Jakie oświetlenie do akwarium?

Akwarium może stanowić nie tylko miejsce domowej hodowli rybek akwariowych oraz wodnych roślin, ale może być również przepiękną dekoracją każdego mieszkania. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby tak właśnie się wydarzyło, to powinieneś najpierw zatroszczyć się o kompleksowe wyposażenie Twojego domowego akwarium. Jednym z jego niezwykle istotnych elementów jest oświetlenie. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jakie oświetlenie najlepiej się sprawdzi w Twoim domowym akwarium.

Polecane oświetlenie do akwarium


back to menu ↑

Jak wybrać oświetlenie do akwarium, które będzie jednocześnie ładne i funkcjonalne?

Aranżacja domowego akwarium jest związana z koniecznością zaplanowania oświetlenia dla rybek. Właściwe oświetlenie akwarium zagwarantuje wyśmienity efekt wizualny. W takiej sytuacji domowy zbiornik wodny będzie wspaniałą ozdobą. Na pewno siedzenie przy takim akwarium w zimowy wieczór, chociaż troszeczkę poprawi Ci nastrój. Musisz jednak koniecznie pamiętać o tym, że światło ma bardzo duże znaczenie również wtedy, gdy w Twoim akwarium żyją tylko i wyłącznie rośliny. One również potrzebują odpowiedniego oświetlenia. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku roślin lądowych. Właśnie z tego względu oświetlenie do akwarium roślinnego musisz wybrać z jeszcze większą starannością niż kiedykolwiek. Wymagająca roślinność wodna jest związana z koniecznością zamontowania silniejszych lamp. Natomiast w przypadku roślin cieniolubnych wystarczające będą słabsze lampy.

Oświetlenie do akwarium

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy lepsze będzie oświetlenie LED czy świetlówka?

Gdy zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj oświetlenia będzie odpowiedni do Twojego domowego akwarium, to w tym poradniku zakupowym, znajdziesz odpowiedź. Oświetlenie ledowe charakteryzuje się przede wszystkim elektro oszczędnością. Daje również bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. W sklepach internetowych i stacjonarnych lampy LED, taśmy oraz pokrywy, które umożliwią Ci otrzymanie rewelacyjnego rezultatu wizualnego. Gdy kupujesz oświetlenie do Twojego domowego akwarium, to powinieneś koniecznie wybrać lampki LED z ochroną szczelności większą niż IP65.

Oświetlenie do akwarium

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są najważniejsze zasady przy dobieraniu oświetlenia do domowego akwarium?

W czasie poszukiwania perfekcyjnego oświetlenia do akwarium powinieneś uwzględnić takie parametry, jak: litraż zbiornika, rodzaj roślin, które w nim występują, estetykę oświetlenia.

back to menu ↑

Jakie oświetlenie będzie odpowiednim wyborem do domowego akwarium o pojemności od 60 do 120 litrów?

Im masz w swoim domu większe akwarium, tym większą moc powinno mieć zastosowane w nim oświetlenie akwariowe LED. W przypadku żarówek lub lamp ledowych, powinieneś się sugerować liczbą lumenów. Im jest ich więcej, tym więcej światła będą mogły one zagwarantować Twoim roślinom i rybkom akwariowym.

back to menu ↑

Jakie oświetlenie będzie odpowiednim wyborem do akwarium roślinnego?

Gdy wybierasz ledowe oświetlenie, to koniecznie musisz pamiętać o tym, że powinno być ono dostosowane do roślin akwariowych. Co to oznacza w praktyce? Nie mniej i nie więcej, tylko to, że poziom naświetlenia jest wystarczający dla Twoich roślinek. Jakie oświetlenie do akwarium roślinnego będzie najlepszym wyborem? Przed kupieniem konkretnego modelu oświetlenia ledowego, musisz się najpierw dowiedzieć, jakiego poziomu naświetlenia potrzebują Twoje rośliny, które występują w akwarium. Niektóre rośliny wymagają dużej ilości światła do prawidłowego przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Pozostałe rośliny mogą się zadowolić o wiele mniejszą ilością światła ledowego.

back to menu ↑

Czy oświetlenie w Twoim domowym akwarium może być estetyczne?

Jak najbardziej. Gdy decydujesz się na dodatkowe oświetlenie akwarium, to musisz uwzględnić również jego wygląd. Na szczęście w dzisiejszych czasach w sklepach internetowych i stacjonarnych jest dostępny tak ogromny wybór kształtów i kolorów oświetlenia akwariowego, że z pewnością uda Ci się znaleźć takie oświetlenie, które będzie Ci się zwyczajnie podobało. Możesz wybrać moduły, świetlówki LED, taśmę albo połączyć ze sobą rozmaite rodzaje oświetlenia do akwarium. Życzymy Ci powodzenia w skutecznych poszukiwaniach oświetlenia do akwarium.

back to menu ↑

Ranking oświetlenia do akwarium: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general