W jaki zestaw narzędzi akumulatorowych warto zainwestować?

Jeżeli co jakiś czas reperujesz kran w łazience, montujesz meble, wieszasz szafkę lub obrazy, to musisz mieć dobry zestaw narzędzi akumulatorowych. Jeżeli wolisz naprawiasz niewielkie usterki własnymi rękami, to bardzo dobrze. Dzięki temu nie musisz ciągle szukać fachowców, którzy będę żądali niebotycznych kwot, za naprawienie cieknącego kranu albo skręcenie regału na książki. Masz już kompletnie dosyć pożyczania wiertarki od swojego szwagra albo od sąsiada. Jeżeli tak, to z pewnością potrzebne będą Ci odpowiednie narzędzia akumulatorowe. One sprawią, że niewielkie, domowe naprawy staną się o wiele prostsze i zajmą Ci dużo mniej czasu. W tym poradniku zakupowym, poradzimy Ci, w jakie narzędzia akumulatorowe powinieneś zainwestować.

Polecane narzędzia akumulatorowe


back to menu ↑

Najpierw dokładnie określ swój budżet

To, w jaki zestaw narzędzi akumulatorowych, będziesz mógł wyposażyć swój warsztat, jest zależne głównie od tego, jaki posiadasz budżet. Jeżeli na zestaw narzędzi akumulatorowych chcesz przeznaczyć tysiąc złotych, to na pewno uda Ci się kupić wszystko, czego będziesz potrzebował jako początkujący majsterkowicz. Musisz jednak pamiętać o jednej niezwykle ważnej zasadzie. Jeżeli posiadasz mocno ograniczony budżet, to lepiej jest wybrać mniejszą ilość sprzętu dobrej jakości, niż więcej urządzeń, które będą pochodziły od nikomu nieznanych producentów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wiertarki, wkrętarki, młoty pneumatyczne oraz inne narzędzia akumulatorowe będą Ci służyły przez bardzo wiele długich lat. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś z czasem rozbudował swoją kolekcję narzędzi akumulatorowych.

Zestaw narzędzi akumulatorowych

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie domowego warsztatu?

Jeżeli systematycznie wykonujesz w swoim domu niewielkie naprawy, to na pewno masz świadomość tego, jakich narzędzi może Ci jeszcze brakować. Większość początkujących majsterkowiczów może narzekać na to, że nie ma w swoim warsztacie takich narzędzi akumulatorowych, jak na przykład wiertarka, wkrętarka lub lutownica. Od czego powinieneś rozpocząć kompletowanie domowego warsztatu? W bardzo dużym stopniu jest to zależne od tego, ile miejsca masz w domu lub w warsztacie. Sporą część narzędzi możesz przechowywać bez problemu w garażu albo w piwnicy. Wiertarka może przydać Ci się od czasu do czasu. Nie ma potrzeby trzymania jej w mieszkaniu. Powinieneś rozpocząć od wygospodarowania sobie specjalnej szafki albo pojemnika na zestaw narzędzi akumulatorowych. Następne narzędzia już będziesz wiedział, gdzie masz przechowywać. Na początek polecamy Ci kupić nie narzędzia akumulatorowe, ale tradycyjne. Wśród nich powinna się znaleźć między innymi: miarka, dobrej jakości latarka kieszonkowa, nóż introligatorski, taśma izolacyjna albo pistolet do kleju. Bardzo ważnym elementem wyposażenia będą również kombinerki, precyzyjny młotek, zestaw dobrej jakości śrubokrętów o różnych rozmiarach. Są one naprawdę bardzo często używane. Mogą przydać się nie tylko Tobie, ale również pozostałym domownikom. Oczywiście mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie osoby dorosłe. Kiedy już będziesz miał te wszystkie wymienione przez nas podstawowe narzędzia tradycyjne, to możesz zacząć się zastanawiać nad zakupem zestawu narzędzi akumulatorowych.

Zestaw narzędzi akumulatorowych

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie narzędzia akumulatorowe powinieneś w pierwszej kolejności kupić?

Pewnie powiesz, że jest to sprawa oczywista i wymienić wiertarkę oraz wiertarko-wkrętarkę. Oczywiście, że te dwa narzędzia akumulatorowe będą Ci najbardziej potrzebne. Przecież każdy co jakiś czas ma potrzebę wywiercenia jakiejś dziury w ścianie, powieszenia nowej półki lub obrazu, a bez wiertarki akumulatorowej po prostu się tego nie da zrobić. Do wywiercenia paru niewielkich otworów najlepsza będzie zwyczajna, niedużych rozmiarów wiertarka. Jednak jeżeli masz dużo większe potrzeby to zachęcamy Cię do wybrania wiertarki akumulatorowej z udarem, regulacją prędkości oraz kierunku obrotów. A może lepszym pomysłem będzie zakup wiertarko-wkrętarki? W tego rodzaju narzędzie akumulatorowe powinieneś zainwestować wtedy, gdy chcesz wiercić w miękkich materiałach oraz w drewnie.

back to menu ↑

Ranking narzędzi akumulatorowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general