Miska dla psa – jak ją wybrać?

Występują na rynku takie akcesoria dla psów, które są potrzebne, gdy tylko w domu, będzie mieszkał pies. Oczywiście wśród tych akcesoriów musimy wymienić nie tylko zabawki dla psów, ale również miski. Wiele osób w ogóle nie zwraca uwagi na to, z jakiej miski je ich pies, a to błąd. Co to znaczy? Jak wybrać najbardziej odpowiednią miskę dla Twojego psa? Co warto uwzględnić, podejmując tę decyzję? W tym poradniku zakupowym znajdziesz wiele porad popartych obecną wiedzą naukową oraz naszym doświadczeniem życiowym.

Polecane miski dla psów


back to menu ↑

Miski dla psa są produkowane z różnych materiałów

Sprawa materiału jest priorytetowa. Na rynku występuje kilka różnych rodzajów produktów. Różnią się one głównie rodzajem materiału, z którego zostały wyprodukowane. Poniżej przedstawimy Ci wady i zalety każdego rodzaju misek dla psa.

back to menu ↑

Jakie cechy ma plastikowa miska dla psa?

Na pewno jej zaletą jest to, że jest to tania miska, którą możesz kupić praktycznie w każdym sklepie zoologicznym oraz w wielu supermarketach. Występuje w wielu kolorach oraz wzorach. Do wyboru masz na przykład cieńszy plastik albo bardziej wytrzymałe tworzywa. Plastikowa miska dla psa jest bardzo prosta w czyszczeniu. Jest też lekka, co sprawia, że bez problemu przeniesiesz ją do innego pomieszczenia. Nawet wtedy, gdy jest wypełniona karmą dla psa. Plastikowe miski dla psa zazwyczaj są podgumowane. Może to zapobiec ich przesuwaniu się po podłodze w kuchni. Do wad plastikowych misek należy zaliczyć to, że łatwo jej je uszkodzić, w szczególności, gdy wybierzesz miskę, która będzie wyprodukowana z cieńszego plastiku. Gorsze jakościowo miski możesz porysować przypadkowo nawet wtedy, gdy chcesz je tylko dokładnie wyczyścić. Taka porysowana miska szybko stanie się siedliskiem groźnych dla czworonoga bakterii. Ze względu na to, że miska plastikowa jest bardzo lekka, to psy zazwyczaj ją przesuwają. Czasami nawet przewracają. Wtedy sprzątanie gotowe. Niektóre psy, gryzą miski. Taka plastikowa długo nie wytrzyma tej tortury.

Miska dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym charakteryzuje się metalowa miska dla psa?

Do zalet metalowych misek dla psa, należy zaliczyć fakt, że są one niezwykle wytrzymałe, proste do utrzymania ich w czystości i higieniczne. Zapobiegają rozwojowi groźnych bakterii, ponieważ są wyjątkowo odporne na różnego rodzaju zarysowania. Miska metalowa jest dużo cięższa od plastikowej. Psu o wiele trudniej będzie ją przesunąć albo przewrócić. Miski metalowe są dostępne w bardzo wielu rozmiarach. Często tak samo jak miski plastikowe są podgumowane. Miski metalowe czasami występują również w formie wypełnienia specjalnych stojaków. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla psów dużych ras. Gdy masz w domu tego rodzaju stojak, to nie będziesz miał żadnego problemu z dokupieniem drugiej miski, która będzie identyczna, gdy ta pierwsza ulegnie zniszczeniu. Miski metalowe ze względów oczywistych są odporne na pogryzienie przez psa. Psie zęby też mają przecież swoją wytrzymałość. Zaletą metalowych misek jest też to, że się nie tłuką. Możesz taką miskę upuszczać do woli. Mimo tak wielu zalet te miski nie są drogie. Na szczęście, bo można je spotkać w naprawdę wielu domach.

Miska dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są wady metalowych misek dla psów?

Tego rodzaju miska bywa naprawdę hałaśliwa. Gdy obija się o podłogę, szafki lub stojak, o możesz usłyszeć charakterystyczny dźwięk. W dodatku Ciebie może to irytować, a psa straszyć. Jeżeli tak jest, to nie ma sensu narażać go na dodatkowy stres i trzeba taką miskę dla psa zwyczajnie wyrzucić lub komuś oddać. Komuś, kto ma mniej strachliwego psa. W dodatku metalowe miski dla psów niestety mają tendencję do zachodzenia kamieniem, gdy przez dłuższy czas stoi w nich woda. Właśnie dlatego metalowe miski powinieneś regularnie wymieniać, żeby zawsze wyglądały jak nowe. Gorszej jakości miska metalowe może pozostawiać metalowy posmak lub zapach. Czasami nawet Ty podczas czyszczenia miski dla psa, możesz go poczuć. Nie jest to nic przyjemnego. Mniejsze miski metalowe dla psów zazwyczaj się przesuwają i podgumowanie nic tutaj nie daje. To już wszystkie wady tych misek.

back to menu ↑

Ranking misek dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general