Buda dla psa – jak powinna być?

Pewnie przyznasz nam rację, że pies w domu jest czymś wspaniałym. Jednak, jeżeli nie masz możliwości trzymania go w mieszkaniu, tylko musi przebywać na co dzień w Twoim ogrodzie, to warto byłoby mu zagwarantować jak największy komfort. Pies jest zwierzęciem, które czuje i cierpi. Nie możesz go zostawić na podwórku jak ławki ogrodowej. W tym poradniku zakupowym, powiemy Ci, jaka powinna być perfekcyjna buda dla psa. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Czy warto samodzielnie zbudować budę dla psa? Chcemy, że to było dla Ciebie oczywiste. Pies, który mieszka w budzie, to może być jednocześnie zwierzęciem, które trzymasz na łańcuchu. Jesteśmy przeciwni trzymaniu psów na uwięzi. Nie tolerujemy takiego traktowania czworonogów. A ten poradnik zakupowy, nie ma być zachętą do tego, żeby wyrzucić pupila z domu. Wybór perfekcyjnej budy dla psa wcale nie jest taki prosty, jak początkowo mogłoby Ci się wydawać. Nie jest to, że wystarczy kupić psu pierwszą z brzegu budę i na pewno będzie on z niej chętnie korzystał. Buda dla psa, który mieszka w ogrodzie jest tym samym, co dla Ciebie mieszkanie. Dlatego musi być ona przestronna, ocieplona oraz wyposażona we wszystkie możliwe udogodnienia, które ułatwią zwierzakowi codzienne funkcjonowanie. Buda dla psa jest po to, żeby zagwarantować mu jak największej wygody i bezpieczeństwa.

Polecane budy dla psa


back to menu ↑

Jakie wymiary powinna mieć buda dla psa?

Mogłoby się wydawać jasne, że im większa buda dla psa, tym lepiej dla niego. W końcu będzie miał więcej miejsca i przestrzeni. Jednak musisz spojrzeć na to, że w za dużej budzie może być Twojemu przyjacielowi po prostu za zimno. Ogólnie mówi się o tym, że najlepsze wymiary budy określa się z wykorzystaniem tak zwanego współczynniku luksusu. Na czym on polega? Jak go obliczyć? Czy to jest trudne? W pierwszej kolejności musisz sprawdzić, jakie wymiary ma Twój pies. Jego wysokość w kłębie, jak również jego długość i szerokość, gdy zwinie się w kłębek podczas snu. Tak otrzymane wymiary musisz pomnożyć razy 1,4. W praktyce oznacza to, że jeżeli Twój pies ma 60 centymetrów w kłębie, a zwinięty w kłębek ma wymiary 50 centymetrów na 70 centymetrów, to najlepsze wymiary dla niego będzie miała buda, która ma 84 centymetry wysokości, 70 centymetrów szerokości oraz 98 centymetrów długości. Wymiary wejścia muszą być na tyle duże, żeby pies mógł się swobodnie dostać do budy. To znaczy, że szerokość musi wynosić dokładnie tyle, ile szerokość pieska w kłębie. Natomiast szerokość powinna być o kilka centymetrów większa niż szerokość samego psa. W końcu może być tak, że Twój ulubieniec zacznie więcej ważyć lub schudnie.

Buda dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy buda dla psa powinna być ocieplona?

Izolacja termiczna budy jest wykorzystywana nie tylko do jej ocieplenia. Dzięki właściwej izolacji podczas upałów wnętrze psiej budy jest chłodniejsze. Może stać się dla czworonoga miejscem odpoczynku od upałów, które dla psów są szczególnie niebezpieczne. Właśnie dlatego radzimy Ci wybrać ocieploną budę dla psa. Ocieplenie musi być zrobione z materiałów, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Styropian lub wełna mineralna będą bardzo dobrym wyborem. Gdybyś chciał wybudować tego rodzaju budę własnymi rękami, to musisz pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć izolację przed jej mieszkańcem. Przecież nie chcesz zaraz jechać z psem do weterynarza, bo zjadł styropian.

Buda dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak ogrzać psa w okresie zimowym?

Bardzo dobrą metodą na ogrzanie budy dla psa w okresie zimowym może być kupienie budy, która będzie miała wbudowany system ogrzewania. Tego rodzaju system też możesz samodzielnie zainstalować. To sprawi, że w wyjątkowo chłodne nocy, Twój pies nie będzie marzł w budzie. W dodatku do budy musisz wstawić dodatkową wyściółkę albo po prostu materac. Może to być również na przykład legowisko dla psa. Musisz wiedzieć o tym, że ziemia potrafi bardzo szybko pochłaniać ciepło. Natomiast legowisko w budzie spowoduje, że Twój psiak będzie miał dodatkową warstwę ochronną. Będzie mu się również o wiele bardziej komfortowo spało w takiej budzie.

back to menu ↑

Ranking bud dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general