Suplementy w diecie psa – czy warto je stosować?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, żeby podawać Twojemu psu suplementy diety? Czy one są mu w ogóle potrzebne? Jak je stosować w diecie psa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Zaczynamy! Suplementy diety są produktami złożonymi z rożnego typu substancji odżywczych. Mogą to być na przykład witaminy, kwasy tłuszczowe, minerały lub aminokwasy w bardzo skoncentrowanej dawce. Mogą występować w postaci tabletek, proszków albo w formie płynnej. To samo odnosi się do suplementów diety dla ludzi. Suplementy powinny być tylko dodatkiem do zbilansowanej, pełnowartościowej diety Twojego psa. Jakie suplementy diety będą najlepszym wyborem dla Twojego pupila?

Polecane suplementy w diecie psa


back to menu ↑

Jakie jest zadanie suplementów diety dla psów?

Najważniejszą rolą suplementów diety jest uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych w organizmie psa. Chodzi o te substancje, które nie są standardowo dostarczane razem z dietą. Możesz dostrzec u psa braki poszczególnych substancji. Mogą być one spowodowane nieodpowiednio zbilansowaną dawką pokarmową lub niedostępnością określonych produktów, które zawierają dużą ilość konkretnych minerałów. Bardzo duży wpływ na ich zapotrzebowanie posiada sposób żywienia Twojego psa. Ważna jest nie tylko miska dla psa, ale również to, co się w niej znajduje. Zazwyczaj bardzo trudno jest zbilansować wszystkie potrzebne psu aminokwasy oraz witaminy, w szczególności gdy sam przygotowujesz psu jedzenie. Również w diecie BARF może być to niemożliwe z uwagi na zbyt małą dostępność w sklepach różnego rodzaju produktów, na przykład mózgów lub nerek. W dodatku braki poszczególnych substancji możesz zauważyć po zachowaniu psa. Gdy jest ospały lub osłabiony, to powinien być to dla Ciebie wyraźny sygnał niedoborów w diecie. Wypadająca sierść, problemy ze skórą albo z trawieniem, to może być pierwszy znak, że Twojemu pupilowi po prostu brakuje witamin.

Suplementy diety dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie witaminy stosować i kiedy? Jak je dawkować?

Sklepy zoologiczne rozszerzają swój asortyment z każdym rokiem. Cały czas pojawiają się produkty, których zadaniem jest uzupełnianie diety psa. Możesz je kupić stacjonarnie albo przez internet. Bardzo trudno jest podjąć decyzję, jakie konkretnie suplementy diety podać Twojemu psu oraz w jakich dawkach. Musisz pamiętać, żeby nie dawać mu absolutnie wszystkiego, co uznajesz, że może być dla niego korzystne. W dodatku złym pomysłem jest bezrefleksyjne korzystanie z porad znajomych lub sąsiadów. Pamiętaj, że to Twój pies i że to Ty odpowiadasz za jego zdrowie. Każdy psiak może inaczej reagować na konkretny preparat. W diecie psa uwzględnij tylko i wyłącznie te produkty, które są mu potrzebne na konkretnym etapie życia. Część suplementów diety dla psa powinieneś mu podawać na przykład tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest jesień lub zima i Twój psiak ma obniżoną odporność. Tylko w jakiejś poważniejszej sytuacji stosuje się inne rodzaje suplementów. Zawsze ich podawanie powinieneś najpierw szczegółowo skonsultować z lekarzem weterynarii. Wtedy będziesz miał całkowitą pewność, że nie zaszkodzisz Twojemu psu.

Suplementy diety dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie suplementy dla psów są obecnie najbardziej popularne?

Musisz mieć świadomość tego, że każdy suplement diety dostarcza psu innych witamin oraz innych składników odżywczych. W dodatku suplementy są nie tylko uzupełnieniem psiej diety. Mogą też być pomocne w leczeniu niektórych dolegliwości. Czasami jest tak, że weterynarz zaleca podawanie konkretnego suplementu diety psu, na przykład w sytuacji, gdy wykryje u niego jakieś niedobory pokarmowe.

back to menu ↑

Kiedy powinno się stosować droższe piwne w diecie psa?

Drożdże piwne są bardzo często stosowane jako uzupełnienie codziennej diety psów. Wynika to stąd, że drożdże piwne mają bardzo dużo substancji odżywczych. Posiadają również właściwości pre- i probiotyczne. W dodatku wyjątkowo korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz na właściwy rozwój flory bakteryjnej. Hamują też rozwój szkodliwych mikroorganizmów. W drożdżach piwnych znajdują się witaminy z grupy B oraz mikroelementy.

back to menu ↑

Ranking suplementów dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general