Jaką smycz dla psa wybrać?

Czy lepsza będzie długa czy krótka smycz dla psa? Czy lepiej kupić taką z paskiem, czy bez niego? Czy lepiej kupić droższą smycz dla psa, czy tańszą? Obecnie na rynku jest tak szeroki wybór smyczy dla psów, że łatwo się w tym pogubić. Zresztą to samo dotyczy szelek oraz obroży dla psa. W dodatku musisz wiedzieć o tym, że każdy rodzaj smyczy spełnia trochę inną funkcję na spacerze. Właśnie dlatego, gdy robisz zakupy, to zawsze powinieneś brać pod uwagę potrzeby Twojego zwierzaka. Wtedy łatwiej Ci będzie dobrać niezbędne akcesoria. W dodatku spacer z psem stanie się przyjemnością. Nawet, gdy aura nie sprzyja. W tym poradniku zakupowym bardzo krótko przedstawimy różne rodzaje smyczy ich wady oraz zalety. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wybrać akcesoria spacerowe dla Twojego psa. Na rynku jest bardzo duży wybór, ale mimo to możemy rozróżnić kilka rodzajów smyczy dla psów.

Polecane smycze dla psa


back to menu ↑

Czym charakteryzuje się smycz spacerowa?

Z jednego końca tej smyczy jest karabińczyk dla psa. Natomiast na drugim końcu znajduje się rączka do trzymania. Bardzo często tego rodzaju smycz jest krótka. Może być ona różnego rodzaju, na przykład materiałowa, skórzana albo sznurkowa. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka była wizja producenta. Tego typu smycz będzie bardzo dobrym wyborem na spokojny spacer. Raczej nie będzie się ona nadawała do wyjścia w teren. Czasami ten rodzaj smyczy jest również nazywany z tego powodu smyczą miejską. Niektóre modele tej smyczy mają rączkę na dole. Dzięki temu możesz krótko przytrzymać psa. Najbardziej rozbudowane smycze spacerowe mają dodatkowe podszycie na rączce. To powoduje, że jest ona o wiele bardziej komfortowa dla Ciebie. Do zalet smyczy spacerowych należy dodać jeszcze fakt, że nie zajmują one dużo miejsca, więc możesz je włożyć do kieszeni. Smycze spacerowe ważą naprawdę niedużo. Z uwagi na to, że smycz spacerowa nie ma żadnych dodatkowych zaczepów, to nie ma również dodatkowych funkcji i jest mało uniwersalna. Smycz spacerowa nie będzie najlepszym wyborem dla psa, który lubi ciągnąć swojego właściciela na spacerze. Taka smycz na stałą długość i jest krótka. Konsekwencje takiego spaceru możesz sobie już sam wyobrazić. Najbardziej popularni producenci smyczy dla psów to między innymi: Trixie, Champion, Amiplay i Hunter.

Smycz dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy posiada smycz przepinana?

Do jej cech trzeba zaliczyć fakt, że po obydwu stronach jest zakończona karabińczykami. Natomiast na całej długości ma ona dodatkowe kółka. Dzięki nim smycz możesz szybko skrócić, jak również dostosować jej długość do Twoich potrzeb. Krótka smycz przyda Ci się na przykład w sytuacji, gdy chcesz przeprowadzić psa przez tłum ludzi. Natomiast, gdy właśnie jesteś z psem w parku i chcesz, żeby sobie trochę pobiegał, to wtedy przypnij karabińczyk do najdalszego psu kółka. Smycz przepinana standardowo ma większą długość niż spacerowa. To powoduje, że jest ona o wiele bardziej uniwersalna. Możesz jej używać zarówno w czasie spaceru z psem po mieście, jak i wtedy, gdy chcesz go zabrać w teren. Smycz przepinana jest również niezwykle funkcjonalna. Możesz skrócić ją wtedy, gdy najdzie Cię chęć wypicia kawy w kawiarni i chcesz, żeby ludzie wokół Ciebie nie czuli się zagrożeni. Wśród smyczy przepinanych dla psów znajdziesz zarówno modele sznurkowe, jak i taśmowe. Mimo że smycz przepinana nie ma dodatkowej rączki do trzymania, to ma kółka, który przy odpowiednim zapięciu mogą ją zastąpić. Wadą tego rodzaju smyczy dla psa może być fakt, że zazwyczaj nie ma ona więcej niż trzy metry długości. Smycz, która byłaby dłuższa byłoby również wyjątkowo trudna w obsłudze. Co więcej, nie może ona również pełnić funkcji linki, ponieważ kółka będą się zahaczały o trawę i zbierały brud.

Smycz dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Kiedy przyda Ci się smycz z amortyzatorem?

Nie ma jednego określonego modelu takich smyczy. Jest to po prostu smycz, która jest częściowo wyprodukowana z mocnej gumy. To sprawia, że smycz się rozciąga, a jednocześnie amortyzuje ewentualne szarpnięcia psa. Jest to dobra smycz do uprawiania psich sportów. Mamy tu na myśli na przykład bieganie lub jazdę na rowerze.

back to menu ↑

Ranking smyczy dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general