Szelki dla psa – jakie wybrać?

Jeszcze do niedawna niewiele osób słyszało o szelkach dla psów. W dzisiejszych czasach ich kupowanie jest bardzo popularne wśród właścicieli czworonogów. Wielbiciele szelek podkreślają, że są one nie tylko wyjątkowo wygodne dla ich pupili, ale również bezpieczniejsze niż tradycyjna obroża. Jak wybrać szelki dla Twojego psa? Kilka przydatnych porad znajdziesz w tym poradniku zakupowym.

Polecane szelki dla psów


back to menu ↑

Gigantyczny wybór szelek dla psów

Pewnie już zdążyłeś się zorientować, że w sklepach internetowych i stacjonarnych jest bardzo duży wybór szelek dla psów. Jeżeli po raz pierwszy kupujesz szelki dla Twojego psa, to możesz dostać zawrotów głowy i kompletnie nie wiedzieć, co kupić. Na szelkach możesz zauważyć nie tylko niezrozumiałe dla Ciebie nazwy, ale również dostrzec, że mają one wyjątkowo skomplikowane konstrukcje. Nawet trudno się zorientować, gdzie takie szelki mają przód, a gdzie tył. Jak w ogóle założyć szelki psu? Wszystkie szelki dla psów posiadają jedną, najważniejszą zaletę. Zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby pies był w nich bezpieczny. Nawet, gdy bardzo gwałtownie szarpnie on smyczą, to i tak nie zrobi sobie krzywdy. W przeciwnym razie chodzenie w szelkach mogłoby być dla psa nie tylko niebezpieczne, ale również bolesne. Zapewniamy Cię, że po przeczytaniu tego poradnika zakupowego, w temacie szelek dla psów będziesz poruszał się swobodnie i ich wybranie już nigdy nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu.

Szelki dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym charakteryzują się szelki spacerowe?

Szelki spacerowe są najbardziej popularnym rodzajem szelek dla psa. Są odpowiednie do codziennych spacerów z czworonogiem. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnej obroży. Mogą być zrobione z rozmaitych materiałów oraz mieć różne kolory. Na rynku występują dwa rodzaje szelek spacerowych. Są to tak zwana guardy oraz walk-in, czyli inaczej step-in. Szelki dla psa typu guard na pierwszy rzut oka mogą się wydawać skomplikowane, ale ich założenie jest naprawdę proste. Posiadają kształt dwóch kół, które są ze sobą połączone paskami u góry oraz u dołu. Mniejsze koło musisz założyć na psią szyję oraz zapiąć ją za pomocą klamry. Tak samo jak w przypadku obroży, większe koło musisz przełożyć wokół klatki piersiowej psa oraz zapiąć ją na klamrę. Obwody obu kół są regulowane. Dzięki temu możesz na spokojnie dopasować szelki do indywidualnych potrzeb Twojego psa. Smycz musisz przypiąć u góry na grzbiecie psa. Teraz już możesz iść z nim na spacer. Natomiast szelki dla psa typu walk-in lub step in mają dosyć prostą konstrukcję. To sprawia, że ich zakładanie jest naprawdę banalnie proste. Wystarczy, że rozłożysz je na podłodze, a wewnątrz powstałych w ten sposób dwóch trójkątów musisz postawić łapy psa. Szelki dla psa musisz podnieść. Otoczyć nimi klatkę piersiową psa oraz spiąć je klamrą na jego grzbiecie. Smycz powinieneś zamocować zaraz przy klamrze. Tak samo jak w przypadku już wcześniej opisanych szelek dla psa, teraz musisz już tylko wyjść z Twoim pupilem na długi spacer.

Szelki dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie cechy powinny mieć szelki dla szczeniąt?

Na tym blogu pisaliśmy już o zabawkach dla szczeniąt. Teraz przyszedł czas na odpowiednie dla nich szelki. Na rynku są dostępne szelki typu guard. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o szczeniętach. Przednia część szelek, która przylega do klatki piersiowej zwierzaka, jest zrobiona z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Szelki tego typu są dużo bardziej zabudowane, niż te dla dorosłych psów. Wiadomo, że szczeniaki są niesamowicie żywiołowe i skore do zabawy. Właśnie z tego względu wymagają one szczególnej troski. Taki mały piesek, gdy szelki będą nieprawidłowo dobrane, może się łatwo w nie zaplątać i wtedy nieszczęście gotowe. Gdy piesek ma na sobie właściwe szelki, to nie musisz szarpać za smycz i obawiać się tego, że zrobisz maluchowi przypadkowo krzywdę.

back to menu ↑

Ranking szelek dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general