Wkrętarka akumulatorowa – jaką wybrać?

Podczas domowych remontów bardzo potrzebnym  narzędziem jest wkrętarka akumulatorowa. Jest funkcjonalna i poręczna. Powinna być obecna w zestawie narzędzi każdego majsterkowicza. Żeby jednak wybrać urządzenie idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb, to powinieneś poznać podstawowe cechy oraz parametry wkrętarek udarowych. Musisz pamiętać o tym, że na rynku jest dostępnych naprawdę bardzo wiele modeli wkrętarek akumulatorowych, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również jakością i przeznaczeniem. Niektóre z nich mogą w sobie łączyć funkcje nawet kilku urządzeń. Z tego poradnika zakupowego dowiesz się, jaką wkrętarkę akumulatorową powinieneś kupić.

Polecane wkrętarki akumulatorowe


back to menu ↑

Jaką wkrętarkę wybrać?

Wkrętarka akumulatorowa jest perfekcyjnych narzędziem, które będzie potrzebne wszędzie tam, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego. Spodoba Ci się, ponieważ nie posiada ona ograniczającego kabla. Wkrętarka akumulatorowa umożliwi Ci pracę w różnych pozycjach oraz w nietypowych miejscach. Bardzo interesującym rozwiązaniem są wkrętarki kątowe, które są wyposażone w obrotową głowicę, dającą możliwość pracy w trudno dostępnych miejscach. Zdecydowana większość wkrętarek jest wyposażona w dodatkową funkcję, czyli w wiercenie. To sprawia, że jest ona wyjątkowo funkcjonalnym urządzeniem. Jednym z najpoważniejszych oraz najmocniejszych modeli jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem. Możesz nią wiercić otwory nawet w betonie.

Wkrętarka akumulatorowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka powinna być moc wkrętarki akumulatorowej?

Moc wkrętarki akumulatorowej ma wpływ nie tylko na długość pracy bez przegrzania, ale również na rodzaje materiałów, z którymi będziesz mógł pracować. Odnosi się to w szczególności do wiertarko-wkrętarek. Im wyższa moc, tym w twardszym materiale, będziesz mógł wiercić.

back to menu ↑

Jakie napięcie musi mieć wiertarka akumulatorowa?

Wybór wkrętarki akumulatorowej o określonym napięciu musi być uzależniony od sposobu jej wykorzystania. Ma wpływ również na moc urządzenia. Co to oznacza w praktyce? Wkrętarki akumulatorowe, które mają moc od 3.6 do 4.8 V, sprawdzają się przy skręcaniu mebli albo sprzętu AGD. Większość mebli ma już nawiercone odpowiednie otwory. Wystarczy je tylko pogłębić. Wkrętarka akumulatorowa o mocy od 6,5 do 10 V sprawdzi się przy okazjonalnych, niezbyt wymagających pracach remontowych albo przy majsterkowaniu. We wszystkich tych sytuacjach, w których nie jest wymagana duża moc. Wkrętarka akumulatorowa o mocy od 9,6 do 14 V będzie odpowiednia do wykonywania bardziej zaawansowanych i intensywniejszych prac. Jeżeli jest to wiertarko-wkrętarka, to da Ci ona możliwość wiercenia otworów w różnego rodzaju materiałach. W tego rodzaju modelach możesz spotkać również biegi, które umożliwiają dostosowanie mocy do wykonywanych prac. Gdy wkrętarka akumulatorowa posiada moc większą niż 18 V, to jest z pewnością przeznaczona dla profesjonalistów. Bardzo często jest ona wyposażona w mechanizm udarowy, który pozwala na wiercenie otworów w murach.

Wkrętarka akumulatorowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką obudowę powinna mieć wiertarka akumulatorowa?

Wiertarko-wkrętarki mogą posiadać bardzo różny kształt zależnie od rodzaju wykonywanych prac. Obudowa wiertarko-wkrętarki może przypominać na przykład literę T. Wtedy będzie odpowiednim narzędziem do wkręcania śrub oraz wkrętów. Natomiast wiertarko-wkrętarka przypominająca literę P jest przeznaczona przede wszystkim do wiercenia różnych otworów. Rozmiar wkrętarki akumulatorowej powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika. Chodzi o to, żeby mógł on komfortowo z niej korzystać. Warto zwrócić uwagę również na odpowiednie rozmieszczenie różnych przycisków.

back to menu ↑

Jaki powinien być moment obrotowy w wkrętarko-wiertarce?

Moment obrotowy jest parametrem podawanym w Nm. Ten parametr mówi Ci, z jaką siłą będą wkręcane śruby i jak głęboko mogą zostać osadzone. Niektóre modele posiadają specjalne ustawienie odnoszące się do momentu obrotowego.  Ogólnie rzecz biorąc mogą być różne wartości momentu obrotowego dla wkręcenia miękkiego oraz dla wkręcenia twardego. Życzymy Ci dokonania jak najlepszego wyboru narzędzia do codziennych prac!

back to menu ↑

Ranking wkrętarek akumulatorowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general