Pokrowiec na kierownicę – jaki wybrać?

Gdy chcesz zadbać o wygląd Twojego samochodu, to nie możesz zapominać o jego wnętrzu. Czasem dobrze jest wprowadzić pewne niewielkie zmiany. Wtedy całość będzie wyglądała nowocześnie i świeżo. To samo odnosi się do kierownicy. Pamiętaj, że kierownica jest jednym z najbardziej istotnych elementów wnętrza auta. Jest bardzo często używana. Z pewnością dużo częściej niż na przykład hak holowniczy. Często się na niej różnego rodzaju przetarcia i może ona wyglądać na zniszczoną. Jak odświeżyć kierownicę w samochodzie?

Polecane pokrowce na kierownice


back to menu ↑

Najlepszy będzie zakup pokrowca na kierownicę

Bardzo dobrym pomysłem będzie po prostu kupienie pokrowca na kierownicę. To sprawi, że poprawisz wygląd wnętrza w Twoim samochodzie i nie poświęcisz na to dużo czasu, ani pieniędzy. Pokrowiec będzie w stanie niezwykle skutecznie ukryć wszystkie ewentualne wady kierownicy. Dzięki temu jej wygląd całkowicie przestanie Ci przeszkadzać. Najważniejsze jest to, żebyś właściwie dobrał pokrowiec do wielkości kierownicy w Twoim samochodzie. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort jazdy i bezpieczeństwo. Zupełnie inne pokrowce na kierownice są odpowiednie do samochodów osobowych, inne do dostawczych, a inne do vanów. Powinieneś również zainteresować się produktami, które mają dobrą jakość. Montaż tego rodzaju pokrowca nie będzie najprostszy, ponieważ musisz go bardzo dokładnie naciągnąć na kierownicę. Występują w sklepach pokrowce na kierownicę, które są jak jej druga skóra. Ich nałożenie jest banalnie proste.

Pokrowiec na kierownicę

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są rodzaje pokrowców na kierownicę?

Poniżej przedstawimy kilka najbardziej popularnych rodzajów pokrowców na kierownicę. Znajdziesz je w bardzo wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Pierwszy rodzaj to pokrowce skórzane. Są one bardzo chętnie kupowane przez użytkowników, ponieważ cechują się eleganckim, a jednocześnie tradycyjnym wyglądem. Wbrew pozorom właśnie taki pokrowiec na kierownicę sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał niespotykanie nowocześnie. Tego rodzaju pokrowce na kierownicę są dostępne w bardzo różnych kolorach. Jeżeli zdecydujesz się na kupienie pokrowca na kierownicę w kolorze czarnym i nałożysz go na tę kierownicę, to można powiedzieć, że stanie się on praktycznie niezauważalny. Materiał ten zagwarantuje o wiele lepszy chwyt kierownicy. Będziesz się mógł poczuć bezpiecznie w czasie jazdy samochodem. Pokrowce skórzane wbrew powszechnie panującej opinii nie są wcale drogie. Najtańszy pokrowiec tego typu kosztuje mniej więcej 50 złotych. Możesz go nałożyć bez potrzeby zdejmowania kierownicy. Drugi rodzaj pokrowców na kierownicę to pokrowce futrzane. Są one bardzo mocno kojarzone z poprzednią dekadą. Wtedy stanowiły bardzo pożądaną ozdobę samochodu. Dziś niestety mogą budzić już tylko śmiech i współczujące spojrzenia. Minusem tego rodzaju pokrowców na kierownicę jest również to, że bardzo trudno jest je utrzymać w czystości. Nadal wiele osób uważa, że futrzane pokrowce prezentują się niezwykle efektownie i dzięki nim mogą się wyróżnić w tłumie. To ostatnie, to na pewno. Nie zawsze na korzyść. Zapewniamy Cię, że zakup futrzanego pokrowca na kierownicę nie jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o wygodę prowadzenia samochodu. Możesz nam wierzyć albo nie, ale taki pokrowiec może utrudniać Ci wykonywanie podstawowych manewrów i negatywnie wpływać na Twoje bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem. Ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć sklep, który sprzedawałby jeszcze tego rodzaju pokrowce na kierownicę i całe szczęście. Na pewno jeszcze znajdziesz jednak osoby w Internecie, które z chęcią sprzedadzą Ci swój pokrowiec.

Pokrowiec na kierownicę

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie jeszcze pokrowce na kierownicę masz do wyboru?

Szczególnie chcielibyśmy Ci polecić pokrowce na kierownicę wykonane z materiałów syntetycznych. Są one bardzo często dostępne w wielu kolorach i wzorach. Mogą być wyprodukowane z gumy, pianki albo z materiału, który swoim wyglądem przypomina nubuk. Tego typu pokrowce na kierownicę są najtańsze na rynku. Ich cena to około 30 złotych. Bardzo dobrze są w stanie ukryć wszystkie wady kierownicy w Twoim samochodzie. Pozwalają na wyjątkowo komfortowe trzymanie kierownicy.

back to menu ↑

Ranking pokrowców na kierownice: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general