Zestaw kluczy nasadowych – jak wybrać?

Występuje pewna grupa narzędzi, bez których żaden warsztat nie byłby w stanie funkcjonować. Do takiego podstawowego zestawu narzędzi należy zaliczyć klucze nasadowe, które są jednymi z najczęściej wykorzystywanych przyrządów. Są używane w fabrykach, w domach, w pracowniach naprawczych oraz w różnych warsztatach na całym świecie. Z uwagi na ilość oraz różnorodność kluczy nasadowych, powinieneś kupić cały ich zestaw. Wtedy wszystkie narzędzia, bez względu na ich rozmiar i przeznaczenie, będziesz miał zawsze pod ręką. Ułatwi Ci to wykonywanie wszystkich prac. Jaki zestaw kluczy nasadowych będzie najlepszym wyborem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Zachęcamy do lektury.

Polecane zestawy kluczy nasadkowych


back to menu ↑

Klucze nasadowe powinny się znaleźć w niezbędniku majsterkowicza

Klucze nasadowe są przeznaczone do odkręcania i dokręcania różnego rodzaju śrub oraz nakrętek, w szczególności w miejscach, które charakteryzują się ograniczonym dostępem. Będą przydatne również w sytuacji, gdy potrzebujesz jakiegoś narzędzia do przytrzymania łącznika śrubowego. Zastosowanie pokręteł z grzechotką może przyspieszać wykonywanie wszystkich operacji. To sprawi, że wszystkie prace naprawcze będą przebiegały szybciej niż wtedy, gdy używasz tylko kluczy płaskich. Klucze nasadowe możemy zaliczyć do kategorii sztywnych kluczy montażowych. Spośród tej grupy wyróżniają się one tym, że część robocza, która podczas dokręcania albo odkręcania bezpośrednio styka się ze śrubą lub z nakrętką, jest rozłączna, z częścią, która służy do trzymania klucza w ręku. Klucze nasadowe są bardzo potrzebne w czasie wszystkich prac remontowych, montażowych i serwisowych. Nie może ich zabraknąć w absolutnie żadnym warsztacie samochodowym. Znajdą również swoje miejsce w przemyśle. Klucze nasadowe są podstawowym narzędziem każdego majsterkowicza. Naprawdę warto jest mieć je w domu.

Klucze nasadowe

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki zestaw kluczy nasadowych najlepiej wybrać?

Klucze nasadowe możesz bez żadnego problemu kompletować pojedynczo. Z pewnością zajmie Ci to jednak bardzo dużo czasu. O wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie wybór całego zestawu razem z różnorodnymi akcesoriami. Mamy tutaj na myśli na przykład pokrętła, zabieraki lub przeguby. Narzędzia te pewnie kupujesz z zamiarem długotrwałego oraz niezwykle intensywnego użytkowania. Bardzo duże spektrum zastosowania kluczy powoduje, że będą takie momenty w Twoim życiu, że będziesz po nie sięgał dosłownie każdego dnia. Właśnie dlatego klucze nasadowe muszą spełniać konkretne parametry, które będą sprawiały, że będą one funkcjonalne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz po prostu trwałe. Gdy wybierasz zestaw kluczy nasadowych, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Klucze nasadowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje kluczy nasadowych?

Ze względu na konstrukcję kluczy, która określa ich funkcjonalności, możemy tutaj wyróżnić trzy warianty. Pierwszy z nich to zestaw kluczy nasadowych fajkowych. Jest to najtańsza możliwa opcja. Te klucze nasadowe z pewnością nie są uniwersalne. W skład takiego zestawu wchodzą klucze, które swoją budową przypominają zagiętą pod kątem prostym rurkę, której jeden z końców został wyprofilowany tak, żeby pasował do kształtu i do wielkości określonej śruby oraz nakrętki. Ze względu na niewymienialność nasadek i to, że nie można zastosować tych kluczy w miejscach trudno dostępnych, nie są one zbyt popularne. Do wykonywania prostych prac naprawczych mimo wszystko mogą się okazać całkiem dobre. Jeżeli zdecydujesz się na taki wariant, to powinieneś najpierw sprawdzić, czy klucze nasadowe zostały wyprodukowane z wysokiej klasy stali. W przeciwnym razie klucze nasadowe mogą zacząć pękać oraz się odkształcać. W dodatku mogą być wyjątkowo podatne na korozję. Drugi bardzo popularny rodzaj to zestaw kluczy nasadowych typu wkrętak z wymiennymi nasadkami. Charakteryzuje się on dużo większą uniwersalnością w porównaniu z zestawem kluczy nasadowych fajkowych. Klucz swoją budową przypomina śrubokręt, na końcu którego zostało umieszczone gniazdo. Dzięki temu możesz bez problemu zamocować do niego nasadkę.

back to menu ↑

Ranking zestawów kluczy nasadkowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general