Przysmaki dla psa – jakie wybrać?

Poza podstawowym pożywieniem psa do jadłospisu Twojego czworonoga powinieneś również dodawać innego rodzaju produkty. Są one metodą na urozmaicenie diety. Mogą też służyć zwierzakowi do rozrywki i dostarczać mu dodatkowych wartości odżywczych. Bardzo ważne jest to, żeby wybrane przez Ciebie przysmaki dla psa, miały w swoim składzie dodatki funkcjonalne. Przysmaki możesz traktować jako nagrodę dla psa, pomoc w jego szkoleniu. Przysmaki mogą też spełniać pewną rolę profilaktyczną. Uprzyjemniają psiakowi czas, gdy Ciebie nie ma w domu. Co więcej, przysmaki dla psa zaspokajają jego naturalną potrzebę gryzienia, która jest silna nie tylko u szczeniąt. Przysmaki bardzo dobrze sprawdzą  się też w pracy wychowawczej z psem i w procesach socjalizacji oraz adaptacji zwierzaka do całkiem nowych sytuacji. Im lepsze przysmaki dla psa wybierzesz, tym z większym zaangażowaniem, będzie wykonywał Twoje polecenia. Zanim, więc wyciągniesz portfel lub kartę płatniczą, to przeczytaj ten poradnik zakupowy i sprawdź, jakie przysmaki będą najbardziej odpowiednie dla Twojego pupila. Musisz rozsądnie podawać psu przekąski między posiłkami. Tak samo, jak człowiek, gdy pies jest zbyt łakomy, to szybko zacznie być otyły. A to może, mówiąc w ogromnym uproszczeniu skrócić mu życie.

Polecane przysmaki dla psa


back to menu ↑

W jakich sytuacjach powinieneś sięgnąć po przysmaki dla psa?

Po pierwsze, gdy go szkolisz. Smakołyki treningowe są bardzo istotne, gdy wykorzystujesz metodę pozytywną. Po drugie, gdy chcesz zająć psa na dłuższy czas. Wtedy sprawdzą się gryzaki oraz innego rodzaju przysmaki dla psa. Po trzecie, przysmaki możesz stosować wtedy, gdy chcesz wynagrodzić pupila, wspomóc proces adaptacji lub socjalizacji. Smakołyk będzie wtedy formą nagrody za właściwe zachowanie.

Przysmak dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Co powinieneś uwzględnić, gdy wybierasz przysmaki dla Twojego psa?

Bardzo ważny jest ich skład. Czytaj dokładnie etykiety. Nieważne, czy pies jest na coś uczulony. Zawsze powinieneś się troszczyć o jego zdrowie i podawać mu najlepsze produkty. Weź pod uwagę również wielkość oraz twardość przysmaków dla psa. Tak samo jak w przypadku zabawek dla psa małe i miękkie będą odpowiednie dla szczeniaka i dla psa seniora.

Przysmak dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czego unikać w składach przysmaków dla psów? Czego w nich poszukiwać?

Ogólna zasada jest taka, że powinieneś unikać wszelkich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników oraz bardzo dużej ilości tłuszczu. Jest on dodawany na przykład po to, żeby przysmak był dla psa bardziej apetyczny, ale wtedy jednocześnie ma więcej kalorii. A o otyłości u psów i jej skutkach, wspominaliśmy już wcześniej w tym poradniku zakupowym. Szukaj składników naturalnych, pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. Składniki roślinne będą świetnym urozmaiceniem psiej diety. W sklepach szukaj też przysmaków dla psa, które mają właściwości prozdrowotne.

back to menu ↑

Czym charakteryzują się smakołyki treningowe?

Jeżeli szkolisz psa z wykorzystaniem metody pozytywnej, to smakołyki powinny być niezbędną częścią całego szkolenia. Musisz dawać je pieskowi, gdy prawidłowo wykona on Twoje polecenie. To dla niego będzie bardzo duża radość i satysfakcja. W dodatku, gdy będzie miał dobrą motywację, to Twój pupil bardzo szybko nauczy się, że gdy wykona komendę, to od razu otrzyma w nagrodę swój ulubiony smakołyk. Najlepiej wybrać niewielkie przysmaki dla psa. Wybierz takie, które będą aromatyczne i smaczne. Przysmak dla psa powinien być dla niego najwyższą formą nagrody. Za mniejsze osiągnięcia możesz go na przykład pogłaskać, pochwalić, przytulić. Przysmaki zostaw na szczególne okazje. Wtedy pies będzie wiedział, że danego dnia zrobił naprawdę bardzo duży postęp.

back to menu ↑

Jaki przysmak dla psa będzie go zajmował przez dłuższy czas?

Gdy chcesz Twojemu pupilowi zapewnić zajęcie na dłużej, to powinieneś zaspokoić jego naturalną potrzebę gryzienia czegoś. Gryzaki są dobrą zabawką dla szczeniaka, ponieważ wtedy on nie będzie gryzł mebli, książek i Twoich butów. W przypadku młodych psów, które są na etapie wymiany zębów mlecznych na stałe, kupienie gryzaka, często chroni wiele przedmiotów przed całkowitym zniszczeniem.

back to menu ↑

Ranking przysmaków dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general