Światła do jazdy dziennej – jak je wybrać?
Automatyczne światła do jazdy dzienne, czyli DRL od 2011 roku muszą być montowane w samochodach produkowanych i sprzedawanych w Unii Europejskiej. Polski oczywiście to również dotyczy. Nie znaczy to jednak, że jeżeli masz starsze auto, to jedyne, co możesz zrobić, to kupić pokrowiec na samochód i ukryć auto na parkingu. W takim przypadku wcale nie musisz montować świateł do jazdy dziennej. Jakie są korzyści z posiadania takich świateł? Kiedy warto ich używać?
Polecane światła do jazdy dziennej
back to menu ↑Jakie zalety mają światła do jazdy dziennej?
Wprowadzony w 2007 roku w Polsce obowiązek poruszania się samochodem z włączonymi światłami mijania przez cały rok, bez względu na porę dnia, spotkał się z bardzo wieloma sprzecznymi opiniami. Niektórzy właściciele pojazdów byli zwolennikami tej reformy. Uważali oni, że poprawi ona ogólne bezpieczeństwo na drodze. Natomiast przeciwnicy tego nakazu mówili o tym, że ten obowiązek spowoduje jedynie zwiększenie się kosztów eksploatowania samochodu. Przyczyni się też do zwiększonego zużycia paliwa i w dodatku będzie obciążało akumulator. Ten ostatni zarzut jest całkiem prawdziwy, ponieważ w przypadku starszych samochodów, często były potrzebne kable rozruchowe. Akumulator w takim samochodzie przez cały czas przez te światła musiał pracować na najwyższych obrotach. Kontrowersyjne było również to, że światła mijania stosowane w ciągu dnia nie zawsze przyczyniały się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Skłoniło to koncerny samochodowe do poszukiwania całkowicie nowych rozwiązań. Ich zadaniem było wyeliminowanie wad, jakie miały światła mijania. W ten sposób producenci stworzyli DRL-y, czyli daytime running lights. Są to po prostu światła do jazdy dziennej. Są one fabrycznie instalowane we wszystkich całkiem nowych modelach samochodów, które są wprowadzane na rynek Unii Europejskiej. Ten obowiązek jest obecny od 7 lutego 2011 roku. Jednak jeżeli masz starszy samochód to bez problemu możesz sobie również zainstalować tego rodzaju światła. Jakie korzyści daje korzystanie ze świateł do jazdy dziennej?
back to menu ↑Jakie są najważniejsze zalety świateł do jazdy dziennej?
Musisz wiedzieć o tym, że światła do jazdy dziennej poprawiają widoczność, a co za tym idzie przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Zużywają naprawdę mało prądu. Warto wspomnieć również o tym, że światła do jazdy dziennej przyczyniają się do mniejszego obciążenia akumulatora samochodowego w porównaniu z klasycznymi światłami mijania, które są stosowane w ciągu dnia. Używanie świateł do jazdy dziennej jest związane również z mniejszym zużyciem paliwa. Automatyczne włączenie się świateł do jazdy dziennej po uruchomieniu zapłonu jest bardzo wygodne. Dzięki temu nie musisz o tym pamiętać. Najważniejsze jest jednak to, żeby wcześniej odpowiednio podłączył wszystkie światła. Światła do jazdy dziennej posiadają odpowiednią barwę, która nie oślepia pozostałych kierowców na drodze. Właśnie dlatego zachęcamy Cię do używania świateł do jazdy dziennej.
back to menu ↑Czy można założyć światła do jazdy dziennej samodzielnie?
Nawet jeżeli Twój samochód nie został przez producenta wyposażony w światła do jazdy dziennej LED, to i tak powinieneś je sobie założyć. Mogą Cię do tego przekonać też zalety estetyczne samochodu. Dzięki światłom do jazdy dziennej Twoje auto będzie wyglądało na o wiele nowsze niż jest w rzeczywistości. W dodatku diody LED wyróżniają się o wiele większą trwałością niż klasyczne żarówki. Możesz nam zaufać. Światła do jazdy dziennej LED charakteryzują się o wiele mniejszym ryzykiem przepalenia w krótkim czasie. Dzięki temu, że nie musisz często wymieniać świateł do jazdy dziennej, to możesz zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na drobne lub większe przyjemności. W końcu żyje się tylko raz. W dodatku takie światła do jazdy dziennej dzięki swojej trwałości są o wiele bardziej ekologiczne niż standardowe. Jakie światła do jazdy dziennej powinieneś kupić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Przy wyborze świateł do jazdy dziennej musisz zwrócić uwagę na takie parametry jak: homologacja, lumen, stabilizator napięcia, czy ich konstrukcja. Bardzo ważny jest również współczynnik wodoszczelności.
back to menu ↑Ranking świateł do jazdy dziennej: TOP 10
No related posts.