Jaką karmę dla psa wybrać?

Zastanawiasz się nad tym, jaką karmę najlepiej wybrać dla Twojego psa? Powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów, między innymi: etap życia psa, jego rasę, wielkość oraz masę ciała. Ważny jest też zakres aktywności ruchowej. Wybór karmy dla psa jest bardzo dużym wyzwaniem. Powinieneś go bardzo dobrze przemyśleć i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Musisz mieć świadomość tego, że on sposobu żywienia Twojego psa zależy jakość oraz długość jego życia. Jeżeli chcesz zadbać o swojego pupila jak najlepiej, to wybierz wspólnie z nami najlepszą karmę dla psa. Zacznij od przeczytania tego poradnika zakupowego.

Polecane karmy dla psa


back to menu ↑

Co jest najważniejsze przy wybieraniu karmy dla psa?

Wybór karmy dla psa jest ważną decyzją. Ma bardzo duże znaczenie dla życia i kondycji zdrowotnej Twojego pupila. Gdy dajesz pieskowi właściwy pokarm, to jednocześnie ofiarowujesz mu spokój i szczęście. Musisz też zatroszczyć się o pozostałe potrzeby behawioralne Twojego zwierzaka. Mamy tutaj na myśli na przykład takie potrzeby jak: jedzenie, wodę, żucie, gryzienie, poczucie bezpieczeństwa, potrzebę snu i odpoczynku, potrzebę odpowiedniej ilości aktywności fizycznej, potrzebę węszenia i organizowania zabaw węchowych, potrzebę towarzystwa oraz zachowań płciowych. Jedne z tych potrzeb są codzienne inne trzeba zaspokajać rzadziej, ale o żadnej z nich nie możesz nigdy zapominać. Wszystkie wymienione tutaj psie potrzeby są niezwykle istotne. Wzajemnie się przenikają w większym albo w mniejszym stopniu. Najważniejszy wpływ na organizm psa ma sposób żywienia. Ma on bardzo duże znaczenie dla kondycji jego ciała i stanu zdrowia. Mamy tutaj na myśli zarówno jego stronę fizyczną, jak i psychiczną. Pies, który jest karmiony właściwie, ma się dobrze, rośnie bez żadnych problemów i się rozwija, ma chęć do zabawy zabawkami dla psa, może się rozmnażać i normalnie funkcjonować. Psy, chociaż na co dzień w wielu przypadkach mieszkają z ludźmi są zupełnie innym gatunkiem niż my. Ich budowa ciała i procesy życiowe są odmienne. Pies nigdy nie dopasuje się w stu procentach do ludzkiego stylu życia oraz żywienia. Z tego właśnie powodu, gdy zastanawiasz się, jaką karmę dla psa najlepiej kupić, to powinieneś wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii.

Karma dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Karma dla psa powinna zawierać odpowiednią ilość substancji odżywczych

Wbrew pozorom Twój pies wcale nie musi mieć mocno urozmaiconego jadłospisu. Pokarm dla czworonogów nie może być zróżnicowany, jeżeli chodzi o składniki odżywcze w każdym produkcie. Wręcz przeciwnie. Karma dla psa pod tym względem powinna być jak najbardziej stabilna. Pies, który każdego dnia dostaje posiłki, które są złożone ze składników podanych we właściwych proporcjach, ma o wiele lepszą kondycję zdrowotną. Wynika to stąd, że niespodziewane zmiany składu pożywienia są bardzo częstą przyczyną występowania biegunek u psów.

Karma dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czego nie można dawać psu?

W dodatku na rynku jest bardzo wiele produktów spożywczych, które pewnie Ty również bardzo chętnie dajesz swojemu psu. To w dużej mierze wynika stąd, że ludzie po prostu nie wiedzą, że mogą zaszkodzić swojemu czworonożnemu przyjacielowi. Jedną z takich substancji jest oczywiście pospolite kakao, które zawiera teobrominę. Jest to jeden z alkaloidów purynowych. Musisz wiedzieć, że pies nie jest w stanie metabolizować tego składnika w tak dużym stopniu jak człowiek. Teobromina utrzymuje się w przewodzie pokarmowym psa nawet przez kilkanaście godzi. Może ona wywoływać różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, nerwowego oraz krążenia. Pies, gdy zje kawałek czekolady, to od razu ma obniżone ciśnienie, przyspieszoną akcję serca, rozszerzone naczynia krwionośne i rozluźnione mięśnie. Może też cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe, biegunkę, a nawet wymioty. Dla psa małej razy już pół grama teobrominy może być śmiertelne. W związku z tym podawanie pupilowi własnych, ludzkich przekąsek jest bardzo złym pomysłem. O wiele lepszym rozwiązaniem jest kupienie mu specjalnych przysmaków dla psa. Pies, w zależności od tego, na jakim etapie życia się znajduje powinien otrzymywać, odpowiednią karmę.

back to menu ↑

Ranking karmy dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general