Jakie rybki akwariowe najlepiej wybrać?

Hodowanie ryb ozdobnych staje się pasją bardzo dużej liczby osób, które kochają zwierzęta. Nie ma nic zaskakującego w tym, że wcześniej czy później widok kolorowego podwodnego świata morskich stworzeń, przyciągnie również Twój wzrok. Podwodny świat jest niezwykle fascynujący i hipnotyzujący. Może działać też uspokajająco. Dzisiejsza codzienności wręcz obfituje w stresujące wydarzenia, więc każda okazja do zrelaksowania się jest na wagę złota. Które gatunki ryb będą odpowiednie do domowego akwarium? W tym poradniku zakupowym przedstawimy Ci kilka najpopularniejszych gatunków ryb słodkowodnych, których charakter i potrzeby pasują do przebywania w warunkach akwariowych.

Polecane gadżety akwariowe


back to menu ↑

Co warto wiedzieć na temat rybek akwariowych przed ich zakupem?

Wybór najpiękniejszych oraz najbardziej odpowiednich rybek do Twojego akwarium może błyskawicznie okazać się wyjątkowo skomplikowanym wyzwaniem. Gdy nie masz odpowiedniej wiedzy, to prawdopodobieństwo popełnienia błędu graniczy tutaj z pewnością. Jeżeli jesteś osobą początkującą, to koniecznie musisz dokładnie przeczytać nasz poradnik zakupowy. Świat akwarium jest tak bardzo zróżnicowany, że chyba nikt nie ma wiedzy o wszystkich gatunkach rybek, które mogą w nim zamieszkać. Dlatego zamiast się stresować i załamywać ręce, lepiej się trochę dowiedzieć na temat rybek akwariowych. W sklepach stacjonarnych możesz znaleźć dziesiątki gatunków rybek, ale nie wszystkie będą odpowiednim wyborem do domowego akwarium. Wymagania jeżeli chodzi o pokarm, oświetlenie, jakość i temperaturę wody, są różne zależnie od gatunku rybek akwariowych. Bardzo ważna jest też wiedza o tym, które gatunki są lubią, a które się nawzajem zjadają. W tym poradniku zakupowym zaprezentujemy Ci kilka najpopularniejszych gatunków ryb słodkowodnych do akwarium. Wyjaśnimy Ci również jakie kryteria musisz obowiązkowo wziąć pod uwagę, przy wybieraniu konkretnych gatunków rybek akwariowych. To co, zaczynamy?

Rybki akwariowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie cechy ma rybka Pawie oczko?

Ta pochodząca z Karaibów słodkowodna rybka jest jedną z najbardziej popularnych rybek akwariowych. Pawie oczko, jest o wiele powszechniej znane pod nazwą gupik. Wszystkim się wydaje, że jest to wyjątkowo nieskomplikowana w hodowli rybka. Zgadzamy się. To najlepszy wybór dla Ciebie, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z akwarystyką i ma to być Twoja pierwsza w życiu rybka. Wielokolorowa rybka ozdobna o długości do 5 centymetrów w swoim naturalnym środowisku stacjonuje w ławicach. Gdy chcesz mieć ją w akwarium, to powinieneś od razu kupić kilka rybek tego gatunku. Gupiki bardzo dobrze współpracują też z innymi gatunkami rybek akwariowych, między innymi z rodziny kiryskowatych. Dla gupików najlepszy będzie pokarm suchy oraz żywy. Gupiki pochodzą z Północy Ameryki Południowej, z Morza Karaibskiego. Jego długość to od 3 do 5 centymetrów.

Rybki akwariowe

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie warunki do życia będą optymalne dla bystrzyka neonowego, czyli niezwykle kolorowej rybki akwariowej?

Ze względu na czerwone i neonowe paski na ciele bystrzyka neonowego jest on bardzo atrakcyjną dekoracją w każdym domowym akwarium. Bystrzyki neonowe to niewielkie, naturalnie żyjące w Amazonii rybki słodkowodne. Pływają tylko i wyłącznie w ławicy. Tak samo jak w przypadku gupików, jeżeli chcesz im zagwarantować komfortowe życie, to musisz od razu kupić kilka rybek. One kochają swoje towarzystwo. Najmniejsza ławica musisz być złożona z 10 sztuk bystrzyków neonowych. Im więcej rybek tego gatunku będziesz miał w swoim akwarium, to lepiej dla Ciebie i dla nich. Ta sama uwaga odnosi się do wielkości akwarium. Najmniejsze akwarium dla bystrzyków neonowych powinno mieć 60 litrów.

back to menu ↑

Zmienniak plamisty to spokojna i towarzyska rybka

Tak samo jak gupik zmienniak jest jajożyworodną rybką akwariową z rzędu karpieńcokształtnych. Zmiennika naturalnie żyje w wodach Środkowej Ameryki. Ma niezwykle towarzyski charakter. Pływa w ławicach pod samą powierzchnią wody. Jest to jedną z najbardziej ulubionych rybek dekoracyjnych większości hodowców. Będzie dobrym wyborem dla Ciebie, jeżeli jesteś osobą początkującą i właśnie kupiłeś swoje pierwsze akwarium.

back to menu ↑

Ranking gadżetów akwariowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general