Wyprawka dla kota – co powinno się w niej znaleźć?

Podjąłeś decyzję, że w Twoim domu, będzie mieszkał kot? Przed jego przyjazdem musisz koniecznie kupić kilka rzeczy, które będą Twojemu nowemu lokatorowi niezbędne. W jaki sposób powinieneś zadbać o wyprawkę dla kocurka? Tego rodzaju wyprawka jest to zestaw bardzo potrzebnych rzeczy. Musisz je mieć, zanim przyjmiesz pod dach nowe zwierzątko. W wyprawce dla kota powinny się znaleźć przedmioty, które pomogą mu w realizacji najbardziej podstawowych potrzeb. Jakie jest niezbędne wyposażenie dla kota? Jak je porozkładać w domu lub w mieszkaniu, żeby kocisko mogło z nich bez problemów korzystać?

Polecane gadżety dla kota


back to menu ↑

Jaką miskę, poidełko i karmę wybrać dla kota?

Miska należy do podstawowego wyposażenia każdego kota. Miska dla tego zwierzęcia wcale nie musi być duża. Najlepsza pojemność to od 0,2 do 0,3 litra na karmę. Natomiast na wodę dla większości kotów wystarczy pojemność od 0,3 do 0,4 litra. Miskę na wodę możesz zastąpić również na przykład fontanną-poidełkiem. Atutem tego trochę niecodziennego urządzenia jest to, że kot może z niego pić wodę bieżącą. Dzięki temu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kot wypije więcej za jednym razem. Woda z takiej fontanny będzie przez dłuższy czas zachowywała świeżość. Natomiast skoro mowa tutaj o miskach, to możesz wybierać spośród modeli plastikowych, metalowych, ceramicznych lub szklanych. Miski plastikowe są najbardziej atrakcyjne cenowo. Jednak ich wadą jest to, że są mało wytrzymałe i niehigieniczne. Miski metalowe, szklane oraz ceramiczne są bardzo wytrzymałe oraz proste do utrzymania ich w czystości. Musisz jednak mieć świadomość tego, że niektóre koty mogą nie chcieć jeść lub pić z misek metalowych, ponieważ mogą wyczuwać metaliczny posmak, który przenika do karmy. Woda jest na ten posmak dużo bardziej podatna. W takiej sytuacji zachęcamy Cię do wybrania dla kota miski szklanej albo ceramicznej.

Wyprawka dla kota

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka karma będzie odpowiednia dla Twojego ulubieńca?

Jasno sprawa, że w misce dla kota musi być karma. Zachęcamy Cię do kupowania wysokiej jakości karmy wysoko mięsnej. Pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem informacja, że kot jest zwierzęciem mięsożernym. Dlatego może być dla niego wyjątkowo szkodliwe spożywanie karmy, w której dominują węglowodany, na przykład zboża. Oczywiście, że zamiast gotowej karmy ze sklepu możesz podawać swojemu mruczkowi surowe mięso. Jednak sam musisz przyznać, że nie będzie to zbyt korzystne dla Twojego portfela. Tak naprawdę bez względu na to, jaką karmę zdecydujesz się kupić, to sprawdź, co kot jak wcześniej. To znaczy u swoich poprzednich właścicieli. Gdy kocur jest przyzwyczajony do określonego rodzaju karmy, to koniecznie powinieneś ją kupić i zabrać się za stopniową zmianę kociej diety. Na nagłe zmiany pokarmu większość mruczków może zareagować problemami z trawieniem. Lepiej nie sprawdzać, jak będzie w waszym przypadku.

Wyprawka dla kota

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką kuwetę i żwirek wybrać dla kota?

Dla małego kota najlepszym wyborem będzie kuweta z niskim rantem, ponieważ nie będzie miał problemu z wejściem do niej. Kuweta dla kota to następna bardzo ważna rzecz, którą musisz mieć, zanim przyjedzie do Ciebie nowy zwierzak. Musisz pamiętać o tym, żeby dopasować rozmiar kuwety do wielkości kota. Niewielkie kociątko będzie potrzebowało kuwetki z niskim rantem. Dzięki temu będzie mogło szybko i prosto się do niej dostać w razie potrzeby. Zawsze powinieneś wybierać taką kuwetę, w której kot będzie mógł się bez problemu obrócić. W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć zarówno kuwety otwarte, jak i zakryte. Kuweta kota będzie mu gwarantowała intymność i prywatność w czasie korzystania z niej. Dzięki temu Ty będziesz miał dużo mniej rozsypanego żwirku do sprzątania i nieprzyjemnych zapachów. Niestety jest tak, że nie każdy kot z chęcią korzysta z przygotowanej dla niego kuwety. Może być tak, że dopiero po jakimś czasie się do niej przekonuje. Najlepiej zacznij naukę od samej dolnej części kuwety. Dopiero po jakimś czasie będziesz mógł ją nakryć górną częścią. Kot najpierw musi się przygotować do korzystania ze swojej nowej toalety. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w wybraniu podstawowych rzeczy dla kota.

back to menu ↑

Ranking gadżetów dla kota: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general