Wyprawka dla szczeniaka – co powinno się w niej znaleźć?

Stworzenie wyprawki dla szczeniaka jest wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć każdy właściciel psa. Musisz się liczyć z tym, że opieka nad zwierzakiem, będzie wymagała on Ciebie nie tylko poświęcenia na nią dużo czasu, ale też będzie związana z ciągłymi wydatkami. Wyprawka dla szczeniaka to tylko początek. W skład wyprawki dla szczeniaka powinny wchodzić między innymi: legowisko, miska, smycz i obroża. Pojawianie się szczeniaka w Twoim życiu będzie wymagało od Ciebie właściwego przygotowania. Powinieneś wziąć pod uwagę własną wygodę i komfort Twojego nowego pupila. Dlatego niezbędne będzie zaopatrzenie się w kilka potrzebnych akcesoriów. Młody pies przede wszystkim je, śpi, chodzi na spacery oraz poświęca czas na zabawy. Dlatego wyprawka dla szczeniaka powinna się składać z akcesoriów, które się wiążą z wymienionymi tutaj czynnościami. Wyprawka dla szczeniaka, bez względu na to, jakiej będzie on rasy, musi mieć w sobie zabawki dla szczeniaka. Szczególnie przydatne będą gryzaki. Szczenięta przechodzą wymianę zębów. Wtedy swędzą się dziąsła, a nawet mogą odczuwać ból. Gryzak będzie dla nich czymś niezastąpionym.

Polecane wyprawki dla szczeniaka


back to menu ↑

Jakie legowisko powinno się znaleźć w wyprawce dla szczeniaka?

Najważniejszą częścią wyprawki dla szczeniaka jest właśnie legowisko. Pies od samego początku musi mieć zagwarantowane jak najlepsze warunki do odpoczynku. Spokojny, regenerujący sen jest bardzo potrzebny zwierzakom na każdym etapie życia. Musisz wiedzieć o tym, że szczeniak przesypia 90 procent doby. Masz do wyboru bardzo wiele różnych rodzajów legowisk dla szczeniaka. Bardzo popularne wśród właścicieli czworonogów są tak zwane posłania ortopedyczne. Są one zrobione z pianki lepkosprężystej Memory. Musisz wiedzieć o tym, że legowisko, które będzie elementem Twojej wyprawki dla szczeniaka, będzie różne w zależności od jego rasy. Zupełnie inne potrzeby mają psy ras małych, a inne dużych. Gdy wybierasz legowisko dla szczeniaka, to powinieneś wziąć pod uwagę jego wielkość oraz dopasować do niej rozmiar posłania.

Wyprawka dla szczeniaka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie miski powinieneś wybrać dla szczeniaka?

W wyprawce dla szczeniaka powinny się znaleźć odpowiednie miski i karma. Dla najmłodszych piesków najlepszym wyborem będą miski ceramiczne. Serdecznie odradzamy Ci zakup misek metalowych lub plastikowych. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie miska posiada dwa pojemniki. W jednym powinna się znaleźć karma, a w drugim woda. Szczeniakowi wystarczy miska o niewielkiej pojemności. I tak nie będzie on w stanie zjeść więcej karmy niż mu nałożysz. Najlepiej kup taką miskę, która jest wyposażona w antypoślizgową gumę na spodzie. Możesz wybierać spośród modeli misek dla szczeniąt, pojedynczych i podwójnych. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup podkładki pod miskę. Ograniczy ona przesuwanie się miski po podłodze. W dodatku łatwiej Ci będzie posprzątać podłogę, gdy pies już skończy jeść.

Wyprawka dla szczeniaka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaka karma będzie odpowiednia dla szczeniaka?

Właściciele szczeniaków powinni pamiętać o tym, żeby kupić dla nich karmę, która będzie przeznaczona specjalnie dla najmłodszych piesków. Na początku zawsze kupuj taką karmę, jaką piesek dostawał jeszcze w hodowli. Gdy już maluch poczuje się trochę lepiej i pewniej w nowym środowisku, to możesz zastanowić się nad zmianą karmy. Niewłaściwie dobrana karma dla szczeniąt może być przyczyną wielu chorób. Musisz wiedzieć, że taki szczeniak ma o wiele większe zapotrzebowanie energetyczne niż dorosły pies. Karma dla szczeniąt musi mieć w swoim składzie o wiele większe ilości białka. Za to tłuszczu musi być w niej mniej. Dobrym pomysłem jest też zakup przysmaków dla psa, które dostarczą mu niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Piesek będzie się prezentował świetnie i z pewnością będzie miał bardzo dużo energii. Przysmaki dla szczeniąt zaspokajają ich potrzebę lizania, gryzienia i żucia. Musisz być przygotowany na to, że szczeniak będzie dużo spał. Dlatego ulokuj jego nowe legowisko w miejscu, które jest ciche i spokojne. Zadbaj też o to, żeby w tym miejscu panowała temperatura pokojowa. Najgorszym rozwiązaniem jest położenie psiego legowiska w korytarzu, bo tak ciągle kręcą się ludzie.

back to menu ↑

Ranking wyprawki dla szczeniaka: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general