Jak wiadomo psy są jednymi z ulubionych zwierzaków. Bardzo często są traktowane jak członkowie rodziny i nikt z tym nie dyskutuje. Wiadomo, że psy przyniosą ludziom całą masę radości. Niestety pies to również wyjątkowa odpowiedzialność. Trzeba na co dzień dbać o jego komfort i bezpieczeństwo. W skład opieki nad psem wchodzi również konieczność kupienia mu odpowiedniej obroży przeciwpchelnej. Jest ona potrzebna zarówno miniaturowemu szpicowi, jak i bardzo dużemu angielskiemu mastiffowi. Tak samo jak zabawka dla psa. Każdy pies powinien mieć taką obrożę obowiązkowo w swojej wyprawce. Jaką obrożę przeciwko pchłom i kleszczom dla Twojego pupila wybrać? W tym poradniku zakupowym doradzimy Ci, jak kupić najbardziej odpowiednią obrożę przeciwpchelną dla psa.
- Polecane obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psa
- Czy psu w ogóle jest potrzebna obroża przeciwko pchłom i kleszczom?
- W jaki sposób działa obroża przeciw pchłom oraz kleszczom dla psa?
- Jakie są rodzaje obroży przeciwpchelnych dla psa?
- Jak działają obroże dla psa owadobójcze, czyli niszczące?
- Ranking obroży przeciw pchłom i kleszczom dla psów : TOP 10
Polecane obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psa
back to menu ↑Czy psu w ogóle jest potrzebna obroża przeciwko pchłom i kleszczom?
Pchły, kleszcze oraz innego rodzaju pasożyty są prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia nie tylko psa, ale też Twojego własnego i pozostałych członków rodziny. Te wszystkie stworzonka nie tylko powodują na myśl o nich pewien dyskomfort, ale również mogą być powodem zachorowania na groźne dla życia infekcje. Substancje, które są uwalniane przez ugryzienia pasożytów mogą prowadzić do różnego rodzaju reakcji alergicznych. Długotrwałe pasożytowanie pcheł na psie może powodować wypadanie sierści, być przyczyną infekcji skórnych, przeszkadza też zwierzakowi w codziennym życiu. W dodatku pchły są nosicielami robaków, które pasożytują w jelitach psów oraz uwalniają toksyczne substancje. Na szczęście na rynku jest dzisiaj dostępnych bardzo wiele środków, które odstraszają owady. Jeden z nich to właśnie obroża przeciwpchelna na owady. Gdy wybierzesz dobry model, to będzie ona również skutecznie odstraszała równie niechciane kleszcze.
back to menu ↑W jaki sposób działa obroża przeciw pchłom oraz kleszczom dla psa?
Obroża przeciwpchelna dla psa to taśma wyprodukowana z elastycznego, ale jednocześnie wytrzymałego materiału o mikroporowatej strukturze. Podczas produkcji ta taśma jest impregnowana za pomocą substancji aktywnych. Jej wyznaczony fragment jest odcinany, uzupełniany utrwalaniem oraz hermetycznie pakowany. Szczelne opakowanie w tym przypadku jest niezwykle ważne. Obroża dla psa przeciw pchłom i kleszczom zaczyna działać już w chwili, gdy wyjmiesz ją z opakowania. Produkt ten jest zakładany na szyję psa. Jednak uwalniane przez obrożę substancje czynne są stopniowo rozprowadzane po całym ciele zwierzaka. Z uwagi na mikropory znajdujące się w taśmie polimerowej cały ten proces jest dosyć rozciągnięty w czasie. Składniki znajdujące się w obroży przeciwpchelnej dla psa są wykorzystywane do zabijania oraz odstraszania pasożytów, które wysysają krew. Te substancje czasami również zakłócają rozwój larw pasożytów. Substancje aktywne mogą być bardzo różne, zależnie od nich określane jest działanie obroży. Może być ono owadobójcze, roztoczobójcze, jajobójcze albo może ona działać jako repelent. Gdy kupisz obrożę przeciwpchelną dla swojego psa, to nie możesz oczekiwać, że od razu zobaczysz wymierne rezultaty. Bardzo wysoki poziom ochrony przed pasożytami osiąga się przez parę dni.
back to menu ↑Jakie są rodzaje obroży przeciwpchelnych dla psa?
Tak naprawdę te obroże mogą być skutecznie nie tylko w odniesieniu do pcheł, ale też do wszy, kleszczy oraz pozostałych zewnętrznych pasożytów. Wszystkie występujące w sklepach internetowych i stacjonarnych obroże przeciwpchelne dla psów możemy bardzo ogólnie podzielić na trzy duże grupy. Są to obroże: anihilujące, odstraszające, oraz ultradźwiękowe.
back to menu ↑Jak działają obroże dla psa owadobójcze, czyli niszczące?
Ten rodzaj obroży przeciwpchelnej jest wyjątkowo skuteczny. Jego zadaniem jest zniszczenie wszystkich pasożytów. Substancje aktywne zabijają dorosłe osobniki i mogą powodować zaburzenia w rozwoju ich larw. Czas działania środka jest zależny od jego rodzaju. Standardowo jest to od trzech do sześciu miesięcy. Żeby zachować skuteczność, obroża nie powinna być usuwana z szyi psa, z pominięciem sytuacji, gdy musisz psa po prostu wykąpać. Natomiast obroże repelenty mają mniejszą skuteczność, bo działają jak odstraszacze.
back to menu ↑Ranking obroży przeciw pchłom i kleszczom dla psów : TOP 10
No related posts.