Jak wybrać obrożę dla psa?

Spośród bardzo wielu akcesoriów dla psa obroża jest czymś najbardziej popularnym i oczywistym. Mogłoby się wydawać, że kupno obroży jest czymś banalnie prostym. Wystarczy ocenić, czy obroża nie będzie za mała dla Twojego psa. Jednak to naprawdę nie wszystko. Serdecznie zachęcamy Cię do przeczytania tego poradnika zakupowego. Dzięki niemu nie tylko unikniesz wielu błędów przy jej zakupie, ale również zaoszczędzisz sporo czasu. To jak, zaczynamy? Przede wszystkim musisz mieć świadomość tego, że obroża dla psa musi być dla niego komfortowa. To musi być bardzo dobrze przemyślany zakup. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wybrać dla Twojego psa jak najlepszą obrożę, to musisz wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów.

Polecane obroże dla psa


back to menu ↑

Jakie są rodzaje obroży dla psów?

Klasyczna obroża z metalową sprzączką jest najbardziej popularnym rodzajem obroży. Jej zapięcie tak samo jak w pasku od spodni, daje możliwość regulacji jej długości. Możesz w jak największym stopniu dopasować ją do szyi Twojego psa. Metalowa sprzączka w połączeniu z wysokiej jakości materiałem, z którego została wyprodukowana obroża, jest gwarancją, że będzie ona wyjątkowo wytrzymała. Tradycyjna obroża na klamrę posiada zamiast sprzączki plastikową klamerkę. Takie rozwiązanie sprawia, że obrożę można bardzo szybko zdjąć i założyć psu. Jednak istnieje pewne niewielkie ryzyko, że taka klamerka się wyrobi i pies będzie sobie sam zdejmował obrożę na spacerze, co może być dla niego wyjątkowo niebezpieczne. Jednak to ryzyko jest naprawdę małe i właściciele nie powinni się tym przejmować. Wynika to stąd, że klamry w obrożach dla psów są produkowane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Dodatkowo są wybitnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, na niskie temperatury oraz na upływ czasu. Obroże tego rodzaju występują w sklepach internetowych i stacjonarnych w bardzo wielu długościach oraz szerokościach. Długość obroży na zatrzask jest regulowana. Możesz również zdecydować się na świecącą obrożę dla psa. Jest to gadżet dla tych osób, które boją się, że pies im ucieknie, gdy zrobi się ciemno. Tego rodzaju obroże dla psów są wyposażone w dwa tryby świecenia. Pierwszy z nich to ciągły, a drugi migający. Do takiej obroży nie możesz przypinać smyczy. Ta obroża musi być przez Ciebie traktowana jako dodatkowy element psiego wyposażenia. Możesz ją również zakładać razem z szelkami. Silikonowy materiał jest niezwykle elastyczny i przyjemny w dotyku. Tego rodzaju obroże posiadają również tę zaletę, że są odporne na różnego rodzaju zabrudzenia. Występują w bardzo wielu rozmiarach. Możesz je przyciąć. Wtedy obwód obroży będzie idealnie dopasowany do szyi Twojego psa.

Obroża dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie właściwości posiada obroża pokryta warstwą PVC?

Tego rodzaju obroża dla psa charakteryzują się wyjątkowo dużą wytrzymałością. Jest również niezwykle prosta w czyszczeniu. Tego rodzaju obroże są odpowiednie dla psów, które często chodzą na spacery w wymagających warunkach. Mamy tutaj na myśli na przykład niekorzystne warunki pogodowe i terenowe. Jeżeli chcesz podkreślić, że Twój pies jest wesoły i lubi się bawić, to możesz dopasować do jego obroży apaszkę. Jest ona zazwyczaj zrobiona z przyjemnego w dotyku materiału. W dodatku zadaniem apaszki jest ochrona szyi i gardła Twojego pupila przed infekcjami. Jeżeli Twój pies lubi być zauważany przez innych, to taka kolorowa chusta na pewno bardzo mu się spodoba.

Obroża dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obroży dla psa?

Żeby dopasować właściwy rozmiar obroży dla psa, to powinieneś wziąć pod uwagę jej długość oraz szerokość. Żeby określić, ile centymetrów powinna mieć perfekcyjna obroża dla Twojego psa, to musisz zmierzyć obwód jego szyi oraz sprawdzić na stronie producenta, jaki to jest rozmiar. Gdy zapinasz obrożę Twojemu psu, to włóż pomiędzy jego szyję a pasek dwa palce. Wtedy zobaczysz, na którą dziurkę powinna być zapięta sprzączka. Powinieneś również wyregulować długość obroży zapinanej na klamrę. Gdy po zapięciu obroży nie możesz pod nią wsunąć dwóch palców albo gdy już je wsuniesz to czujesz ucisk, to oznacza, że obroża jest za ciasno zapięta.

 

back to menu ↑

Ranking obroży dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general