Buty dla psa – jakie wybrać?

Właściciele czworonogów na pewno widzieli już różne akcesoria dla nich. Mamy tutaj na myśli nie tylko zabawki, ale również rozmaite usprawnienia lub gadżety. W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz też znaleźć odzież dla psa. Ten poradnik zakupowy poświęcimy butom dla psów. Tego rodzaju gadżet zapewni zwierzakowi odpowiednią ochronę. Jakie buty dla psa będą tymi właściwymi? W tym poradniku zakupowym doradzimy Ci, jak kupić dobre buty dla psa i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.

Polecane buty dla psa


back to menu ↑

Dlaczego buty dla psa są potrzebne?

W okresie letnim nawet najkrótsza styczność ze zbyt rozgrzanym podłożem w postaci asfaltu lub betonu sprawia, że pies może sobie poparzyć łapy. Tego rodzaju poparzenia są bardzo bolesne i wyjątkowo długo się goją. Natomiast w okresie zimowym Twój pies może mieć do czynienia z powierzchnią, która jest posypywana regularnie solą i różnymi środkami chemicznymi. Sól powoduje rany na psich poduszkach. Psie łapy wtedy zaczynają krwawić, co też musi się zakończyć wizytą u weterynarza. Jest wiele metod, żeby każda pora roku stała się dla czworonoga bardziej przyjazna. My polecamy zakup butów dla psa. Będą one pełniły funkcję ochronną przed wszystkimi opisanymi już wcześniej niebezpieczeństwami.

Buty dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy powinny mieć ochronne buty dla psa?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wybieraniu butów dla psa jest ich rozmiar. Na rynku jest dostępnych dziewięć rozmiarów. Jeżeli chcesz ustalić, jakie będą dla Twojego pieska najbardziej odpowiednie, to musisz zmierzyć długość i szerokość przedniej oraz tylnej łapki. Najlepiej jest po prostu położyć psią łapę na papierze i ją odrysować, a potem zmierzyć na spokojnie. Ważną kwestią jest to, żeby buty nie spadały z łapek. Bardzo istotny jest również materiał, z którego zostały wyprodukowane psie buty. Mogą być one wykonane z nylonu albo ze skóry syntetycznej. Ocieplenie najczęściej jest z polaru albo z mikrofibry. Natomiast podeszwy w butach dla psów produkuje się z gumy lub ze skóry. Najbardziej odpowiednie będą takie buty dla psa, które przepuszczają powietrze. Opuszki łap są jedną z dwóch części ciała u psa, przez które zwierzę może się chłodzić. Jest to ważne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. W zimie buty dla psa są koniecznością. Nie zapominaj o tym. Teraz przyszła pora na kilka słów podsumowania tej części. Najlepiej wybierz buty dla psa zrobione z takiego materiału, który będzie dosyć lekki. Zwróć również uwagę na to, żeby pod spodami butów, pies mógł poczuć podłoże. Wtedy od razu zacznie prawidłowo chodzić w takim obuwiu. Możliwe też się dzięki temu pies dużo szybciej się przystosuje do nowej sytuacji. Jest to istotne, w szczególności gdy kupujesz buty na sezon letni lub zimowy. Wtedy warunki atmosferyczne potrafią być naprawdę niesprzyjające. Jedna wielka loteria. A przecież jako właścicielowi psa zależy Ci na jego jak najwyższym komforcie. Zimowe buty dla psa są obowiązkowe w przypadku dużych mrozów. Takie buty potrafią naprawdę skutecznie chronić łapki psiaków.

Buty dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak zapinane są buty dla psów?

W sklepach internetowych możesz spotkać trzy rodzaje zapięć w butach dla psów. Są to: rzepy, ściągacz lub suwak. Ściągacz przydaje się w sytuacji, gdy masz dużego psa. Ściągacz nie będzie jednak dobrym zapięciem na co dzień. W takiej sytuacji polecamy Ci zapięcie na suwak albo na rzepy. Musimy tutaj przyznać, że rzepy są o wiele bardziej wygodne. Zawsze możesz je trochę mocniej dopiąć. Nawet wtedy, gdy przez przypadek kupisz trochę za duże buty dla psa. Jeżeli lubisz wędrować po górach, to na pewno powinieneś się zastanowić nad zakupem psu butów chroniących przed urazami. Łatwo jest o nie w czasie górskich wycieczek. Nie tylko u ludzi, ale również u psów. Zwierzęta wyjątkowo szybko przestawiają się na chodzenie w butach, gdy po raz pierwszy mają je na łapach właśnie w takim trudnym terenie. W górach pies bez odpowiednich butów jest narażony na skręcenie, złamanie albo zranienie łapy. Musisz mieć tego świadomość i odpowiednio go przed tym zabezpieczyć. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w wyborze jak najlepszych butów dla Twojego psa.

back to menu ↑

Ranking butów dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general