Jakie zabawki dla psa wybrać?

W sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych możesz znaleźć naprawdę gigantyczny wybór zabawek dla psów. Część z nich ma za zadaniem zaspokoić u czworonoga potrzebę aktywności fizycznej w czasie dnia. Natomiast inne zabawki dla psa wyciszają go i dają mu poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie zabawki edukacyjne będą dla Twojego milusińskiego najbardziej odpowiednie, to zachęcamy do lektury tego poradnika zakupowego. Zaczynamy!

Polecane zabawki dla psa


back to menu ↑

Dlaczego psu tak w ogóle są potrzebne zabawki?

Każdemu psu jest potrzebna codzienna, dostosowana do jego możliwości oraz wieku aktywność fizyczna. Równie ważna jest stymulacja intelektualna i odpowiednio ukierunkowane bodźce. Psy muszą mieć też możliwość zabawy z innymi czworonogami. Ważne dla ich jest również to, żeby sobie powęszyć, coś pożuć oraz pogryźć. Jest to konieczne, żeby pies mógł się właściwie rozwijać i po prostu był zadowolony z życia. Wszystkie te potrzeby możesz u niego zaspokoić, gdy kupisz mu właściwie dopasowane do niego zabawki. Warto jest wypróbować różne zabawki i sprawdzić, co Twojemu czworonogowi najbardziej pasuje. Zresztą tak samo jest na przykład z budą dla psa albo z legowiskiem. Zabawka musi się psu zwyczajnie podobać. Sprawdź, jaki ma rozmiar i rodzaj. Zwróć też uwagę na to, czy zabawka została naprawdę solidnie wykonana. Jak wiadomo z tym bywa bardzo trudno. Nikt nie jest lepszym testerem zabawek niż same psy. Jeżeli zabawka rozleci się po godzinie, to najlepszy dowód na to, że nie ma co już inwestować w produkty pochodzące od tej firmy. To Twoim obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo zwierzaka. Z tego względu zachęcamy Cię do naprawdę dokładnego oglądania zabawek i czytania opinii o nich w internecie. Pamiętaj też o tym, żeby dopasować wielkość zabawki do rozmiarów psa. Jeżeli jest to zabawka przeznaczona do gryzienia, to musi się ona bez trudu mieścić w psim pysku. Jeżeli w Twoim mieszkaniu są psy dużej i małej rasy, to konieczne jest kupienie dwóch rodzajów zabawek. Wtedy zadbasz o bezpieczeństwo obu Twoich pupili. Jeżeli Twój psiak jest aktywny i bardzo lubi biegać na zewnątrz, to najlepszym wyborem dla niego będą piłki, frisbee oraz szarpaki do przeciągania. Natomiast dla seniorów, najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie kupienie maty edukacyjnej albo zabawki z przesuwanymi elementami. Możesz w nich schować smakołyki dla Twojego pupila. To sprawi, że zaspokoisz jego potrzebę węszenia i dasz mu zajęcie na naprawdę długo. Pies będzie Ci naprawdę bardzo wdzięczny za taką zabawkę.

Zabawka dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Pamiętaj o chowaniu psich zabawek

Dobrym pomysłem jest również ukrywanie zabawki psa na kilka tygodni lub miesięcy. Dzięki temu pies o nich zapomni. Gdy znowu dostanie swoją starą zabawkę, to będzie naprawdę podekscytowany i zainteresowany. Gdy będzie miał dostęp do tej zabawki przez cały czas, to ona zwyczajnie mu się znudzi. Lepiej  nie kupować zwierzakowi zbyt dużej ilości zabawek. Pies do nich się przyzwyczai i nie będą mu one sprawiały żadnej radości. Musisz pamiętać o tym, że naprawdę żadna zabawka nie może mieć ostrych elementów. Mogą się one szybko odłamać i być bardzo niebezpieczne dla psa. To nie jest żart. Taka część może zagrażać nie tylko psiemu zdrowiu, ale również życiu. Pamiętaj o tym, żeby kupować psu zabawki, które są wytrzymałe i będą mu służyły przez kilka dobrych lat. Najważniejsze jest to, żeby zabawki były produkowane tylko i wyłącznie dla zwierząt. Nawet pluszak się nie sprawdzi, ponieważ pies go zaraz podrze. Będzie przykro zarówno Tobie, jak i jemu.

Zabawka dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są na rynku dostępne zabawki edukacyjne dla psa?

Tego rodzaju zabawki są bardzo dobre dla psów, które potrzebują dużej ilości bodźców w czasie dnia. Będą odpowiednie nie tylko dla szczeniaków, ale również dla psów dorosłych i w zaawansowanym wieku. Zabawka edukacyjna dla psa uczy go logicznie myśleć. Poprawia również psią pamięć. Do zabawy oraz do węszenia zwierzaka motywuje schowana w zabawce nagroda. Najczęściej jest to jego ulubiony smakołyk. Taka zabawa jest wtedy bardzo ciekawa. Jakie zabawki dla psa najlepiej Ci się podobają?

back to menu ↑

Ranking zabawek dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general