Co zabrać w podróż z psem?

Co powinieneś zabrać ze sobą, gdy wybierasz się na wycieczkę ze swoim pupilem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Mamy doświadczenie w pakowaniu psa i chcemy się nim z Tobą podzielić. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które koniecznie musisz zabrać na wyprawę z psem.

Polecane transportery dla psów


back to menu ↑

Jaką wodę zabrać dla czworonoga?

Gdy na zewnątrz jest gorąco, to na pewno pamiętasz o tym, żeby zabrać sobie coś do picia. A co z psem? Nie możesz dopuścić do sytuacji, gdy zabierzesz za mało wody dla Ciebie i dla psa. Dlatego warto jest wziąć osobną butelkę wody. Specjalnie dla Twojego psa. W dodatku musisz pamiętać o tym, żeby od czasu do czasu dać psu możliwość napicia się. To Ty powinieneś o tym pamiętać. W przeciwnym razie zwierzę może się szybko odwodnić.

back to menu ↑

Pamiętaj o zabraniu miski

Miska jest niezbędna. Wtedy będziesz miał w co nalać wody, którą już zabrałeś wcześniej. W sklepach turystycznych oraz zoologicznych znajdziesz szeroki wybór misek turystycznych dla czworonogów. Są lekkie i możesz je bardzo szybko złożyć. Zajmują naprawdę niewiele miejsca.

Podróż z psem

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Nie zapomnij o psim paszporcie

W masowych środkach komunikacji lub gdy wydarzy się coś przykrego, to kto może poprosić Cię o pokazanie mu książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami psa. Z tego względu tak ważne jest sprawdzenie przed wyjazdem, czy wszystkie szczepienia Twojego pupila są jeszcze aktualne. Powinieneś mieć przy sobie książeczkę zdrowia psa również z tego powodu, że może zaistnieć konieczność odwiedzenia weterynarza w czasie wyjazdu. Nie życzymy Ci żadnych przykrych niespodzianek, jak pogryzienie się z innym psem lub nagła choroba, ale pewnie już wiesz, że życie bywa nieprzewidywalne.

back to menu ↑

Koniecznie weź ze sobą kaganiec dla psa

Jest to następny przedmiot, który powinieneś zawsze mieć ze sobą w podróży. Przyda Ci się wtedy, gdy jedziesz z psem autobusem albo pociągiem. Co więcej, nigdy nie masz pewności na kogo trafisz. Możesz spotkać osobę, która po prostu poprosi Cię o założenie psu kagańca. Musisz tylko pamiętać o tym, żeby wybrać tak duży kaganiec, żeby pies mógł w nim spokojnie dyszeć.

back to menu ↑

Jako właściciel czworonoga musisz wziąć ze sobą woreczki na kupy

Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć, że Twoim obowiązkiem jest sprzątanie po psie. Właściciele, którzy tego nie robią powinni się wstydzić. Jak wychodzisz z czworonogiem na spacer, to zawsze powinieneś mieć ze sobą woreczek na kupy. Na wszelki wypadek.

Podróż z psem

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Pies w podróży powinien mieć również pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa będą przydatne w czasie podróży samochodem. Takie pasy musisz przepis do normalnych pasów, czyli tych dla ludzi. Następnie musisz wsadzić psa w specjalną uprząż i zapiąć ją o ten dopięty pas. Brzmi skomplikowanie, ale tak naprawdę zapinanie pasa dla psa jest intuicyjne. Gdy pies jest przypięty pasem, to w razie wypadku nie będzie bezwładnie latał po samochodzie i się ranił. W dodatku pies bez pasa, w razie zderzenia z innym samochodem, może być też niebezpieczny dla pozostałych pasażerów. Oczywiście nie życzymy Ci takich przeżyć. Chcemy tylko, żebyś miał świadomość, że pas bezpieczeństwa dla psa jest czymś niezbędnym w dzisiejszym świecie. Na pewno zależy Ci na tym, żebyście spokojnie dotarli na miejsce razem z Twoim pupilem.

back to menu ↑

Pies musi mieć specjalny identyfikator

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre psy mają identyfikator wszczepiony pod skórę. Dzięki temu mieć ma zawsze ze sobą informacje, jak można go odnaleźć w sytuacji kryzysowej. Taki identyfikator jest czymś niezwykle istotnym. W podróży pies się może zwyczajnie zgubić. I co wtedy? Najlepszym wyjściem będzie zapisanie na identyfikatorze imienia psa oraz Twojego telefonu kontaktowego.

back to menu ↑

W podróż zabierz psi kocyk

Może to być również inny przedmiot. Chodzi o to, żeby na wycieczce pies miał ze sobą coś, co przypomina mu dom. Dzięki temu łatwiej będzie się mu przyzwyczaić do nowego miejsca. Nawet jeżeli będzie w nim tylko przez kilka nocy. Poza kocykiem możesz zabrać też na przykład zabawkę. Może to być gryzak lub piłeczka. Dla psa znajomy zapach jest bardzo ważny i daje mu poczucie bezpieczeństwa.

back to menu ↑

Ranking transporterów dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general