Jakie narzędzia musisz mieć w domowym warsztacie?

Domowy warsztat u każdej osoby wygląda trochę inaczej, zależnie od jej potrzeb oraz indywidualnych zainteresowań. Są jednak pewne narzędzia, bez których trudno jest sobie wyobrazić prawidłowo funkcjonujące gospodarstwo domowe. Z tym zestawem narzędzi nie będziesz się bał żadnych drobnych napraw w mieszkaniu i w ogrodzie. Najczęściej osoby, które nie są majsterkowiczami, naprawiają wszelkie usterki za pomocą srebrnej taśmy lub środka smarującego. Jest w tym trochę prawdy, ale o wiele lepiej jest mieć jednak profesjonalne narzędzia.

Polecane narzędzia


back to menu ↑

Jaki jest uniwersalny schemat naprawy?

Spray penetrujący może być bardzo pomocny na przykład przy odkręcaniu zablokowanych śrub albo smarowaniu skrzypiących zawiasów. Natomiast srebrna taśma umożliwi Ci szybkie uszczelnienie cieknącej rury albo zamontowanie luźnych przewodów do podłogi albo do ściany. Pamiętaj jednak, że wszystko, co tutaj wymieniliśmy to rozwiązania doraźne, które nie prezentują się zbyt estetycznie. Dlatego chcemy Ci pokazać jeszcze parę rzeczy, które z pewnością wcześniej czy później będą przydatne przy domowych naprawach lub niewielkich remontach.

Narzędzia do warsztatu

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Z czego powinna składać się podręczna skrzynka narzędziowa?

Zanim zaczniesz rozbudowywać swój domowy warsztat, to musisz zebrać najpotrzebniejsze oraz najbardziej uniwersalne narzędzia. Poniżej omówimy wszystko, co powinno się znaleźć w Twojej domowej skrzyneczce narzędziowej.

Narzędzia do warszatu

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Bardzo przydatne są śrubokręty

Z pełną premedytacją stosujemy tutaj liczbę mnogą, ponieważ wkręty mają różne rozmiary oraz odmienne gniazda na swoich główkach. Jednak śrubokręt z pewnością nie będzie wystarczający w przydomowym warsztacie. Musisz posiadać kilka śrubokrętów. Najlepiej, żeby były mniejsze, większe, płaskie, krzyżakowe oraz z końcówkami do mniej standardowych główek. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup śrubokrętu z wymiennymi końcówkami. Profesjonalnie nazywa się je bitami.

back to menu ↑

Kolejny na naszej liście jest młotek

Na samym początku wystarczające będzie, gdy będziesz miał tylko jeden młotek ciesielski. Od ślusarskiego różni się on tym, że w dolnej części swojej płasko zakończonej główki posiada wycięcie, które umożliwia wyrywanie gwoździ z drewna.


back to menu ↑

Musisz mieć też kombinerki

Będą Ci one pomocne w usunięciu krzywo wbitego gwoździa. Możesz go również wykorzystać do cięcia kabli w czasie prac elektrycznych. Ich stalowymi szczękami możesz przytrzymać nakrętkę śruby w czasie jej odkręcania albo ściskania lub zaginania metalowego przedmiotu.

back to menu ↑

Nie zapomnij o pile

Zazwyczaj w przydomowym warsztacie wystarczająca jest jedna piła do drewna nazywana płatnicą. Radzimy Ci jednak kupić również piłę ramową, z wymiennymi brzeszczotami do metali, ponieważ może być ona przydatna do przepiłowania ucha kłódki, gdy przypadkowo zgubisz do niej klucz.

back to menu ↑

Przyda Ci się również mała poziomnica

Poziomnica musi mieć długość minimum 50 centymetrów. Maksimum dla niej to 1 metr. Poziomnica będzie Ci pomocna w skontrolowaniu, czy równo zawiesiłeś obrazek, półkę. Czy odpowiednio wypoziomowałeś nóżki pralki albo lodówki? Poziomnica Ci odpowie.

back to menu ↑

Dobrym pomysłem jest również zakup miarki składanej

Miarka składana może być taśmowa lub klasyczna. Da Ci ona możliwość sprawdzenia wymiaru albo zaznaczenia odległości na materiale, który będziesz dalej obrabiał.

back to menu ↑

Następne narzędzie to klucz francuski albo szwedzki

Tego rodzaju klucze są niezbędne do wykonywania prac hydraulicznych. Możesz je wykorzystywać do wymiany baterii, odpowietrzania grzejnika, wymiany uszczelek w wężykach, które doprowadzają wodę do kranu lub do pralki.

back to menu ↑

Do oświetlania trudno dostępnych miejsc posłuży Ci latarka czołówka

Latarka czołówka jest wyposażona w gumowy pasek, który z powodzeniem możesz założyć na głowę. Taka latarka jest niezwykle przydatna, gdy musisz coś naprawić, a w otoczeniu jest niewiele światła. Latarka czołówka nie musi być przez Ciebie trzymana w dłoni. Kieruje snop światło bezpośrednio w miejsce, w które patrzysz. To w znacznym stopniu ułatwia wszelkie prace w przydomowym warsztacie.

Jako dodatkowe podstawowe narzędzia możemy jeszcze wymienić między innymi: nóż, szpachelkę i wiertarkę.  

back to menu ↑

Ranking narzędzi: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general