Jaka karma dla kota będzie najlepsza?

Koty to mięsożercy. Z tego względu kocia dieta musi się składać głównie z białka zwierzęcego. Nie oznacza to, że nie możesz dawać swojemu mruczkowi niczego poza mięsem. Wręcz przeciwnie. To mogłoby być dla niego nawet szkodliwe. Bardzo ważny jest jednak rodzaj składników oraz ich ilość procentowa. Wysokiej jakości karmy dla kotów są złożone głownie z mięsa. Najczęściej są to określone rodzaje mięsa. Powinieneś się przyjrzeć szczegółowo cechom, jakie powinna mieć karma dla Twojego mruczka. Właśnie o tym będzie dzisiejszy poradnik zakupowy. Gdy wybierasz karmę dla kota, to powinieneś zwrócić bardzo dużą uwagę na jej kaloryczność oraz na skład. Właściwie zbilansowane, wartościowe posiłki dla kota muszą być podstawą ich żywienia. Umożliwią one zaspokojenie wszystkich podstawowych potrzeb zwierzaków oraz zagwarantują im zdrowie. Gdy masz w domu młodego kota, to karma zapewni mu odpowiedni rozwój. Od czego zacząć?

Polecane karmy dla kota


back to menu ↑

Przede wszystkim czytaj etykiety

Pewnie martwi Cię to, że nie jesteś pewien, jaka karma będzie odpowiednia dla Twojego kota. Nie każdy właściciel miał w swoim życiu wcześniej kilka kotów i wie wszystko na ich temat. Nie każdy jest kociarzem od zawsze. Musisz przede wszystkim zwracać uwagę na skład karmy. Każdy producent karmy dla zwierząt ma obowiązek zamieszczać na opakowaniu informację, co znajduje się w jego produktach. Zresztą tak samo jest w przypadku jedzenia dla ludzi, o czym pewnie doskonale wiesz. Poszczególne składniki karmy dla kota są podawane na etykiecie. Kolejność składników jest od największego do najmniejszego. To znaczy od tego składnika, którego jest najwięcej. Pod uwagę producenci biorą skład wagowy lub procentowy. Jeżeli jesteś właścicielem kota, to powinieneś wyrobić w sobie nawyk dokładnego czytania etykiet jedzenia dla zwierząt. Może to dziwne, ale tylko wtedy znajdziesz odpowiedni produkt dla swojego kocurka. Uda Ci się też uniknąć wielu podstawowych błędów. Chcemy tutaj bardzo mocno podkreślić, że wysokiej jakości karmy dla kotów są dostępne tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach zoologicznych. Mamy tutaj na myśli zarówno sklepy, które sprzedają karmę stacjonarnie, jak i przez internet.

Karma dla kota

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką karmę dla kota powinieneś wybrać?

Jaka karma dla kota, która jest dostępna w supermarkecie będzie odpowiednia dla kota? Czy w ogóle w zwykłym sklepie możesz kupić dobrą karmę? Niestety jeżeli chodzi o jakość karmy dla kotów w supermarkecie, to nie powala ona na kolana. Nie jest tak zawsze i we wszystkich przypadkach, ale niektóre karmy dla kotów mają w sobie bardzo duże ilości konserwantów oraz wypełniaczy. Ich skład jest oparty przede wszystkim na składnikach roślinnych, a jak już wiesz koty są mięsożercami. Z roślinami jest im nie po drodze.

Karma dla kota

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki powinien być prawidłowy skład karmy?

Jaka karma będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego mruczka? Musi ona mieć w sobie właściwą ilość składników budulcowych, energetycznych i witamin. Najważniejszym składnikiem w karmie dla kota jest mięso. To właśnie ono musi stanowić największą zawartość wagową lub zależnie od oznaczenia przyjętego przez producenta, procentową produkty. Koty w największym stopniu przyswajają mięso w postaci drobiu lub jagnięciny. Możesz również wybrać karmę dla kota z wątróbką. Musisz bardzo uważać na karmy dla kotów, które posiadają w swoim składzie mięso niewiadomego pochodzenia. Jeżeli na etykiecie karmy dla kota, znajdziesz pozycję pod tytułem „mięso i uzupełniające produkty pochodzenia zwierzęcego”, to tak naprawdę oznacza to, że w produkcji karmy zostały wykorzystane resztki oraz poubojowe odpady. Mamy tutaj na myśli na przykład skórę, wnętrzności i kopyta. Brzmi obrzydliwie i pewnie tak samo smakuje. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie karmy, których najważniejszym składnikiem jest białko roślinne. Musisz jednak pamiętać o tym, że koty są mięsożercami. Właśnie z tego względu stosowanie białka roślinnego zamiast zwierzęcego nie wynika z dbania o zdrowie kotów. Tylko z niewiedzy i z chęci zastąpienia wartościowego składnika jakimś tańszym. Nie kupuj tego rodzaju karmy dla kota!

back to menu ↑

Ranking karmy dla kota: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general