Zestaw narzędzi – jaki wybrać?

Pewnie zastanawiasz się nad tym, czy lepiej kupować narzędzia pojedynczo, czy w zestawach? Jeżeli chcesz mieć w swoim domu zestaw narzędzi, to jaki będzie najlepszy? Na samym początku możemy Ci tylko doradzić, że lepiej jest wymienić od razu cały zestaw narzędzi. Pomożemy Ci wybrać najlepszy zestaw narzędzi, który przebije wszystkie pozostałe.

Polecane zestawy narzędzi


back to menu ↑

Czy ważniejsza jest jakość, czy cena zestawu narzędzi?

Niedrogi zestaw narzędzi wcale nie musi być złej jakości, ale naprawdę dobry zestaw narzędzi, raczej nie będzie się zaliczał do tanich. Z czego to wynika? Jak mimo wszystko kupić dobrej jakości zestaw narzędzi w atrakcyjnej cenie? Niestety, nie mamy tutaj na myśli tylko tego, że tańsze zestawy narzędzi są zazwyczaj mniejsze. Nie zawsze jest to wada, ponieważ wielu producentów, gdy tworzy większe zestawy, to dodaje do nich takie narzędzia, których większość majsterkowiczów używa naprawdę sporadycznie albo takie, które są zwyczajnie niepotrzebne. Dobrym przykładem może być tutaj dołączenie klucza spline do zestawu narzędzi rowerowych. Dlaczego tak uważamy? Z tego względu, że spline wykorzystywane jest przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym i to raczej rzadko. Oczywiście, że duże zestawy narzędzi prezentują się lepiej. Stanowią marzenie większości majsterkowiczów. Jednak jeżeli chcesz komuś kupić zestaw narzędzi na prezent, to lepiej wybierz mniejszy, ale dobrej jakości. Jeżeli brakuje w nim jednego lub dwóch elementów, to lepiej dokup je oddzielnie. Nie warto wtedy szukać droższego i bardziej rozbudowanego zestawu narzędzi.

Zestaw narzędzi

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co powinno się znaleźć w zestawie narzędzi?

Gdy poszukujesz zestawu narzędzi na prezent, to powinieneś się zastanowić nad tym, co powinno się znaleźć w takim zestawie. Gdy kupujesz zestaw narzędzi dla samego siebie, to zazwyczaj doskonale wiesz, co jest Ci potrzebne. Jeżeli natomiast kupujesz zestaw narzędzi dla bliskiej Ci osoby, to powinieneś się bardzo dobrze zastanowić, co może jej się najbardziej przydać. Omówimy teraz kilka najważniejszych rodzajów zestawów narzędziowych.

Zestaw narzędzi

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki zestaw narzędzi do roweru wybrać?

W przypadku tego zestawu narzędzi czasami możesz się spotkać z bardzo wysokimi wymaganiami. Najważniejsze narzędzia w tym zestawie to bardzo dobrej jakości śrubokręty o średnich i małych rozmiarach, klucze imbusowe 5-9. Czasami występują w takim zestawie narzędziowym również klucze oczkowe lub płaskie francuskie 13 i 15 oraz mniejsze, zwykle 6-10. Bardziej rozbudowany zestaw narzędzi rowerowym, może mieć w sobie też ściągacze korb i kaset, klucz do szprych, narzędzia do czyszczenia oraz do wymiany sterów, piast, pedałów, czy suportu. Do takiego zestawu narzędzi możesz również śmiało dorzucić nawigację rowerową.

back to menu ↑

Jaki zestaw narzędzi do motocykla wybrać?

Narzędzia motocyklowe są dosyć charakterystyczne. Tak naprawdę najlepszą metodą na poszukiwania zestawu jest znalezienie kompletu polecanego przez producenta pojazdu lub takiego, który ma już dużo pozytywnych opinii użytkowników. O ile zestaw kluczy nasadowych z grzechotką, dobrej jakości śrubokręty oraz precyzyjne klucze dynamometryczne zawsze są dobrym wyborem, to zakres ich wielkości oraz typ końcówek roboczych mogą być odmienne w różnych markach motocykli.

back to menu ↑

A jaki zestaw narzędzi samochodowych najlepiej kupić na prezent?

Tutaj sprawa wygląda o wiele prościej niż w przypadku motocykli, ponieważ do większości prac będą wystarczające klucze płaskie, śrubokręty, dobrej jakości szczypce albo grzechotka z przedłużką. Czasami mogą się również przypadać wspomniane wcześniej spline albo inne narzędzia. Jednak nie warto dla nich samych kupować o wiele większego zestawu narzędzi.

back to menu ↑

Jaki zestaw narzędzi wybrać dla początkującego majsterkowicza?

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi taka chwila, gdy ma już dość pożyczania narzędzi od swojego taty. Wtedy dobrym pomysłem jest kupienie podstawowego zestawu narzędzi albo takiego jaki ma Twój tata. Skoro u niego się sprawdza, to u Ciebie też będzie. Pierwszy zestaw narzędzi wcale nie musi być rozbudowany.  Lepiej postawić tutaj na minimalizm.

back to menu ↑

Ranking zestawów narzędzi: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general