Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Gdy podejmujesz decyzję, że będzie z Tobą mieszkał pies, to jedną z najważniejszych spraw jest skompletowanie dla niego wyprawki. Warto też ustalić z nowym domownikiem pewne zasady. Co mu wolno, a czego nie. Bardzo kontrowersyjną sprawą jest spanie z psem albo bez niego. Chociaż spanie z psem w nocy ma wiele zalet, to w ciągu dnia zwierzak powinien mieć swoje miejsce. I to niezależnie od tego, czy mieszka z Tobą w mieszkaniu, czy w budzie dla psa. W tym poradniku zakupowym doradzimy Ci, jak wybrać legowisko dla psa.

Polecane legowiska dla psa


back to menu ↑

Jaki powinno mieć rozmiar legowisko dla psa?

Jednym z najważniejszych parametrów, jeżeli chodzi o legowisko dla psa jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Przecież to właśnie na tym legowisku Twój zwierzak będzie spał oraz wypoczywać. Tak samo jak w przypadku budy Twoim obowiązkiem jest zapewnienie mu jak największego komfortu. Wielkość legowiska dla psa musi być dopasowana do gabarytów Twojego pupila. Z tego względu zanim kupisz legowisko niezbędne będzie bardzo szczegółowe zmierzenie czworonoga. Najlepiej zrobić to od głowy do podstawy ogona. Wielkość posłania musi dawać psu możliwość wykonywania swobodnych ruchów w czasie snu i wypoczynku. Dlatego też do wyniku pomiaru musisz dodać jeszcze co najmniej 20 cm. Jednak może to być więcej. Jeżeli bierzesz do domu szczeniaka, to tutaj musisz jeszcze trochę bardziej wytężyć swój umysł. Jak wiadomość szczeniaki rosną i w bardzo szybkim tempie zamieniają się w dorosłe psy. A czasami nawet psiska, wielkości cielaka. Legowisko dla szczeniaka powinieneś dopasować do wybranej przez Ciebie rasy psa. Gdy jest to mały pies, to wystarczające będzie legowisko o niewielkiej powierzchni. Natomiast, gdy chcesz przygarnąć pod swój dach na przykład bernardyna, to od razu kup średnie legowisko. Wiadomo, że zaraz będziesz je musiał wymienić na duże albo nawet bardzo duże. Dlaczego nie zrobić tak od razu? W końcu byłoby to logiczne. Mały pies – małe legowisko. Duży pies ­– duże legowisko. To nie prosto. Gdy zwierzak będzie miał zbyt dużą przestrzeń do swojej dyspozycji, to nie będzie miał poczucia bezpieczeństwa. Mimo że szczeniak bernardyna potrafi zająć pół kanapy, to nadal jest to psie dziecko, które potrzebuje mnóstwa opieki, czułości i uwagi. Warto przez cały czas mieć tego świadomość. Nie tylko wtedy, gdy wybierasz legowisko dla psa.

Legowisko dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Legowisko dla psa musi być miękkie oraz wytrzymałe

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz legowisko dla Twojego psa? Na pewno na materiały, z których zostało ono wyprodukowane. Powinieneś sprawdzić nie tylko, jakie jest obicie, ale również wypełnienie posłania. Zewnętrzna tkanina musi być wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Wtedy Twój pies będzie mógł się czuć komfortowo. Zwróć również uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie tkanina jest wytrzymała, solidna oraz prosta do utrzymania w czystości. Wiele osób, które mają swoje psy zwraca uwagę na to, żeby wybierać legowisko dla psa pokryte materiałem tapicerskim nazywającym się kodura. Jest on wyjątkowo prosty w czyszczeniu oraz odporny na zadrapania od psich pazurów. Każdy właściciel czworonoga doskonale zna te wszystkie problemy i spotyka się z nimi na co dzień. Natomiast my polecamy Ci również materiał suedine. Jest on w dotyku jak miękki meszek. Ciekawym materiałem wykorzystywanym do produkcji legowisk dla psów jest również antara.

Legowisko dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym powinno być wypełnione legowisko dla psa?

Natomiast materiał, którym powinno być wypełnione psie posłanie musi być przede wszystkim wytrzymały i odporny na różnego rodzaju odkształcenia. Aktualnie zdecydowana większość producentów legowisk dla psów wykorzystuje jako ich wypełnienie kulki silikonowe. Są one wytwarzane z bardzo wysokiej jakości włókna poliestrowego z dużym udziałem silikonu. To właśnie to sprawia, że psie legowiska są wygodne, sprężyste i nie odkształcają się, gdy pies będzie na nich długo leżał.

back to menu ↑

Jakie legowisko będzie odpowiednie dla psa, który jest alergikiem?

Jeżeli Twój pies cierpi na alergię, to kup mu posłanie antyalergiczne. Najlepsze będzie posłanie wypełnione kulkami silikonowymi.

back to menu ↑

Ranking legowisk dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general