Ubranko dla psa – jak wybrać najlepsze?

Ubranka dla psów w ostatnim czasie stały się bardzo popularne wśród właścicieli psów. Będą przydatne przy wielu okazjach i sytuacjach. Ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie komfortu termicznego psom. Ubranko chroni je również przed deszczem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Obecnie marki, które projektują ubranka dla psów mają o wiele większy asortyment. Te ubranka są również niezwykle estetyczne i wygodne. Okazjonalne ubranka dla psów to na przykład: marynarki, garnitury, świąteczne ubranka. W sklepach  internetowych i stacjonarnych występują również ubranka zwiększające bezpieczeństwo psów z elementami odblaskowymi. Najbardziej praktyczne są natomiast płaszcze przeciwdeszczowe dla psa.

Polecane ubranka dla psa


back to menu ↑

Czy każdy czworonóg powinien chodzić w ubranku dla psa?

Musisz mieć świadomość tego, że dodatkowa warstwa albo noszenie czegoś na sobie, nie jest dla Twojego pupila czymś naturalnym. Zawsze takie ubranko będzie stanowiło dla niego pewnego rodzaju dyskomfort. Z tego względu zachęcamy się do poznania najważniejszych informacji o ubrankach dla psów, które znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Dzięki naszym poradom uda Ci się, jak najlepiej dobrać ubranko dla psa i zmniejszyć odczuwany przez niego dyskomfort. Nowe rasy psów są zazwyczaj dużo mniej przystosowane do radzenia sobie w niekorzystnych warunkach pogodowych. Najlepiej się czują w ciepłym mieszkanku, w Twoim towarzystwie. Po co w ogóle wychodzić na spacer, gdy pada i wieje wiatr? Wtedy pieskowi jest bardzo zimno i wręcz zaczyna się trząść. W dodatku intensywne opady śniegu podrażniają psie łapki. Nie ma nic dziwnego w tym, że Twój pupil w taką pogodę nie ma ochoty na żadne spacery. Zapomnij. Jeżeli chcesz uprzyjemnić mu pobyt na zewnątrz, to kup mu ochronne ubranka oraz buty dla psa. Ubranka dla psa przydadzą się w szczególności takim rasom, jak york, maltańczyk, czy chihuahua. Gdy piesek będzie miał dopasowane do jego potrzeb ubranko, to chętniej będzie wychodził nawet na dłuższe spacery, a Ty będziesz miał mniej sprzątania po powrocie z takiej wyprawy. Nawet wtedy, gdy na zewnątrz pada intensywny deszcz.

Ubranko dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakim psa przydadzą się ubranka?

Ubranko dla psa powinieneś kupić również wtedy, gdy Twój czworonóg jest chory, ma problemy skórne albo jest w zaawansowanym wieku. W dodatku pomocy w tym, że przetrwać zimowy okres potrzebują rasy chude, z wyjątkowo krótkim oraz rzadkim włosem, bezwłose i małe. Ubranko powinny mieć również psy, które mają długą i gęstą okrywę włosową.  Ubranko ochroni je przed skołtunieniem i pobrudzeniem sierści. Będzie to korzystne również dla Ciebie. Znowu będziesz miał mniej sprzątania po spacerze w deszczowy dzień.

Ubranko dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje ubranek dla psów?

Ubranka dla psów są dostępne w sklepach w bardzo wielu krojach, rozmiarach, kolorach oraz wzorach. Możemy je podzielić na kilka podstawowych grup z uwagi na dodatkowe funkcje, które mają spełniać. Możemy tutaj wyróżnić między innymi: płaszcze i kurtki dla psów. Jest to najbardziej popularna kategoria ubranek dla psów. Tego rodzaju ubranka dla psów są przeznaczone przede wszystkim na chłodne oraz wyjątkowo zimne spacery. Zazwyczaj te ubranka dla psów mają puchowe wypełnienie albo ciepłe podszewki. Bardzo dobrze grzeją oraz utrzymują prawidłową ciepłotę ciała u psa. Część ubranek dla psów, które są obecnie dostępne w sklepach jest również wiatro- i wodoodporna. Druga grupa ubranek dla psów to sweterki. Są one zrobione zazwyczaj z miękkiego oraz przyjemnego w dotyku materiału. Bardzo dobrze przylegają do ciała psa. Będą one doskonale sprawdzały się jako okrycie wierzchnie w czasie wiosny lub jesieni. Te ubranka dla psa możesz traktować również jako uzupełnienie na przykład pod kurteczkę albo płaszcz przeciwdeszczowy. Sweterki zapewniają psu lepszą ochronę termiczną. W wielu sklepach możesz znaleźć również przeciwdeszczowe ubranka, czyli płaszczyki oraz pelerynki. Dobrze chronią przed wiatrem i przed deszczem. Standardowo są one wykonane z cienkiego oraz nieprzemakalnego materiału. Nie mają podszewek. Nie zapewniają one odpowiedniej temperatury ciała psa.

back to menu ↑

Ranking ubranek dla psów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general