samochodowych, jakich potrzebujesz, to teraz pora na wybranie konkretnego producenta oraz modelu. Czy powinieneś się sugerować przy wyborze wycieraczek samochodowych? Ze względu na to, że od wycieraczek samochodowych jest zależny Twój komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy, to lepiej nie stawiać na najtańsze wycieraczki samochodowe, jakie są na rynku. Musisz mieć świadomość, że wycieraczki samochodowe powinieneś wymieniać jeden do dwóch razy w ciągu roku. Tak naprawdę wycieraczki samochodowe, nawet te lepszej firmy, nie będą dla Ciebie wcale takim dużym wydatkiem. Komplety wycieraczek zaczynają się od 40 złotych. Nie oznacza to, że takie wycieraczki nie będą miały dobrych parametrów i nie będą skuteczne.

back to menu ↑

Ranking wycieraczek samochodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general