Jaka szczotka dla psa jest najlepsza?

Co masz zrobić, jeżeli zależy Ci na tym, żeby sierść Twojego psa była cały czas zdrowa oraz lśniąca? Najważniejsza jest dobrze dobrana dieta. Jednak równie przydatne mogą się okazać właściwe akcesoria do pielęgnacji psiej sierści. Jednym z podstawowych narzędzi jest szczotka. Regularne szczotkowanie pozwoli Ci na uporządkowanie sierści Twojego psa. Jednak, żeby szczotka mogła spełniać swoją funkcję, to powinna być dopasowana do długości oraz grubości psiego włosa.

Polecane szczotki dla psa


back to menu ↑

Czy szczotkowanie psa jest obowiązkowe?

Systematyczne szczotkowanie jest koniecznym elementem pielęgnacji psiej sierści. Szczotka bardzo dobrze nadaje się do likwidowania martwego włosa oraz nadmiaru podszerstka. Szczotkowanie umożliwia również zachowanie sierści psa w ładzie oraz w czystości. Właściwie dopasowane narzędzie likwiduje splątania oraz delikatnie czyści sierść. Szczotka jest odpowiednia nie tylko do pielęgnowania psiej sierści, ale również skóry. Wyczesanie jest rodzajem masażu. Pobudza wzrost nowego włosa oraz likwiduje pozostałości martwego naskórka. W dodatku czesanie jest dla psa bardzo przyjemne i chętnie się on poddaje temu zabiegowi. Szczotkowanie, gdy tylko jest wykonywane prawidłowo i nie sprawia zwierzęciu bólu, może być przez psa odbierane jako pieszczota od właściciela.

Szczotka dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy powinna mieć dobra szczotka dla psa?

W sklepach zoologicznych znajduje się bardzo duży wybór szczotek dla psów. Nie ma nic dziwnego w tym, że niedoświadczonemu właścicielowi łatwo będzie się pogubić. Może nawet podjąć złą decyzję. Dzięki naszemu poradnikowi zakupowemu, uda Ci się jej uniknąć. Gdy kupujesz szczotkę, to najważniejszy jest rodzaj sierści Twojego pupila. Dla psów długowłosych najlepszym wyborem będą szczotki, które mają proste i wytrzymałe zęby. Bardzo dobrze sprawdzą się również szczotki druciane, które mają zakrzywione ząbki. Psy o krótkiej sierści oraz gęstym podszerstku bardzo dobrze znoszą wyczesywanie szczotką o twardym włosiu oraz o krótkich zębach. Powinieneś wziąć pod uwagę również fakt, że sierść na brzuchu ma trochę inną strukturę niż ta, która znajduje się na brzuchu albo na łapach. W związku z tym powinieneś się wyposażyć w więcej niż jeden przyrząd do wyczesywania psa. Również wtedy, gdy masz do czynienia z wyjątkowo zbitymi kołtunami, powinieneś mieć pod ręką dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład grzebień.

Szczotka dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje szczotek dla psów?

Do najbardziej popularnych szczotek zalicza się te wyprodukowane z naturalnego włosia. Mogą mieć one różną długość oraz twardość. Ogólnie rzecz biorąc, należy się kierować zasadą, że szczecina włosianej szczotki musi być tak długa, żeby dosięgała do skóry Twojego psa. Szczotka, która ma zbyt krótkie włosie wyczesze tylko i wyłącznie wierzchnią warstwę sierści. Nie dotrze do podszerstka. Włosiane szczotki polecane są do pielęgnowania psów, które mają długą oraz jedwabistą sierść. Za sprawą miękkiego włosia szczotki sierść bardzo dobrze się układa. Sierść jest wygładzona oraz przepięknie się błyszczy. Szczotki włosiano-plastikowa oprócz funkcji tradycyjnych szczotek włosianych mają jeszcze jedną dodatkową funkcję. Poza wyczesywaniem sierści, gwarantują one psu delikatny masaż i pobudzają krążenie krwi. Właściwą szczotkę tego typu charakteryzują gładkie zaokrąglenia na końcach plastikowych pręcików. To właśnie one sprawiają, że skóra Twojego psa nie jest narażona na podrażnienia lub zadrapania. Do pielęgnacji psów, które mają sierść gładką i przylegającą, takich ras jak na przykład doberman lub dog niemiecki, wykorzystuje się najczęściej szczotki włosiano-miedziane. Za sprawą miedzianych drucików w wewnętrznej części szczotki szybko pozbędziesz się martwych włosów. Natomiast psia sierść stanie się gładka oraz lśniąca. Bardzo popularne są również szczotki druciane. Są one wykorzystywane do rozczesywania długiej sierści. Druciana szczotka będzie odpowiednia zarówno do pielęgnacji sierści z podszerstkiem, jak i bez niego. Metalowe druciki zrobione ze stali nierdzewnej sprawiają, że sierść się nie brudzi, ani nie elektryzuje.

back to menu ↑

Ranking szczotek dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general