Jakie zabawki są idealne dla szczeniaka?

Zabawa jest bardzo ważną częścią życia każdego psa. Szczenięta to takie psie dzieci. Wyjątkowo kochają się bawić. Zabawa zajmuje im większość dnia. Młode psy bardzo często z dużym zaciekawieniem patrzą na otaczający je świat. Każdy zwisający sznurek, but albo ręce opiekuna. Wszystko jest dobrą zabawką dla psa. Przynajmniej w psim mniemaniu. Warto, gdy masz szczeniaka w domu, zadbać o to, żeby miał wiele odpowiednich do jego wieku zabawek. Podpowiemy Ci w tym poradniku zakupowym, jakie zabawki będą odpowiednie dla szczenięcia.

Polecane zabawki dla szczeniaka


back to menu ↑

Z czym wiąże się posiadanie szczeniaka w domu lub w mieszkaniu?

Na pewno z bardzo wieloma pozytywnymi emocjami. Pies zaczyna się przyzwyczajać do całkiem nowego otoczenia i do nowego imienia. Nowe są również osoby, z którymi się styka. Wszystko jest dla niego ekscytujące, chociaż trochę straszne. Niektóre przedmioty codziennego użytku, takie jak na przykład odkurzacz, sprawiają, że maluch się boi. Natomiast inne, między innymi mop mogą go zachęcać do zabawy. Na pewno Ty nie będziesz zachwycony, gdy Twój mop nagle zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach. Twoim obowiązkiem jest socjalizacja szczeniaczka. To znaczy nauczenie go właściwych zachowań oraz reakcji. Dlatego tak bardzo istotne jest, żeby piasek miał w zasięgu wzroku zabawki, które pozwolą mu na powolne wyeliminowanie niechcianych nawyków. Mamy tutaj na myśli na przykład podgryzanie rąk i nóg lub niszczenie mebli. Są też psy, które po prostu uwielbiają ,,czytać” książki. Pół biedy, jeżeli nie była z biblioteki. Spuśćmy na o zasłonę milczenia.

Zabawka dla szczeniaka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy gryzaki będą dobre dla szczeniaka?

Jeżeli zaczniesz obserwować grupę szczeniąt, to bardzo szybko będziesz mógł zauważyć, że ich relacje polegają przede wszystkim na podgryzaniu się nawzajem. Jest to dla nich bardzo dobra zabawa. Gryzienie jest dla psów naturalną potrzebą i jednym z ulubionych hobby. Szczeniaki też bardzo lubią się uczyć. Kochają ćwiczyć swoje umiejętności łowieckie, hamowanie gryzienia oraz kontrolowanie siebie pod siłą ścisku szczęki. Psie życie w bardzo dużym stopniu polega na chwytaniu rozmaitych przedmiotów pyskiem. Gdy szczeniak nagle znajdzie się w swoim nowym domu i nie ma w nim jego rodzeństwa, to nie ma się z kim bawić. Co wtedy? Ludzkie dłonie zaczynają mu zastępować psich braci. Wynika to stąd, że Twoje ręce bardzo często są w zasięgu jego pyszczka. W dodatku mają wręcz idealny kształt do podgryzania. Są miękkie i ogólnie przyjemne w dotyku. Smaczku wszystkiemu dodaje też fakt, że ludzkie ręce są w ruchu. Jak tu ich nie chwytać i nie pobawić się przez chwilę? Teraz już dobrze rozumieć swojego małego, czworonożnego przyjaciela? Chociaż takie podgryzanie może w pierwszej chwili wywoływać u Ciebie czułość i rozbawienie, to nie powinieneś pozwalać szczeniakowi na taką zabawę. Przede wszystkim ze względu na Twoje bezpieczeństwo. Nie każdy szczeniaczek zamienia się w spokojnego, małego pieska. Czasami później waży 40 kilogramów i naprawdę ciężko jest go okiełznać. Najlepiej zapytaj weterynarza przy najbliższej wizycie, jak oduczyć malucha podgryzania Twoich dłoni. Dla własnego i psiaka dobra. Zamiast Twoich dłoni, sznurówek butów lub dziecięcych zabawek, daj szczeniakowi gryzak. To jedna z najbardziej potrzebnych zabawek dla psiego malucha, w szczególności pomiędzy dwunastym a czternastym tygodniem życia. Wynika to stąd, że w tym okresie wypadają szczeniakowi zęby mleczne i zamieniają się na zęby stałe.

Zabawka dla szczeniaka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy warto kupić naturalny gryzak?

Oczywiście, że tak. Wybierz naturalny, organiczny gryzak, który nie tylko zaspokoi potrzebę gryzienia oraz przeżuwania, ale będzie również dla szczeniaka smaczną przekąską. Oczywiście też taką, która dostarczy mu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Gryzak powinien być niewielki oraz dosyć miękki. Wtedy będzie bezpieczny i z pewnością szczeniak doceni taki prezent od Ciebie. Możesz dać mu na przykład suszoną rybę, przyjemne w dotyku królicze uszy albo żwacze. Wszystkie te gryzaki będą miały pozytywny wpływ na układ trawienny psa. Dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o zabawki dla szczeniaka będzie również stick z wypustkami.

back to menu ↑

Ranking zabawek dla szczeniaków: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general