Jaką matę dla psa wybrać?

Pewnie dla Ciebie, tak samo jak dla nas pies jest nierozerwalną częścią rodziny. Dbasz o niego, jak tylko najlepiej potrafisz. Robisz wszystko, żeby był zdrowy, najedzony i czysty. Lubisz spędzać z nim czas, wychodzić na spacery, bawić się zabawkami dla psa, głaskać i najlepiej spać z nim w łóżku. Często jest tak, że bierzesz szczeniaka do domu i od razu się w nim zakochujesz. Jednak piesek, który jest jeszcze bardzo młody, wymaga specjalnej troski, opieki oraz uwagi. Codzienne życie z psem mogą Ci ułatwić różnego rodzaju akcesoria i gadżety. Mamy tutaj na myśli między innymi: zabawki, gryzaki, maty oraz podkłady. Jaka mata będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego psa? W tym poradniku podpowiemy Ci, jaka jest najlepsza mata dla psa i co powinieneś uwzględnić przy jej wyborze.

Polecane maty dla psa


back to menu ↑

Jakie są rodzaje mat dla psów?

Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne mają w swojej ofercie bardzo szeroki wybór mat dla psów. Gdy masz wybrać tylko jedną z nich, to zaczynasz mieć problem, ponieważ nie wiesz, którą matę kupić i która z nich w stu procentach spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy Cię do zapoznania się z rodzajami mat dla psów, które możesz znaleźć w sklepach. Są to: mata do załatwiania, mata chłodząca, mata samochodowa, mata jako legowisko oraz mata zapachowa. Najpopularniejsza, ale bardzo potrzebna jest mata dla psa do załatwiania się. Bardzo przyda się ona Tobie, jeżeli jesteś szczęśliwym właścicielem szczeniaka. Taka mata jest przeznaczona do nauki załatwiania potrzeb fizjologicznych młodych psów. Robią to w jednym miejscu, a Ty masz o połowę mniej sprzątania. W dodatku nauka korzystania z takiej maty jest jednym z elementów wychowania szczeniaka. Nauka załatwiania się to jedno z pierwszych zachowań, którego Ty jako właściciel musisz nauczyć swojego pupila. Zupełnie inną sprawą jest konieczność wyznaczenia miejsca do załatwiania się dla psów, które są już dorosłe. Występuje to w przypadku, gdy decydujesz się wziąć pod swój dach psa, który jest już duży. Nie tylko pod względem gabarytów, ale również wieku. Dzięki macie będziesz mógł nauczyć takiego psa czystości. Przyzwyczaisz go również do określonych godzin spacerów. Pies nauczy się dzięki temu też tego, że ze swoimi potrzebami będzie musiał poczekać, aż Ty wrócisz z pracy. Maty do załatwiania na pewno pozwolą Ci utrzymać czystość w Twoim domu lub mieszkaniu. Nie będziesz się za każdym razem gdy wracasz z pracy, martwił, że czeka tam na Ciebie niechciana niespodzianka. I sprzątanie.

Mata dla psa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz matę chłodzącą dla psa?

Zadaniem mat chłodzących jest pomoc psu w przetrwaniu bardzo upalnych dni. Tak naprawdę temperatura w okresie letnim rośnie z roku na rok i zwierzakom, będzie coraz trudniej to znosić. Zdecydowanie, jeżeli tylko możesz, to powinieneś trochę ulżyć swojemu ukochanemu psu, gdy na zewnątrz skwar. Odpowiednia mata chłodząca dla psa powinna być bardzo dobrze dobrana. Musisz pamiętać o tym, że pies powinien mieć możliwość całkowicie się na niej położyć. Gdy z uwagi na bardzo duże gabaryty Twojego psa, nikt nie produkuje tak dużych mat chłodzących, to zadbaj chociaż o to, żeby mata obejmowała część psiego brzucha. Maty chłodzące są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku małych, jak i dużych czworonogów. Pamiętaj o tym, że u psa to brzuch w największym stopniu potrzebuje ochłodzenia, ponieważ w jamie brzusznej znajdują się wszystkie narządy wewnętrzne, które wytwarzają ciepło. Maty poza ochłodzeniem psiego organizmu, pozwalają również czworonogowi zachować odpowiedni poziom energii. To natomiast spowoduje, że psiak nie będzie czuł się przemęczony w upalny dzień. Może nawet będzie miał chęć do zabawy?

Mata dla psa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym charakteryzują się maty grzewcze dla psów?

Skoro jesteśmy już przy temacie komfortu cieplnego, to wspomnijmy jeszcze o matach grzewczych dla psów. Mają one wpływ na odpowiednie ogrzanie organizmu zwierzaka. Wykorzystuje się je po różnego rodzaju zabiegach i operacjach, gdy pies powinien mieć wyższą temperaturę ciała.  Dzięki temu szybciej wróci do sił.

back to menu ↑

Ranking mat dla psa: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general