Jesteś fanem efektownych akwariów? Postaw na te dodatki!

Masz już za sobą pierwsze kroki w akwarystyce i chcesz teraz dodać swojemu zbiornikowi efektowności? To zadanie w dobie dostępu do nieskończonych ilości sprzętu i dekoracji do akwarium jest naprawdę proste i może dostarczyć mnóstwo przyjemności każdemu zapalonemu hodowcy rybek. Sprawdź, jakie dekoracyjne elementy wyposażenia akwarium dodadzą mu oryginalności i niepowtarzalności.

Oświetlenie LED

Technologia LED wkroczyła również do świata akwarystyki. W dużej mierze ma to oczywiście związek z energooszczędnym charakterem diod. Oświetlenie akwarystyczne LED ma jednak znacznie więcej zalet. Przede wszystkim problemem nie powinno być znalezienie produktów w nietypowych kolorach. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza lampy z trybem nocnym, w którym akwarium jest podświetlane na niebieski kolor, co daje bardzo ciekawy efekt wizualny.

Kolorowe podłoże

Wyłożenie dna akwarium naturalnie wyglądającymi kamykami nie jest oczywiście grzechem. Fani efektownych aranżacji zbiorników z rybkami powinni jednak zwrócić uwagę na kolorowe podłoże, które pomoże w stworzeniu podwodnego świata o niepowtarzalnym charakterze. Wybór jest naprawdę spory – w ofercie sklepów akwarystycznych można znaleźć kamyki m.in. w kolorze różowym, niebieskim czy też zielonym. Bardzo ciekawy efekt może dać też podłoże w odcieniu głębokiej czerni.

Tło akwarystyczne

Taki dodatek to zdecydowanie najszybszy sposób na podniesienie walorów estetycznych zbiornika. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy przymocowane do tylnej szyby tło zakrywa znajdujące się za akwarium kable czy też ściankę szafy. Warunek jest jeden – grafika musi być wysokiej jakości, ponieważ inaczej można osiągnąć dość kiczowaty efekt. Dzięki odpowiedniemu tłu można uzyskać wrażenie głębi w zbiorniku, zamienić akwarium w podwodny las czy też przenieść się do krainy kreskówek.

Ozdoby ceramiczne

W akwarium z całą pewnością warto znaleźć odrobinę miejsca na ciekawe dekoracje. Od lat sporą popularnością cieszą się różnego rodzaju zamki, zatopione statki czy też repliki znanych budowli. W ofercie internetowego sklepu Aquael można ponadto znaleźć ceramiczne korzenie, rury i inne intrygujące ozdoby. Alternatywą dla ceramiki mogą być prawdziwe korzenie i kamienie, zwłaszcza jeśli mają nietypowy kolor bądź kształt. Wybierając dekoracje do akwarium, należy jednak pamiętać o tym, żeby były bezpieczne dla ryb, czyli m.in.  nie miały ostrych krawędzi.

Sztuczne rośliny

Choć prawdziwe rośliny również mają swój urok, to wymagają regularnej pielęgnacji. Inaczej szybko zaczną szpecić zbiornik, zamiast być jego główną ozdobą. Ponadto sztuczne roślinki mają tę przewagę, że choć mogą wyglądać bardzo realnie, to mogą też mieć kolory i kształty niespotykane w naturze. Takie fantazyjne propozycje powinny przypaść do gustu zwłaszcza osobom, które marzą o stworzeniu oryginalnej aranżacji. Czerwone listki bądź korzenie mogą wyglądać szczególnie spektakularnie w połączeniu z kolorowym oświetleniem LED.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general