Pojemnik na karmę dla psa i kota – jaki wybrać?

Gdy wybierasz pojemnik na pokarm, to powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar Twojego psa lub kota. Oczywiście, że dla większych zwierząt polecamy pojemnik w większych rozmiarach. Wtedy nie będziesz musiał każdego dnia przesypywać kolejnej porcji karmy do pojemnika. Natomiast w przypadku psów małych ras oraz szczeniąt dobrym wyborem będzie mały pojemnik. Wtedy Twój pupil będzie miał przez cały czas dostęp do świeżej karmy. Będzie ona również pięknie pachniała i będzie ją to chroniło przed wysychaniem. Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że małe psy wcale nie potrzebują dużych ilości karmy.

Polecane pojemniki na karmę dla psów


back to menu ↑

Jakie są rodzaje pojemników na karmę dla psów?

Wybranie pojemnika na karmę tylko pozornie może się wydawać banalnie proste. Jednak zanim zakupisz konkretny pojemnik, to powinieneś wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych parametrów. Jednym z zadań pojemnika jest zapobieganie utracie świeżości przez karmę. Nieświeża karma ma automatycznie mniej cennych wartości odżywczych. Zepsute pożywienie lub przysmak dla psa może prowadzić do problemów z trawieniem u Twojego pupila. Dlatego zawsze musisz bardzo uważać, co mu dajesz do jedzenia. Opakowanie będą się różniły głównie tym, jaką karmę można w nich przechowywać- suchą czy mokrą? Pojemnik na suchą karmę dla psa musi mieć bardzo szczelne zamykanie, ponieważ ochroni to pokarm przed psuciem się. W dodatku spowoduje, że jedzenie może być w takim pojemniku przechowywane nawet przez kilka tygodni. Powinieneś wziąć pod uwagę również zakup pojemnika na kółkach. Dzięki temu nie będziesz musiał dźwigać dużej ilości pokarmu dla psa. Natomiast jeżeli chodzi o pojemniki na mokrą karmę dla psów, to najważniejsze jest przy ich wyborze to, żeby były wyjątkowo proste w czyszczeniu. Gdy niedokładnie umyjesz pojemnik dla psa, to później jedzenie, które do niego włożyłeś może się dużo szybciej zepsuć. Pojemnik na karmę dla psa musi również posiadać wyjątkowo szczelne zamykanie, ponieważ przechowywanie karmy w oryginalnych puszkach może prowadzić do bardzo szybkiej utraty cennych substancji odżywczych.

Pojemnik na karmę

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie rozmiary powinien mieć pojemnik na karmę dla psa lub dla kota?

Gdy wybierasz pojemnik dla psa, to powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim jego rasę. To właśnie rasa definiuje docelową wielkość psiaka. Jak już wspomnieliśmy na samym początku tego poradnika zakupowego, im większy pies, tym zazwyczaj zjada większe ilości karmy. Jest to ułamek tego, co jest w staje zjeść mały pies. Najbardziej popularne rozmiary pojemników na karmę dla psów to: 10 kilogramów, 15 kilogramów oraz 20 kilogramów. Bardzo dobrym wyborem będzie zakup pojemników na karmę, które są dodatkowo wyposażone w niewielkie kółka. Wtedy łatwiej Ci będzie przemieszczać się w czasie nakładanie pokarmu do psiej miski. Bardzo dużym atutem szczelnych opakowań jest również fakt, że zapobiegają one przedostawaniu się bakterii oraz innych zarazków do pożywienia psa.

Pojemnik na karmę

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki pojemnik na karmę najlepiej wybrać dla kota?

Jeżeli chodzi o koty, to cała sytuacja wygląda niemal identycznie, jak w przypadku psów. Najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jaką karmę będziesz przechowywał w opakowaniu. Jeżeli zamierzasz tam trzymać tylko i wyłącznie przekąski dla kota, to pojemnik nie musi być jakoś wyjątkowo szczelny. Inaczej jest, gdy chcesz w pojemniku przechowywać suchą lub mokrą karmę. Wynika to stąd, że tego rodzaju karmy mają krótszy termin przydatności niż przysmaki dla zwierząt. Taki przysmak na pewno szybko Ci się nie zepsuje. Nie musisz o niego jakoś dodatkowo dbać. Na rynku możesz kupić na przykład same przykrywki. Za ich pomocą możesz dokładnie przykryć opakowanie z mokrą karmą. Wtedy nie będzie wysychała, ani się psuła. To bardzo dobre rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli żywisz Twojego kota przede wszystkim mokrą karmą. Koty zazwyczaj jedzą mniej niż psy większych ras. Z tego względu pojemnik na karmę dla nich wcale nie musi być duży. Możesz też zainwestować w pojemnik dla kota, który jest połączeniem miski i pojemnika. Zachęci go to do wysiłku intelektualnego.

back to menu ↑

Ranking pojemników na karmę dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general